اخبار

کامیاران

جنگلکاری 614 هکتاراز اراضی ملی شهرستان کامیاران آغاز شد

در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان کامیاران و مدیر کل منابع طبیعی استان و جمعی از مدیران شهرستانی جنگلکاری اراضی ملی حوزه سد گاوشان به مساحت 614 هکتار و با اعتبار یک میلیارد و پانصد میلیون تومان آغاز شد
جنگلکاری 614 هکتاراز اراضی ملی شهرستان کامیاران آغاز شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران در پنجمین روز از هفته منابع طبیعی و به همین مناسبت با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان ، مهندس زارع معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ، نقشبندی مدیر کل منابع طبیعی ، معاونین فنی و آبخیزداری اداره کل، بخشدار موچش، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و دست اندرکاران عملیات اجرایی جنگلکاری 614 هکتار از اراضی ملی قلذااشهرستان کامیاران واقع در حوزه شد گاوشان آغاز گردید.

گفتنی است مراسم کلنگ زنی جنگلکاری 614 هکتاری در روستای بانسعید واقع در حوزه کومایین ظهر روز گذشته یکشنبه 19 اسفند ماه با دستان مسئولان استانی وشهرستانی انجام گرفت.

کرمی معاون فنی اداره کل مشخصات پروژه، علت انتخاب عرصه و نحوه مدیریت پروژه را به تفصیل ارایه نمود.

وی افزود : پروژه مزبور با اعتباری به مبلغ 15 میلیارد ریال به مساحت 614 هکتار در روستای بانسعید سفلی در حال انجام است.

فرماندار شهرستان گفت: در این طرح بهره برداران ضمن اینکه نسبت به حفاظت، احیا و توسعه جنگلکاری در عرصه های ملی مذکور متعهد می شوند در آینده نزدیک از محصولات فرعی جنگل انتفاع اقتصادی می یابند که این مساله با استقبال مردم و بهره برداران محلی قرار میگیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: یک هزار و 36 هکتار عملیات جنگلکاری، توسعه جنگل و غنی سازی جنگل از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در شهرستان های این استان با پوشش جنگلی انجام می شود.
، سعدی نقشبندی افزود: برای اجرای این عملیات سه میلیارد و 100 میلیون ریال در شهرستان های مریوان، کامیاران، بانه و سنندج در قالب طرح‌های بیولوژیک آبخیزداری هزینه می شود.
وی اضافه کرد: از مجموع 138 میلیارد ریال اعتبارات صندوق توسعه ملی، عملیات های مکانیکی شامل سدهای گابیونی و سنگی ملاتی و پروژه های بیولوژیک مانند بذر کاری، کپه کاری، کنتور فارو تبدیل دیمزارهای کم بازده قرق در مراتع استان مد نظر بود با اعلام ستاد ملی اجرای پروژه های آبخیزداری عملیات جنگلکاری و توسعه جنگل نیز به سایر پروژه‌ها اضافه شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اظهار داشت: در نظر است که در مناطق مستعد اجرای طرح‌های جنگلکاری شهرستان بانه مریوان سنندج و کامیاران ،گونه های جنگلی اقتصادی و چند منظوره از جمله بادام، سماق، فندوق، گلابی جنگلی، پسته وحشی، سنجد، زالزالک با مشارکت جوامع محلی غرس شود.
نقشبندی یادآور شد: در این طرح اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در داخل حوزه‌های جامع آبخیز که دارای طرح مطالعاتی مصوب است با همکاری بهره برداران و جوامع محلی، دهیاری ها، شوراهای اسلامی روستاها و نظارت مستمر کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و ادارات منابع طبیعی شهرستان های تابعه استان، زمین و نهاده (بذر و نهال) را در اختیار بهره‌برداران محلی قرار می دهد.
نقشبندی اضافه کرد جنگلکاری مشارکتی در سطح۱۰۰ هکتار شهرستان بانه ۱۰۰ هکتار شهرستان مریوان ۲۲۲ هکتار شهرستان سنندج و ۶۱۴ هکتار در حوزه سد گاوشان کلنگ زنی شد.
.

جنگلکاری

بازدید [ 527 ]
برچسب ها