اخبار

کامیاران

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کامیاران

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم کامیاران با حضور فرماندار شهرستان ، ریاست دادگستری و دادستان ودیگر اعضای این شورا برگزار شد
جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ظهر شنبه 27 بهمن ماه 97 جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان ، مسعود سعادت رئیس دادگستری ، علیرضا جعفری دادستان ، مهندس زارع معاون عمرانی فرماندار و دیگر اعضای این شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه  با تسلیت حادثه تروریستی زاهدان که منجر به شهادت 27 نفر از هموطنان شد و تقدیر از همکاری ادارات در برگزاری راهپیمایی باشکوه 22 بهمن 97 و جشن چهل سالگی انقلاب گفت : هدف از نشست  شورای پیشگیری از وقوع جرم  کاهش نرخ رشد انواع جرم و ایجاد هماهنگی بین ادارات وسازمان‌ها برای پیشبرد برنامه‌های پیشگیرانه در کنار سایر برنامه‌ها می باشد.

دکتر مسعود الماسی ضمن تجلیل از همراهی مردم با نظام مقدس اسلامی در مناسبت‌های مختلف، حضور حماسی و میلیونی اقشار مختلف در راهپیمایی یوم‌الله بیست و دوم بهمن را نمونه‌ای بی‌بدیل از همدلی و همگامی مردم با آرمان‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد

وی  ارائه خدمت صادقانه را تکلیفی شرعی و قانونی و یگانه راه قدردانی و شکرگزاری از نعمت وفاق و همدلی میان مردم و مسئولین برشمرد و توجه به مسائل و مشکلات اجتماعی و ارزیابی و انعکاس بازخورد اقدامات پیشگیرانه در برنامه‌ریزی‌های آتی را خواستار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه با اشاره به عوامل موثر در سطح شهرستان که می تواند راه را برای اقدامات مجرمین تسهیل نماید بر لزوم بررسی کارشناسی وشناسایی نقاط ضعف و اقدام در جهت حل آن شد.

مسعود سعادت رئیس دادگستری شهرستان کامیاران در این جلسه گفت : همکاری ادارات ونهادها با دستگاه قضایی در پیشگیری از وقوع جرم تاثیر بسزایی دارد.

رئیس‌ دادگستری شهرستان بر عزم همگانی و وحدت نظر میان دستگاه قضایی و اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم به‌منظور انجام برنامه های پیشگیرانه تاکید کرد.

وی افزود: پیشگیری در دراز مدت پاسخ خودش را به اجتماع خواهد داد و ما امیدواریم بزودی شاهد کنترل جرائم و آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه باشیم.

 رئیس دادگستری شهرستان با تاکید بر لزوم داشتن خروجی مثبت از جلسات تشکیل شده گفت:ادارات ونهادها دراجرای این مصوبات لازم است نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

علیرضا جعفری دادستان شهرستان کامیاران ودبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم اظهار کرد: برنامه‌های پیشگیرانه درون‌سازمانی و برون‌سازمانی راهکاری مؤثر به‌منظور کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی است و دستگاه قضایی آمادگی دارد به‌ منظور تحقق اهداف راهبردی و مصوبات این شورا با تمامی سازمان‌ها و نهادهای عضو، همکاری و تعامل سازنده داشته باشد

جعفری در خصوص پیشگیری از سرقت افزود : گماردن نگهبان در مکان ها ، ساختمان های نیمه کاره ، انبارها ، مجتمع های تجاری و ایجاد پارکینک برای ماشین های سنگین وانتقال از سطح شهر ، بهبود روشنایی معابر و حذف موانع دید از مواردی است که در این راستا بایستی مورد توجه قرار گیرد. 

بازدید [ 717 ]
برچسب ها