اخبار

شهرستان کامیاران

خرید حمایتی 24 هزار تن گوجه فرنگی از گوجه کاران کامیاران

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت : با حمایت 400 تومانی در هر کیو 24 هزار تن گوجه فرنگی از کشاورزان کامیارانی خریداری شده است
خرید حمایتی 24 هزار تن گوجه فرنگی از گوجه کاران کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران پنجمین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال جاری به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران وبا حضور باتمانی معاون سیاسی وامنیتی وسایر مدیران دستگاهها ونهادهای اداری شهرستان در محل سالن اداره فرهنگ وارشاد ظهر شنبه 11 آبان ماه برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی در ابتدای این نشست با تیریک پیشاپیش هفته وحدت  با اشاره به پیام دین مبین اسلام و قرآن کریم گفت : اساس این دین آسمانی بر بخشندگی ورحماینت می باشد و هرکسی از قرآن برداشت خشنونت داشته باشد درک درستی از اسلام ندارد.

وی ضمن بر شمردن مزایای اتحاد و همدلی افزود : حفظ وحدت ، تحمل افکار مختلف و احترام برای افکار متفاوت مهمترین راه برای جلوگیری از هرگونه توطئه در سطح جامعه است که خوشبختانه ما در کامیاران با وجود علمای بزرگ شاهد وحدت خوبی هستیم.

دکتر الماسی در ادامه با توجه به قرار گرفتن در هفته پدافند غیر عامل با بیان اهمیت این موضوع تصریح کرد : بی خطر کردن هرگونه امکانات ودستاوردها با رعایت اصول ایمنی  ، تکریم ارباب رجوع و اجرای قانون ، هوشنمندی در برابر تروریسم اقتصادی و جنگ روانی دشمن ، توجه به افکار عمومی با ارائه اطلاعات درست وبه موقع ، بهبهود فضای کسب وکار ومبارزه بافساد ، انجام کارهای ریزی که موفقیت های بزرگ به آن بستگی دارد و رعایت اصول وبرنامه های پدافند همگی می تواند عواملی در راستای کاهش تهدیدها و بی اثر کردن آن باشد.

فرماندار کامیاران در ادامه به موضوع مهم انتخابات وبرگزاری آن در اسفند ماه اشاره کرد و از دست اندارکاران این امر مهم خواست  در اجرای انتخابات عدم سوگیری ، امانتداری ، قانونمندی ، تلاش در راستای افزایش مشارکت عمومی ومشروعیت بالا مد نظر قرار گیرد.

وی افزود : هرچقدر ما انتخاباتی با شکوه وبا مشارکت بالا و مجلسی قوی با دیدگاههای متفاوت داشته باشیم به همان اندازه جامعه ما هم رشد یافته تر خواهد شد.

فرماندار کامیاران در ادامه ضمن ارائه توصیه هایی به مدیران ادارات بر لزوم رعایت نظم و انضباط اداری ، حضور و پاسخگویی به موقع در محل کار، عدم استفاده از امکانات دولتی خارج از محدوده ماموریت ها ، اهمیت قائل شدن برای روابط عمومی و ارائه عملکردها به موقع از منابع رسمی بدون ترس از انتقادهای مطرح شده و اعلام به موقع خدمات وبرنامه ها به عموم مردم تاکید کرد.

وی در ادامه به بعضی از وقایع خوب شکل گرفته و در حال برنامه ریزی در کامیاران اشاره و گفت : بعضی اقدامات در مدیریت پسماند ، گازرسانی وسایر برنامه های فرهنگی و همچنین حل بعضی از مسائل ومشکلات در زمینه های مختلف با برگزاری نشست های متعدد با مدیران کل ، آبگیری سد رمشت ، برگزاری شو سوارکاری سرچم در بخش مرکزی در روز جمعه 17 آبان ، اجرای بخشی از ایستگاههای پمپاژ آب سد گاوشان به 1400 هکتار از اراضی خامسان با حمایت مدیران استانی که در صورت تکمیل اشتغالزایی حدود 3000 نفر را خواهد داشت ، پیگیری مشکلات مردمی در میزخدمت های برگزار شده توسط کمیته پیگیری که به نتایج خوبی منجر شده است و کسب رتبه اول در معرفی پرونده تسهیلات بنیاد برکت به تعداد 308 پرونده  تا کنون که 200 پرونده آن در حال پرداخت است بخشی ازاین وقایع است.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه این جلسه از خرید حمایتی 24 هزار تن گوجه فرنگی در شهرستان کامیاران خبر داد و گفت : با توجه به اهمیتی که دولت در راستای رونق تولید وحمایت از این بخش قائل است  در سال جاری با حمایت 400 تومانی دولت هر کیلو گوجه فرنگی با مبلغ 1000 تومان خریداری شده است.

دکتر مسعود الماسی همچنین از پرداخت رقمی بالغ بر 149 میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک های شهرستان در 6 ماهه اول سال جاری تحت عناوین مختلف خبر داد و افزود : چنین اقدامی می تواند به فضای کسب وکار ورونق اقتصادی کمک کند که امیدواریم تداوم داشته باشد.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه ضمن تاکید لازم مبنی بر ارتقاء سطح همکاری بین بخشی وادارات باهم به منظور پیشبرد امور مدیران جدید دادگستری ، آبفای شهری و پیام نور کامیاران را که اخیرا منصوب شده اند به اعضای شورای اداری معرفی کرد.

در ابتدای این نشست فریدن باتمانی معاون سیاسی وامنیتی فرماندار ی کامیاران در سخنانی به اهمیت پدافند غیر عامل پرداخت وبر لزوم اجرای برنامه های مختلف در این راستا تاکید کرد.

وی همچنین در گزارشی به اقدامات صورت گرفته در این خصوص پرداخت و از دستگاههای عضو شورای پدافند غیر عامل خواست تا با ارائه راهکارهای مبتی بر اصول در نظر گرفته میزآن اسیب پذیری را به حداقل برسانند.

در ادامه این جلسه ماموستا بشیری رئیس مرکز بزرگ اسلامی کامیاران در خصوص اهمیت هفته وحدت و لزوم توجه به برنامه های ماه ربیع الاول نکاتی بیان نمود  و حسن شهبازی رئیس راهداری وحمل ونقل جاده ای به گزارشی از عملکرد این اداره پرداخت وخواستار همکاری دیگر ادارات به منظور پیشبرد برنامه های راهداری شد.

گفتنی است صلاح مرادی بخشدار موچش نیز به نمایندگی از سوی فرماندار حضور اعضای شورای اداری در این نشست را خیر مقدم گفت.   

پنجمین شورای اداری کامیاران آبان 98

بازدید [ 299 ]
برچسب ها