اخبار

کامیاران

حفظ محیط زیست ضرورتی برای توسعه ، برای احیاء وحفاظت از محیط زیست طرح های تصفیه فاضلاب و تفکیک زباله اجرا شود

فرماندار کامیاران در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست ، نقش آن در توسعه ، ایجاد رضایت مندی و جلوگیری از مشکلاتی که می تواند در بخش کشاورزی ایجاد نماید گفت : به منظور پیش گیری از مشکلات لازم است طرح تصفیه فاضلاب و سپتینگ فاضلاب روستایی و تفکیک وبازیافت زباله مناطق شهری وروستایی اجرا شود.
حفظ محیط زیست ضرورتی برای توسعه ، برای احیاء وحفاظت از محیط زیست طرح های تصفیه فاضلاب و تفکیک زباله اجرا شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه شورای اداری این شهرستان عصر سه شنبه 23 مرداد ماه در محل سالن جلسات فرمانداری به ریاست دکتر الماسی فرماندار و با حضور مسئولان دستگاههای اجرایی به منظور هماهنگی بین ادارات و برنامه ریزی در خصوص اجرای برنامه های مختلف با نظم و هماهنگی بیشتر برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در ابتدای این جلسه با تبریک پیشاپیش 26 مرداد ماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت : امروزه متاسفانه در بعضی از رسانه ها خبرهایی در خصوص مسائل مختلف از جمله تقسیم بندی دریای خزربا اهداف خاص مطرح می شود که خلاف واقع است و ما باید هوشیار باشیم اسیر تبلیغات این قبیل رسانه ها نشویم.

وی افزود : با وجود مسئولان دلسوز در سطح ملی اطمینان داریم که قراردادی خلاف منافع ملی اتفاق نخواهد افتاد و ایران در جایگاهی است که اجازه نخواهد نفع منابع ما به کشورهای دیگر برسد.

دکتر الماسی رئیس شورای اداری کامیاران در ادامه بە اهمیت ایجاد میز خدمت در ادارات را یادآور و تاکید کرد: مدیران شهرستانی برای تکریم ارباب رجوع و ترمیم شکاف میان مردم و دستگاه اجرایی باید از بهترین نیروهای خود در این بخش استفاده کنند.

فرماندار کامیاران با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست ، نقش آن در توسعه ، ایجاد رضایت مندی و جلوگیری از مشکلاتی که می تواند در بخش کشاورزی ایجاد نماید گفت : به منظور پیش گیری از مشکلات لازم است طرح تصفیه فاضلاب و سپتینگ فاضلاب روستایی و تفکیک وبازیافت زباله مناطق شهری وروستایی اجرا شود.

وی تصریح کرد: دستگاههای مسئول باید با اجرای برنامه های مختلف در این راستا اقدام نمایند وبا استفاده از انرژی های سازگار ضمن حفظ محیط زیست  مانع ایجاد نارضایتی شوند.

الماسی درادامه اظهار داشت: اطلاعات و پیام های مهم در این شهرستان لازم است بە دست تمام افراد برسد تا رانت اطلاعاتی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکە این ضعف مشکل آفرین و موجب سوء استفادە های بسیاری است، افزود: مدیران دستگاه اجرایی هر چە سریعتر اقدامات لازم را برای کنترل این موضوع و سر و سامان بخشیدن به روابط عمومی ها انجام دهند.

الماسی جزیره ای عمل کردن مدیران را مانع بزرگ تحقق توسعه دانست و اضافه کرد: اداراتی که مکان های بلاء استفاده دارند باید آن را به فرمانداری برای استفاده دیگر دستگاه های اجرایی قرار دهند.

فرماندار کامیاران اظهار داشت: بانک های عامل، امور مالیاتی، امور اقتصادی و دارایی و تامین اجتماعی باید همکاری لازم را در رفع موانع تولید پیش روی تولیدکنندگان داشته باشند.

الماسی اقدامات دستگاههای اداری به ویژه شهرداری برای ایجاد امنیت اجتماعی وعمومی برای شهروندان را لازم دانست و گفت : ادارات با نصب دوربین مدار بسته فضا را برای مجرمین نا امن کنند.

