اخبار

جلسه شورای اداری بخش موچش برگزار شد

چلسه شورای اداری بخش موچش با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران و مهندس سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ؛ کامیاران ودیواندره در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
جلسه شورای اداری بخش موچش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران روز سه شنبه 19 تیر ماه 97 جلسه شورای اداری موچش با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان، مهندس سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس ،صلاح مرادی بخشدار موچش ، جمعی از مدیران شهرستان و مسئولان محلی در محل سالن جلسات آموزش و پرورش موچش برگزار شد.

دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با اشاره به ظرفیت های مطلوب و سدهای موجود و در حال احداث گفت : منابع آبی می تواند نقش مهمی در تولید واشتغال تعیین کند که با وجود سدهای متعدد امیدوار به شغل آفرینی وثروت آفرینی در این بخش هستیم.

وی با ابراز خرسندی از هماهنگی بین مسئولان این بخش افزود : این هماهنگی می تواند در حل مشکلات موثر باشد.

وی مهمترین اقدام در روستاها را ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد وافزود :پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با بهره 6 درصد ، بهره مندی ازظرفیت های بخش کشاورزی و فراهم کردن شرایط استفاده از منابع آبی موجود در این بخش می تواند راهگشا باشد.

دکتر الماسی با اشاره به اینکه میزان آسفالت راههای روستایی در شهرستان کامیاران نسبت به میانگین کشوری 20 درصد کمتر از میانگین کل کشور است تصریح کرد : در سال گدشته تنها 8 کیلومتر از راههای روستایی شهرستان آسفالت شده که برای رسیدن به سطح مطلوب لازم است در سال جاری این میزان به 50 کیلومتر برسد.

وی اظهار امیدواری کرد: با پیگیری نمایندگان محترم وجذب و اختصاص اعتبارات مورد نیاز از جمله ماده 180 بتوان نسبت به اجرای طرح ها و پروژه های عام المنفعه اقدام و بخش کشاورزی ؛ آب و فاضلاب روستایی ؛ شهرداری و سایر حوزه ها را تقویت کرد.

الماسی حل اختلاف مابین جهاد کشاورزی ومنابع طبیعی به منظور کاهش پرونده های قضایی را ضروری و خواستار تلاش مسئولان ذی ربط در این راستا شد.

فرماندار کامیاران در ادامه به موضوع اعتبارات شهرستان و نحوه تخصیص آن در کمیته برنامه ریزی اشاره و گفت : پروژه های نیمه تمام وپروژه هایی که به لحاظ کارعملیاتی درست و واقعی اجرا شده باشد و پروژه های تمام شده که بدهکار باشند در اولویت تخصیص اعتبار خواهند بود.

مسعود الماسی در خاتمه نشاط وشادابی را لازمه جامعه دانست وگفت : سه حوزه ورزش ، فرهنگ و هنر با اعتبارات حداقلی می تواند اثرات قابل توجه وبازتاب خوبی داشته باشد وبه این موضوعات نیز در بخش اعتباری توجه خواهیم کرد.

مهندس سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ؛ کامیاران ودیواندره در مجلس شورای اسلامی به شرایط نامطلوب اقتصادی کشور اشاره کرد وگفت : در چنین شرایطی لازم است همه در کنار هم و با تعامل بیشتر در جهت حل مشکلات گام برداریم.

وی بعضی از ناملایمات در بدنه دستگاههای استان که با دیدگاه تنگ نظرانه نسبت به قانون مانع اجرای کار می شوند را یادآور و اظهار کرد: در استان کردستان برای توسعه و پیشرفت باید این دیدگاهها تغییر کنند و کار به صورت سیستمی وبرنامه ای  انجام شود.

علوی همکاری خود با بعضی از مدیران عالی دولتی را در راستای توجه ویژه به مشکلات استان اعلام و افزود : بر اساس این همکاریها در حال حاضر شاهد اقدامات خیلی خوبی در راهسازی هستیم که به زودی بهسازی و آسفالت جاده موچش به عنوان یکی از مطالبات مهم مردم این بخش در همین راستا نیز شروع خواهد شد.

نماینده مردم سنندج ؛ کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در ادامه بعضی از نارساییهای ناشی از گذشته را موجب صرف انرژی جهت پیگیری جزئی ترین کارها خارج از وظایف نمایندگی عنوان واعلام کرد : علیرغم انجام این امور تلاش لازم برای پیگیری مسایل کلان انجام و انتظار هست ارائه آمارهای صحیح زمینه جذب اعتبار بیشتر را فراهم نماید.

سید احسن علوی از درخواست تخصیص 10 هزار تن قیر برای جاده های روستایی و تصویب تخصیص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به میزان 3200 میلیارد برای کمک به شهرداریها خبر داد و افزود : برای آسفالت سطح شهرهای استان نیز پیگیری لازم برای دریافت قیر در حال انجام است.

شورای اداری موچش 19 تیر97

بازدید [ 882 ]
برچسب ها