اخبار

کامیاران

حضور جمعی از مدیران ارشد استانی در کامیاران به منظور بررسی وحل مشکلات مردم این شهرستان

جمعی از مدیران ارشد استان و در راس آنها حسین خوش اقبال معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان به منظور بررسی و حل مشکلات مردم کامیاران با مردم این شهرستان در مسجد حضرت علی (ع) دیدار کردند.
حضور جمعی از مدیران ارشد استانی در کامیاران به منظور بررسی وحل مشکلات مردم این شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران عصر روز یکشنبه 17 تیر ماه 97 ، حسین خوش اقبال معاون سیاسی وامنیتی استانداری کردستان در راس هیأتی مرکب از تعدادی از مدیران و معاونین ادارات کل و اعضای شورای اداری شهرستان کامیاران به منظور بررسی و حل مسائل ومشکلات اقشار مختلف کامیاران در مسجد حضرت علی (ع) این شهر حاضر  وبا مردم دیدار کردند.

 

 

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان : پاسخگویی در مقابل مردم وظیفه اصلی مسولان است.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار کردستان با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم کامیاران گفت: هدف از دیدار با مردم کامیاران بررسی و حل مشکلات از نزدیک است و دولتمردان تدبیر و امید معتقد به قرار گرفتن در کنارمردم  به منظور حل مسایل آنان هستند.

وی با اشاره به اینکه مردم ولی نعمتان ما هستند، افزود:  مسئولان دولتی خود را موظف به حضور در بین مردم، شنیدن دردها وصدای آنان، رصد مشکلات و تصمیم گیری به منظور حل مسائل می دانند چون خود را بخشی از مردم می دانند.

 خوش اقبال تصریح کرد:  این نشست ها به صورت منظم هر سه ماه یک بار و به صورت متناوب در تمامی شهرستانها برگزار و کامیاران اولین شهرستانی است که امروز توفیق حضور در بین مردم برای ما فراهم شد.

معاون سیاسی وامنیتی استانداری کردستان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از سه رکن اسلام، رهبری و مردم است، تصریح کرد:  حضور مسئولان[M1]  در کنار مردم یک ضرورت است و لازم است مدیران با پذیرش مسولیت خود در جهت رضایت مردم گام بردارند.

وی دینی و الهی بودن انقلاب اسلامی را بزرگترین تفاوتش با سایر انقلاب ها دانست و افزود مردم از ارکان اساسی نظام هستند به همین دلیل باید در تمام صحنه ها حضور فعال داشته باشند چرا که آنها ناظران عادل بر عملکرد مسئولان هستند.

خوش اقبال پاسخگویی در مقابل مردم را وظیفه مسئولان دانست و تاکید کرد: آنچه وظیفه مردم است سوال کردن و داشتن مطالبه از مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه دلیل دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی خواسته مردم و نظام برای ایستادن روی داشته های خود است، یادآور شد: پیشرفت های امروز ایران بدلیل پشتیبانی های مردم از این نظام حاصل شده است. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان جلب رضایت مردم را بزرگترین سرمایه مسئولان دانست و گفت: این امر تحقق نخواهد یافت مگر زمانی که مسئولان و مدیران به میان مردم بیایند و حرف ها و مشکلات آنها را مستقیم ببینند و بشنوند.

خوش اقبال با بیان اینکه ما مردم را اصل می دانیم، اظهار داشت: هیچ وقت از نقدهای مردم به عملکرد خود ناراحت نخواهیم شد چون مسئولیت خادمی آنها را پذیرفته ایم.

وی به مدیران کل و مدیران اجرایی شهرستان ها توصیه کرد نقدها و مشکلات مردم را با صبوری و حوصله شنیده و با جدیت برای رفع آنها تلاش کنند.

خوش اقبال با بیان اینکه استفاده از همه منابع قدرت و در اختیار برای حل و فصل مشکلات مردم وظیفه مسئولان است، افزود: کسانی که نمی توانند در این راستا حرکت کنند، کنار بروند تا از توانایی سایر افراد استفاده شود.

معاون استاندار کردستان اضافه کرد: مدیری موفق است که از تمام پتانسیل ها، مراجع قدرت محلی و مشارکت مردم در تصمیم گیری ها برای پیشرفت و توسعه منطقه حداکثر استفاده را ببرد.

وی با اشاره به اینکه امروز آمده ایم که به مردم اعلام کنیم کنارشان هستیم، یادآور شد: همان گونه که در بانه با تمام توان کنار مردم ماندیم هر کجا که لازم باشد این کار را انجام خواهیم داد.

