اخبار

کامیاران

جلسه کمیسیون های حقوق شهروندی و عفاف و حجاب در سالن جلسات فرمانداری کامیاران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران فرماندار کامیاران در جلسه کمیته حقوق شهروندی شهرستان کامیاران با بیان مطالبی در خصوص اهمیت حقوق شهروندی وارتباط آن با عفاف و حجاب گفت : مديران دستگاه‌هاي اجرايي خود را از فضاي بخشنامه‌اي خارج و مسأله حقوق شهروندی و صيانت از فرهنگ عفاف و حجاب را ماوراي وظيفه اداري خود بدانند.
جلسه کمیسیون های حقوق شهروندی و عفاف و حجاب در سالن جلسات فرمانداری کامیاران برگزار شد.

وی افزود : اين موضوع نيازمند كار ريشه‌اي و همکاری‌ گروهي  با صرف زمان از سوي بخش‌هاي مختلف و دستگاه‌هاي مرتبط‌ فرهنگي همچون آموزش و پرورش، صداوسيما و فرهنگ و ارشاد اسلامي  و ... می باشد.

الماسی تصریح کرد:  دستگاه‌هاي اجرايي در زمينه الگوسازي، فضاسازي و مباحثي از اين قبيل بيش‌ازپيش تلاش نمایند تا حقوق شهروندي به‌عنوان يك حقوق ذاتي هر انساني و منشعب از تعاليم اسلامي رعایت و هر شهروندي در هر جايگاهينسبت به آن پایبند باشد.

فرماندار شهرستان کامیاران با بيان اينکه ترويج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب و صيانت از حقوق شهروندي به عنوان دو رویکرد مهم مطرح است ، اظهار امیدواری کرد  : در خصوص هر دو موضوع به نحوي عمل شود كه مناسب جامعه باشد تا جامعه با چالش مواجه نشود.

الماسی با اشاره  به گرایش بانوان به کسب علم در وضعیت کنونی این شرایط را نتیجه افزایش کشش جامعه مدنی به سمت حجاف و عفاف دانست .

مسعود الماسی هدف این جلسات  را برداشتن غبارهای حاکم در فضای جامعه، بیان واقعیات و پیشنهاد راه حل قابل عملی دانست که می تواند آنرا با برگزاری همایش ها و  کارگاه های آموزشی غنی کرد.

الماسی گفت: در فرهنگ حقوق شهروندی متاسفانه ما با خشونت کلامی دست پنجه نرم میکنیم که با فرهنگ های دو و گاها سه زبانه نمیتوان مقصود خود را به بیان واقعیت ابراز کنیم.

وی اضافه کرد: در بخش دیگر به بیان مطالبات در فضای محدود میپردازیم که همراه با عدم مطرح کردن مناسب مسایل میباشد که مثال بارز آن شعار های ساختار شکنانه در ابراز کوچکترین مسائل میپردازند و مهمترین مسئله در عدم خروج به موقع درد  های جامعه و انباشته شدن مشکلات در بطن لایه ی درونی جامعه و خروج یکجا و بدون تحلیل همراه با اعتراض مردم منجر به نا بهنجاری جامعه میگردد.

فرماندار شهرستان کامیاران  به ارتباط نزدیک مدیران  با مردم وبهبود فضا تاکید و خاطر نشان کرد : در این روابط نزدیک است که تحولات فکری در سیستم اداره ی جامعه شکل می گیرد و تحولات اساسی در این قالب ها جهت دهی می شوند .

 

بازدید [ 847 ]
برچسب ها