اخبار

کامیاران

جلسه هماهنگی تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان کامیاران برگزار شد

جلسه ای به ریاست فرماندار شهرستان کامیاران و با حضور معاون عمران وبرنامه ریزی فرماندار و معاون تعاون اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی کردستان به منظور بحث وتبادل نظر در خصوص تشکیل تعاونی توسعه عمران شهرستان برگزار شد
جلسه هماهنگی تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان کامیاران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری شهرستان کامیاران صبح امروز چهارشنبه 9 مرداد ماه 98 در محل فرمانداری ، جلسه هماهنگی جهت تشکیل تعاونی توسعه عمران شهرستان کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، مهندس زارع معاون عمران وبرنامه ریزی فرماندار، عباسی معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان ، رئیس اداره کار وکارشناسان و اعضای هیئت موسس این تعاونی برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به اهمیت تشکیل تعاونی توسعه عمران این شهرستان ، اظهار داشت: باوجود ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل ، این تعاونی می‌تواند در توسعه نقاط مختلف شهری وروستایی شهرستان نقش مؤثری برای درآمدزایی ، اشتغال جوانان و توسعه پایدار با مشارکت مردم فراهم نماید.

وی ضمن اعلام آمادگی مجموعه شهرستان ، شوراهای شهر و بخش و ادارات  برای همکاری با هیئت موسس تعاونی توسعه و عمران جهت تسریع در تأسیس آن در شهرستان، گفت: تأسیس این تعاونی مزایای زیادی از جمله قرادادن طرح ها وفعالیتهای مختلف ادارات در زمینه های عمرانی ، خدماتی ، بافت های فرسوده و ... دراختیار این شرکت تعاونی می باشد.

دکتر الماسی افزود : این تعاونی می تواند بستر لازم برای ورود کلیه افرادی که به نوعی با مجموعه شهرستان وابستگی دارند به فعالیت های اقتصادی و کمک به خودکفایی و تقویت بنیه اقتصادی شهرستان را فراهم نماید بر همین اساس انتظار هست افراد در صنوف وقشرهای مختلف به عنوان هیئت موسس تعاونی حضور موثری داشته باشند وهر چه این افراد بیشتر باشد اهداف تعاونی نمود بیشتری خواهد داشت.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه خواستار تلاش لازم برای تکمیل سرمایه در بازه زمانی یکماهه شد.

در ادامه مهندس زارع معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری کامیاران به بیان اهمیت بخش تعاون و جایگاه قانونی تعاونی ها پرداخت وگفت : کامیاران در بخش تعاونی های مختلف رتبه سوم استانی دارد که این نشان دهنده علاقمندی مردم این شهرستان به همکاری وهمراهی با هم در اجرای فعالیت های مختلف است.

وی با اشاره به اهمیتی که تعاونی توسعه و عمران شهرستان در جذب سرمایه و رفع محرومیت می تواند داشته باشد  خواستار مشارکت حداکثری مردم در تشکیل آن شد.

در ابتدای این جلسه عباسی معاون تعاون اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی کردستان به جزئیات تشکیل این تعاونی ونحوه عضو گیری در آن پرداخت وگفت : ساکنین ، شاغلین و متولدین این شهرستان می توانند با خرید یک تا 100 سهم به قیمت هر سهم 15 هزار تومان به عضویت این تعاونی در آیند.

وی رسمیت یافتن این تعاونی را منوط به عضویت نیم درصد از جمعیت شهرستان عنوان کرد./.

بازدید [ 231 ]
برچسب ها