اخبار

کامیاران

جلسه هماهنگی اجرای طرح تاب آوری در کامیاران

جلسه هماهنگی وبرنامه ریزی در خصوص اجرای طرح ملی " تاب آوری " در شهرستان کامیاران با حضور معاون فرمانداری و مشاور امور بانوان در سالن جلسات فرمانداری امروز شنبه 29 اردیبهشت ماه برگزار شد.
جلسه هماهنگی اجرای طرح  تاب آوری  در کامیاران

سومین فاز طرح ملی«تاب آوری اجتماعی» در بین جوامع محلی و آسیب پذیر  شهرستان کامیاران برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ظهر امروز شنبه 29 اردیبهشت ماه جلسه ای  توجیهی این طرح با ریاست معاون فرمانداری کامیاران و حضور مشاور امور بانوان وخانواده  فرمانداری ، انجمن های مردم نهاد ، تسهیلگران و تعدادی از ادارات به منظور برنامه ریزی ودعوت به همکاری  در خصوص اجرای طرح تاب آوری در جوامع محلی کامیاران برگزار شد.

معاون فرمانداری کامیاران گفت : «تاب‌آوری اجتماعی» در واقع به معنای توانمندسازی گروه ها یا جوامع برای غلبه بر استرس خارجی و اختلالات ناشی از تغییر اجتماعی زیست محیطی و هویت اجتماعی است و از ادارات خواست در راستای اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند.
فرهادی  تصریح کرد : اجرای این طرح  برای مقاوم کردن خانواده ها در مقابل تغییرات درونی  و آسیب های اجتماعی ضروری است
وی افزود : مخاطب اصلی این طرح زنان سرپرست خانوار و زنانی است که در معرض آسیب بوده و بیشتر در محله های حاشیه نشین شهرها زندگی می کنند.

مشاور امور بانوان وخانواده فرمانداری بیان نمودند که طرح ملی «تاب آوری اجتماعی» با هدف توانمندسازی  بانوان وخانواده ها د
ر برابر آسیب های اجتماعی  وکاهش نزاع وخشونت های خانوادگی وتحکیم روابط خانوادگی و انسجام جامعه ، همزمان با سایر شهرستانها در کامیاران نیز اجرا خواهد شد و یکی از طرح های ملی است که توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به منظور اجرا به دفتر امور بانوان وخانواده ابلاغ شده است.
در ابتدای این جلسه دلبر احمدی مشاور اموربانوان فرمانداری گفت : به منظور اجرای این طرح  از ابتدای سال جاری دو نفر از کارشناسان ارشد مشاوره خانواده شهرستان به عنوان تسهیل گر طرح ، دوره های آموزشی لازم را در استان گذرانده اند.

احمدی خاطرنشان کرد : انجمن  مردم نهاد باران ، با مسولیت  اقبال ظفری به عنوان مجری طرح و خانم سمیرا پشابادی  آقای شاهو رضایی و برای 37 نفر از جامعه محلی شهرک کشاورز (توبرره ریز ) به مدت 60 ساعت اجراخواهد شد.
.

بازدید [ 745 ]
برچسب ها