اخبار

کامیاران

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران با موضوع پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی برگزار شد

سرپرست فرمانداری کامیاران در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بر لزوم اطلاع رسانی شفاف توسط دستگاههای مرتبط در این زمینه تاکید کرد.
جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران با موضوع پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران جلسه کارگروه اشتغال با موضوع پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در محل فرمانداری وبه ریاست جمال ارشدی برگزار شد.

وی با توجه به بودجه اختصاص یافته به شهرستان اظهار امیدواری کردکه این تسهیلات منجر به اشتغال  زایی  حداقل 100 نفر در شهرستان گردد تا اینکه بحث اشتغال خرد  به خودی خود  در راستای تامین معیشت خانواده های بی بظاعت در درجه اول قرار گیرد .

ارشدی در راستای تحقق بهتر و نتیجه بخشی بهتر سهمیه ی تخصیص یافته به شهرستان خواستار اجتماعات محلی در امر ایجاد اشتغال و بنیانی ساختار یافته برای ایجاد اشتغال شهرستان را توصیه کرد و به ادارات مربوطه تاکید کرد که عموم وامها به افرادی تخصیص یابد که در قالب کار گروهی شروع به ایجاد اشتغال میکنند.

 وی تاکید کرد با ایجاد انگیزه در میان بانوان بستری مناسب برای کارگاههای خانگی و تبدیل  کردن کامیاران به عنوان قطبی چند محصولی در صنایع  خانگی و صنایع تبدیلی و صنایع دستی و ... ایجاد کنند.

اسدی رییس ادارات میراث فرهنگی با ارائه ی گزارشی از نحوه ی عملکرد سازمان در ارایه ی طرح های پیشنهادی ابراز کرد 250 نفر واجد شرایط جهت تخصیص وام وجود داشته و واجدان شرایط در اولویت پرداخت وام قرار میگیرند .

وی از عدم وجود نمایشگاهای مردمی برای به نمایش گذاشتن صنایع تولیدی در داخل شهرستان خبر داد و  از مسئولان مربوطه خواستار برگزاری نمایشگاهایی جهت به معرض گذاشتن تمامی صنایع تولید شده در شهرستان برای آشنایی مردم با صنایع تولید شده در داخل شهرستان بیان کرد.

ارشدی از نحوه ی شرکت غرفه های شهرستان در نمایشگاهای استانی و کشوری گله مند شد و از حضور کم غرفه های شهرستان در این گونه نمایشگاه ها را متذکر گردید .
در خاتمه با ابراز امیدواری جهت پیشبرد اهداف پیشرو دولت و ایجاد اشتغال برای بانوان و جوانان خواستار تسریع در انجام کارهای اداری و اولویت تخصیص به دلیل محدودیت مقدار وام تاکید کرد.

بازدید [ 1039 ]
برچسب ها