اخبار

سرپرست فرمانداری کامیاران

در راستای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی تعداد پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی به دو مورد افزایش پیدا می کند

سرپرست فرمانداری کامیاران در جلسه کمیته‌ راهبردی پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی گفت: به منظور پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی تعداد پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی به دو پایگاه افزایش و فعالیتهای اورژانس اجتماعی تقویت می‌شود.
در راستای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی   تعداد پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی به دو مورد افزایش پیدا می کند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ظهر دوشنبه 27 شهریور ماه کمیته‌ راهبردی پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی جلسه‌ای به ریاست جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیارن و با حضور محسن شجاعی معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی و مسئولان شهرستان و فعالان حوزه ی اجتماعی برگزار کرد.
سرپرست فرمانداری کامیاران در این جلسه با تقدیر از خدمات بهزیستی در پیشگیری و کاهش بسیاری از آسیب‌ها گفت: در حوزه‌ی پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و پتاسیل‌های مردمی به منظور دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه امری ضروری است.
جمال ارشدی افزود: افزایش سطح خدمات اجتماعی در مناطق مختلف به ویژه در جاهایی که بیشتر در معرض خطر قرار دارند لازم و انتظار میرود ادارات ذی‌ربط در این زمینه همکاری موثری داشته باشند.
وی تصریح کرد: توجه بیشتر به سرمایه‌های اجتماعی یعنی مردم و تقویت  نقش سازمان‌های مردم نهاد در ارائه‌ خدمات و پیشبرد اهداف اثرگذار تر خواهد بود.
ارشدی خاطر نشان کرد: در این راستا لازم است برنامه‌های فرهنگی با محوریت مردم به منظور توانمندسازی زنان وسایر افراد جامعه اجرا شود.
جمال ارشدی با اشاره به بافت کامیاران ایجاد یک پایگاه دیگر خدمات اجتماعی و ارتقاء فعالیت‌های اورژانس اجتماعی را ضروری دانست و از چنین اقدامی در آینده نزدیک خبر داد.
سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه گفت: در حال حاضر پایین بودن سطح مهارت اجتماعی باعث بروز بسیاری از آسیب‌هاست و ما باید با افزایش مهارت و برنامه ریزی برای اوقات فراغت افراد جامعه به ویژه جوانان تلاش نماییم مهارت اجتماعی را افزایش دهیم.
در ادامه این جلسه محسن شجاعی معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی  با اشاره به بعضی از علل وعوامل آسیب های اجتماعی گفت:‌ آسیب‌های اجتماعی قابل کنترل و کاهش است.
وی افزود: ما در صدد هستیم با مداخلات اجتماعی، مشاوره و مددکاری ضمن پیشگیری آسیب‌ها و معضلات را کاهش دهیم.
 شجاعی اظهار کرد‌: آسیب‌های اجتماعی مختص قشر خاصی نبوده و همه  در معرض خطر هستند به همین دلیل لازم است تمام افراد در مقابل آسیب‌ها تقویت شود.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان گفت: تکنولوژی میتواند به عنوان عوامل تسهیل کننده در آسیب‌های اجتماعی موثر باشد و ما باید با برنامه ریزی ، ایجاد نشاط اجتماعی فعالیت جایگزین برای آسیب‌های اجتماعی پیدا کنیم .
سایر مسئولان و حاضرین  در این جلسه به بیان دیدگاه خود و در این زمینه پرداختند.

بازدید [ 527 ]