 

فرماندار کامیاران در راستای استفاده از ظرفیت های مردمی واستفاده بیشتر از نقش آنان در جامعه گروههای مختلف تقویت می شوند.

فرماندار کامیاران هم در جمع مردم با اشاره به اینکه در ماه های اخیر اتفاقات خوبی رخ داده است، گفت: یکی از مهمترین اتفاقات اختصاص اعتبارات قابل توجه از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای تبدیل اراضی حاشیه پایاب سدهای این شهرستان از دیم به آبی است.

مسعود الماسی با بیان اینکه در صورت اتمام این طرح ها، اراضی آبی این شهرستان به 6 هزار و 500 هکتار می رسد، افزود: این مساله علاوه بر رفع بخش بزرگی از معضل بیکاری، موجب افزایش 8 برابری تولید ثروت در هر هکتار خواهد شد. 

وی بر تمرکز استاندار و تیم اقتصادی دولت در استان برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها اشاره کرد و اظهار داشت: هفته گذشته با افزایش 207 درصدی در پرداخت تسهیلات این بخش عملکرد بسیار خوبی داشتیم اما هنوز کافی نیست.

الماسی تعامل میان دستگاه های دولتی، بانک ها و مردم را برای رسیدن به اهداف این طرح ضروری دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه 43 درصد جمعیت شهرستان را روستاییان تشکیل می دهند برای ایجاد توسعه پایدار در روستاها باید تلاش خود برای جذب اعتبارات در حداقل زمان ممکن را انجام دهیم.

فرماندار کامیاران با بیان اینکه مجهز شدن 800 روستای استان به اینترنت پر سرعت از دیگر اقدامات در دست اجرا است، یادآور شد: قرار است در این بخش به روستاهای شهرستان کامیاران توجه ویژه شود.

الماسی به اهمیت تقویت حوزه نرم افزاری برای رسیدن به توسعه پایدار اشاره کرد و گفت: تقویت گروه های فعال ورزشی، سیاسی، فرهنگی، هنری و اقتصادی برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی و استفاده از انرژی مردم بسیار مهم است.

وی مجموعه این اتفاقات را نزدیک شدن شهرستان به توسعه دانست و اضافه کرد: نمایندگان مردم در مجلس هم از ظرفیت خود برای ارتقای شاخص های مختلف توسعه کامیاران استفاده کنند.

فرماندار و نماینده عالی دولت در شهرستان کامیاران با اشاره به پیگیری تمام مسایل و مشکلات در سطوح مختلف گفت: برای رسیدگی به خواسته مردم کماکان از مسئولان و مدیران عالی استان برای حضور در بین مردم شهرستان دعوت به عمل خواهد آمد.

 

 

در ادامه این مراسم نمایندگان مردم در بخش های مختلف به بیان نقطه نظرات مختلف پرداخته و خواستار مساعدت مسئولان جهت حل مشکلات شدند.

حجت الاسلام علی اشرف علیمحمدی امام جمعه اهل تشیع شهرستان به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم با ابراز خرسندی از حضور مسئولان در جمع مردم گفت: مردم ما مردمی مخلص وخوب هستند وشایسته خدمات مطلوب می باشند.

وی افزود : اینکه مسئولان پشت میز را رها کرده و در بین مردم حضور دارند خود نشان دهنده این است که عزم مسئولان برای حل مشکلات جزم است.

علیمحمدی به بیان بعضی از مشکلات که به واسطه کارشکنی دشمنان ایجاد شده اشاره کرد و گفت: حل مشکلات نیازمند همراهی و همکاری مردم است.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد: در حال حاضر مهمترین جنگ دشمن جنگ اقتصادی است و لازم است مردم هوشیار باشند تا در دام دشمن گرفتار نشوند.

حجت الاسلام علیمحمدی در خاتمه بر لزوم برخورد قضایی و اعدام مفسدین اقتصادی و کسانی که در راستای اهداف دشمن به اقتصاد ضربه می زنند شد.

در ادامه ناصر کریمی نایب رییس شورای شهر کامیاران به بیان مشکلات کامیاران در زمینه های مختلف از جمله مشکلات عمرانی نبود کمربندی و نامناسب بودن زیر ساخت ها اشاره واظهار امیدواری کرد اعتبارات لازم برای اجرای طرح های شهری در نظر گرفته شود.

رضا ساعد موچشی نماینده  شورای شهر موچش نیز در این دیدار با اشاره به مشکلات این شهر در 2 بخش کلان و خرد گفت: توجه به حوزه کشاورزی و گردشگری با توجه به پتانسیل های بالا می تواند معضل بیکاری را که از عوامل مهاجرت است، برطرف کند.

