اخبار

کامیاران

جلسه معارفه رابط و مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران صبح امروز چهارشنبه 2 اسفند ماه جلسه ای با حضور دکتر جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران ، حاج آقا علیمحمدی امام جمعه و محمد سلیمانی مدیر دفتر آستان قدرس رضوی در کردستان به منظور معرفی رابط ومدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان کامیاران برگزار شد.
جلسه معارفه رابط و مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران صبح امروز چهارشنبه 2 اسفند ماه جلسه ای با حضور دکتر جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران ، حاج آقا علیمحمدی امام جمعه و محمد سلیمانی مدیر دفتر آستان قدرس رضوی در کردستان به منظور معرفی رابط ومدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان کامیاران برگزار شد.

سرپرست فرماندار کامیاران در این جلسه با تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در سانحه هوایی به عزم دولت به منظور تقویت فعالیتهای مردمی در راستای کاهش مشکلات اشاره کرد و گفت : محدود بودن منابع و امکانات دولتی در بعضی از بخش ها جوابگوی نیاز نیست به همین منظور از همراهی و همکاری مردم و نهادهای که بتوانند در زمینه اشتغال وسرمایه گذاری فعالیت کننند استقبال می شود.

جمال ارشدی افزود : در حال حاضر انجمن های مردمی  وخیرین خوبی در کنار کمیته امداد و بهزیستی در جهت کاستن از فقر و کمک به توانمندسازی نیازمندان در سطح استان وشهرستان فعالیت دارند که یکی از این انجمن ها متعلق به آستان قدس است.

وی با اشاره به اثرات بیکاری در گسترش فقر و ایجاد سایر مسائل اجتماعی اظهار امیدواری کرد : با راه اندازی نمایندگی آستان قدس در کامیاران زمینه سرمایه گذاری واشتغال با استفاده از امکانات مطلوب آستان قدس و حمایت های خیرین هرچه بیشتر فراهم شود.

ارشدی خاطرنشان کرد : بحث اشتغال زایی وتولید واشتغال در شهرستان حائز اهمیت بوده و انتظار هست همانند سایر نهادهای دیگر فعالانه در حوزه اشتغال عمل شود.

جمال ارشدی در ادامه از کمک 100 میلیون تومانی آستان قدس رضوی به منظور حل مشکلات 3 روستای دهستان امیر آباد خبر داد واظهار امیدواری کرد : با تداوم چنین کمک هایی وهمچنین مساعدت خیرین وهمگان بتوان گام های مثب وسازنده ای برای مردم کامیاران برداشت.

 سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه  برای آقای نبی ساعدی به عنوان رابط ومدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در کامیاران آرزوی موفقیت در پیشبرد اهداف خیرخواهانه نمود.

 حاج آقا علی اشرف علیمحمدی امام جمعه کامیاران در این نشست به بیان حدیثی از حضرت امام رضا(ع) اشاره کرد وگفت : امام رضا می فرماید انسان مسلمان عقلش کامل نمی شود مگر اینکه دارای 10 خصلت باشد.

وی افزود بر اساس فرموده آن حضرت این خصلت ها شامل 1ـ از او اميد خير باشد

2ـ مردم از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد.4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد.5ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود.6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود.7ـ فقر در راه خدايش از توانگرى محبوبتر باشد.8ـ خوارى در راه خدايش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد.9ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد.

و دهمین مورد: احدى را ننگرد جز اين كه بگويد او از من بهتر و پرهيزكارتر است.

وی با تشکر از انتخاب کامیاران به عنوان اولین شهرستان جهت دایر نمودن نمایندگی آستان قدس رضوی اظهار امیدواری کرد : همه بتوانند از آثار مادی ومعنوی آستان قدس بهره مند شوند.

امام جمعه کامیاران با اشاره به بعضی از مشکلات خاطرنشان کرد : در مرحله اول اشتغال ومعیشت مردم مورد توجه قرار گیرد ونهضت اشتغالزایی در شهرستان راه اندازی شود.

محمد سلیمانی مدیر استانی دفتر آستان قدس رضوی در کردستان در ابتدای این جلسه به اهداف تاسیس نمایندگیهای آستان قدس رضوی به منظور ترویج فرهنگ رضوی و توسعه اشتغال و کاستن از فقر اشاره کرد و گفت : در بسیاری از استان ها آستان قدس داری دفتر بوده وفعالیت دفتر استان کردستان به مدت یک سال است شروع شده است.

وی افزود : اهداف این دفتر و انگیزه آن خدمات رسانی به محرومین  با نیت خیرخواهانه بدور از شائبه هرگونه فعالیت سیاسی و انتخاباتی است.

سلیمانی در گزارشی به کمک های آستان قدس دراستان اشاره وگفت: تاکنون با حمایت های آستان قدس 1500 زائر اولی به مشهد مقدس اعزام ، 2800 بسته کمک آموزشی بین 2800 دانش آموز بی بضاعت توزیع ، ارزاق به 1600 تا 1700 خانوار نیزامند تحویل و در بحث عیادت از بیماران نیز 500 قطعه کارت یک میلیون ریالی اختصاص یافته است.

محمد سلیمانی از انتخاب دهستان امیرآباد به عنوان دهستان هدف در جهت ارائه خدمات خبرداد وخاطرنشان کرد : با گروههای جهادی سپاه نیز برای اجرای فعالیت قرارداد منعقد شده که یک مورد آن مربوط به همین دهستان است.

مدیر استانی دفتر آستان قدس رضوی در خاتمه تصریح کرد : امام رضا متعلق به تمام افراد جامعه بوده و کامیاران اولین شهرستان استان است که در آن رابط نمایندگی فعالیت خود را شروع خواهد کرد و انتظار می رود با راه اندازی این نمایندگی کانون های خادم یاری با عضویت افراد فعال وزمینه فعالیت سایر افراد نیز فراهم شود.

در پایان این جلسه با حکم محمد سلیمانی نبی ساعدی به عنوان رابط ومدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در کامیاران انتصاب ومعرفی شد.

 

 

بازدید [ 1056 ]
برچسب ها