وی افزود :عملکرد دستگاههای اجرایی در فرایند ارزیابی توسط فرمانداری بدون اغماض با مسئولان انجام و شاخص های مهمی همچون نظم ، انضباط ، برنامه ریزی ، تکریم ارباب رجوع و استفاده از راهکارهای قانونی در جهت منافع مردم در آن لحاظ و بر اساس سایرشاخص های تعیین شده استانی ارزیابی خواهند شد.

الماسی بر رصد کمیته برنامه ریزی برای مشخص شدن اقدامات مدیران شهرستان در خصوص چگونگی استفاده از بودجه ها تاکید و تصریح کرد: در زمان حضورش در فرمانداری ارزیابی ادارات شهرستانی براساس شاخص های استانی انجام خواهد شد.

رئیس شورای اداری کامیاران با اشاره به اینکه تشکیل شورای فرهنگی در روستاها توسط آموزش و پرورش برای حل مشکلات باید به صورت جدی پیگیری شود، گفت: لازم است در این زمینه با هماهنگی بخشداران ، دهیاران و شوراهای اسلامی اقدام لازم صورت گیرد.

مسعود الماسی در خاتمه از تشکیل اکیپ نظارت وبازرسی ستاد تنظیم بازار زیر نظر فرمانداری خبر داد و خاطرنشان کرد : این اکیپ به صورت متناوب وسرزده از اصناف مختلف بازرسی و با تخلفات احتمالی در حوزه بارا برخورد خواهد کرد.

در این جلسه مدیران بنیاد شهید وامور ایثارگران ،  ادارات آموزش وپرورش ، کمیته امداد ، آب وفاضلاب شهری گزارشی از حوزه فعالیت خود ارائه کردند.

احمدرضا لطفی رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران در گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای تکریم آزادگان و خانواده های آنان در آستانه 26 مرداد ماه سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی خبر داد.

اله ویسی مدیر آموزش وپرورش کامیاران در گزارش خود گفت : 17188 دانش آموز شامل 9138 پسر و 8023 دختر در مهر ماه سال جاری در 199 مدرسه با 651 کلاس درس حضور خواهند داشت که این تعداد نسبت به سال قبل 900 نفر افزایش داشته است.

وی با اشاره به سرانه پایین دانش آموزان خواستار مساعدت اولیاء و خیرین در اجرای برنامه های آموزشی مدارس وپروژه مهر شد.

در ادامه علیرضا خوشبخت مدیر کمیته امداد کامیاران خواستارمساعدت شهروندان به نیازمندان تحت پوشش این نهاد با استفاده از ظرفیت عید سعید قربان شد.

وی همچنین به زمان بازگشایی مدارس ولزوم دستگیری از دانش آموزان بی بضاعت اشاره و اظهار امیدواری کرد : مشارکت همه شهروندان در جشن عاطفه ها باعث دلگرمی دانش آموزان بی بضاعت نسبت به درس و مدرسه شود.

یداله اسدی مدیر آب وفاضلاب شهری خواستار صرفه جویی در مصرف آب شد وگفت : زنگ خطر ناشی از کمبود منابع آبی در آینده شهروندان را تهدید می کند.

وی گفت : خوشبختانه در حال حاضر 50 درصد از مصرف آب شهروندان از سد گاوشان تامین و تلاش خواهیم کرد این میزان را به 70 درصد ارتقاء دهیم.

اسدی از افزایش مصرف سرانه آب از 153 لیتر به 220 لیتر خبر داد و تصریح کرد : در حال حاضر هزینه تولید هر متر مکعب آب 2200تومان است که که به ازای هر متر مکعب 1300 تومان یارانه پرداخت می شود.

 

گفتنی است در ادامه این جلسه صلاح الدین زارع به عنوان معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار، زاهد کمانگر به عنوان سرپرست پردیس دانشگاه آزاد واحد کامیاران و عبدالمجید امیری به عنوان جانشین دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر معرفی شدند.

 

بازدید [ 531 ]
برچسب ها