رضا ساعد موچشی در خصوص دیگر مشکلات این شهر افزود: وضعیت نامناسب جاده های اصلی و روستایی و همچنین آب شرب بسیاری از روستاها، نبود امکانات اولیه در درمانگاه شهر و معضلات بهداشتی از مشکلات مهم و نیازمند توجه این شهر و روستاهای اطراف است.

 

نظری رییس شورای بخش مرکزی نیز به بیان مسایل ومشکلات این بخش پرداخت.

 

بهزاد خاطری رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کامیاران نیز با بیان اینکه در بخش کشاورزی 15 هزار بهره بردار داریم، گفت: یکی از مشکلات مهم این کشاورزان عمل نکردن بیمه کشاورزی به تعهدات خود است.

بهزاد خاطری با اشاره به پیگیری زیاد و عدم پاسخگویی مسئولان بیمه افزود: از آنجا که قرار بود در ستاد بحران استان این مسائله پیگیری شود، کشاورزان هنوز چشم به راه اقدام مسئولان برای جبران خسارت های سال قبل خود هستند.

وی با بیان اینکه رشد مهاجرت روستاها به شهر در حال افزایش است، اظهار داشت: برای جلوگیری از حاشیه نشینی در شهرها، توسعه و رونق روستاها، جلوگیری از معضلات و آسیب های شهری مسئولان باید به صورت ویژه به بخش کشاورزی توجه کنند.

خاطری در خصوص مطالبات مردم در این بخش تاکید کرد: توجه به ظرفیت صادرات برای محصولات کشاورزی، توجه به علت های کاهش کشت توت فرنگی در شهرستان، استفاده از کارشناسان حوزه کشاورزی در پست های مختلف و دعوت از آنها برای حضور در جلسات حوزه کشاورزی از دیگر مطالبات کشاورزان است.

 

محمدی نماینده اتحادیه اصناف کامیاران نیز با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اصلی شهرستان قاچاق کالا است، گفت: وسایلی که در بانه و جوانرود بدون هیچ مشکلی در مغازه ها فروخته می شود با ورود به کامیاران به عنوان قاچاق ضبط می شود.

محمدی با بیان اینکه نابسامانی در بازار باعث ورشکستگی بسیاری از بازاریان این شهرستان شده است، افزود: این مشکلات باید توسط مسئولان ریشه یابی و هر چه سریعتر راه حلی برای آنها ارائه شود.

وی عدم افزایش قیمت نان از سال 93 تاکنون را مشکل خبازی ها دانست و اظهار داشت: این عدم افزایش در حالی است که خبازی ها با افزایش چند برابری قیمت حامل های انرژی، کارگر و بیمه روبرو هستند.

محمدی به مشکلات حوزه طلا فروشان نیز اشاره کرد و یادآور شد: گرفتن ارزش افزوده که فقط مختص شهرستان کامیاران است و مالیات و دارایی های سنگین، فشار زیادی بر این صنف آورده است.

 

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان هم در این دیدار گفت: از پنج هزار مگا-وات برقی که کشور در سال جاری با کمبود تولید آن مواجه است 50 مگا-وات را استان کردستان باید جبران کند.

هیوا لهونیان با اشاره به کمبود بارش ها در سال 96 افزود: این اتفاق که بیشتر در استان های مهم از نظر تولید برق آبی رخ داده باعث کمبود تولید برق آبی کشور شده است.

وی این کمبود در استان کردستان را 9 میلیارد متر مکعب اعلام کرد و اظهار داشت: از آنجا که برق مصرفی کردستان 450 تا 500 مگاوات است کمبودی که در کل کشور وجود دارد 10 برابر برق مصرفی استان کردستان است.

لهونیان با بیان اینکه برای جبران این کمبود موظف به مدیریت مصرف بدون لطمه زدن به کار و فعالیت مردم هستیم، تاکید کرد: در کردستان 631 هزار اشتراک وجود دارد که اگر هر یک از این مشترکین به اندازه یک لامپ 100 وات صرفه جویی کنند 63 مگاوات صرفه جویی خواهد شد.

وی گذراندن تابستانی بدون خاموشی را در این استان کار سختی ندانست و یادآور شد: از آنجا که 95 درصد مشترکین استان چیزی حدود 500 هزار اشتراک مربوط به بخش خانگی و تجاری است به آسانی می شود مصرف را مدیریت و صرفه جویی کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان با اشاره به اینکه از ابتدای هفته جاری خاموشی ها در این استان نسبت به هفته های گذشته به (یک سوم) رسیده است، گفت: با اندک همت مردم، می توانیم در تابستان جاری از استان های بدون خاموشی باشیم.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان هم با اشاره به اینکه 100 درصد جمعیت شهرستان کامیاران زیر پوشش آب و جمع آوری فاضلاب هستند، افزود: در این شهرستان 18 هزار اشتراک از خدمات آب و فاضلاب شهری بهره مند هستند.

محمدحسین محمدی به تولید 6 میلیون متر مکعب آب در سال توسط سد گاوشان و منابع زیر زمینی این شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به حفظ منابع آب زیر زمینی برای آینده، تخصیص آب از سد گاوشان در اولویت است.

وی با بیان اینکه ساخت تصفیه خانه که از مطالبات مردم این شهرستان است با مساعدت وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه و فرمانداری کامیاران اعتباری برای این طرح اختصاص یافته است، اظهار داشت: امسال براساس برنامه عملیات اجرای تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهر موچش آغاز خواهد شد.

محمدی با اشاره به پیشرفت فیزیکی 70 درصدی تصفیه خانه فاضلاب کامیاران یادآور شد: کارهای پایانی این پروژه برای بهره برداری از آن در سال جاری در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه استاندارد سرانه مصرف آب در کشور به ازای هر نفر 100 تا 150 لیتر در شبانه روز است، تاکید کرد: سرانه مصرف آب در استان 260 لیتر و در کامیاران 300 لیتر است.

محمدی گفت: در مدیریت مصرف آب به عنوان عامل حیات کره زمین نیازمند توجه مردم به تاسیسات داخلی ساختمان ها، احیای سنت های دینی در این زمینه، فرهنگ سازی توسط رسانه و انجمن های مردم نهاد است. 

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان هم در این دیدار گفت: نبود سرمایه گذار جدی در کردستان بزرگترین مشکل حوزه صنعت، معدن و تجارت است.

محمد دره وزمی با اشاره به اینکه از تمام سرمایه گذاران بخش خصوصی در این حوزه استقبال می کنیم، اظهار داشت: این شهرستان دارای 51 واحد تولیدی است که از این تعداد 30 واحد فعال، 10 واحد نیم فعال و 11 واحد راکد است.

وی با بیان اینکه کامیاران هفت درصد مساحت کل استان را دارد، افزود: این در حالی است که در حوزه صنعت و معدن سهم این شهرستان 7 درصد نیست.

دره وزمی توسعه هر کشور و استانی را در این بخش نیازمند توسعه طلب بودن مردم دانست و یادآور شد: سزاوار نیست با توجه به شرایط کنونی اقتصادی واحدهای تولیدی در استان به دلیل مشکلات مالی راکد و تعطیل باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به سهم 18 درصدی کامیاران از معادن استان اشاره کرد و گفت: تمام این معادن سنگ لاشه و مصالح ساختمانی است.

وی با اشاره به وجود چهار هزار و 100 واحد صنفی در این شهرستان تاکید کرد: با توجه به نوسانات اخیر بازار کشور انتظار می رود اصناف حقوق مصرف کنندگان را رعایت و عدالت را در کار خود برقرار کنند. 

در ادامه این دیدار هر یک از مدیران کل در گوشه ایی از مسجد مستقر شدند تا مردم با مراجعه به آنها مشکلات و دغدغه های خود را در حوزه های کاری به صورت مستقیم با آنان مطرح کنند.

چهره های شاد و خندان مردم هنگام خروج از مسجد حاکی از رضایت آنها از حضور مدیران و پاسخگویی به مطالباتشان داشت.

دولتمردان تدبیر و امید در استان کردستان با سفر به شهرستان های مختلف و حضور در جمع مردم و شنیدن مشکلات، مطالبات و دغدغه های آنها، عزم دشمن برای ایجاد شکاف میان مردم و مسئولان نظام را به چالش کشیدند ونشان دادند خواسته ومطالبات مردم هدفی است که دنبال می کنند.

گفتنی است: حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان مراد جعفری مدیرکل سیاسی میرزایی مدیر کل امنیتی  محمد دره وزمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، جلال قلعه شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانم ها قدسی و آژیر مدیران کل امور اجتماعی و بانوان و خانواده استانداری، محمدحسین محمدی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری، لهونیان مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق  اسکندری معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشداد معاون توسعه ومنابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی  چاوشی نژاد معاون مخابرات استان کردستان با هدف دیدار  بررسی و حل مشکلات مردم به شهرستان کامیاران درروز یکشنبه 17 تیر ماه 97  سفر کرده و در مسجد حضرت علی (ع) این شهر در جمع مردم حاضر شدند.

 

 


 [M1]

بازدید [ 792 ]