اخبار

کامیاران

جلسه شوراهای استان در کامیاران برگزار شد

مورخ 25 اردیبهشت 97 نشست هم اندیشی شوراها در کامیاران با حضور معاون فرمانداری شهرستان،بخشداران تابعه ،شوراهای اسلامی شهرستان، امامان جمعه ، شهردار ، شوراهای استان و شهرستان و جمعی ار مسئولان شهرستان در محل فرمانداری کامیاران برگزار شد.
جلسه  شوراهای استان در کامیاران برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران امروز مورخ 25 اردیبهشت 97 نشست هم اندیشی شوراها در کامیاران  با حضور معاون فرمانداری شهرستان،بخشداران تابعه ،شوراهای اسلامی شهرستان، امامان جمعه ، شهردار ، شوراهای استان و شهرستان   و جمعی ار مسئولان شهرستان در محل فرمانداری کامیاران برگزار شد.

فرهادی معاون فرمانداری کامباران در جلسه ای با حضور شوراهای اسلامی استان ، شهرستان و شهر وبخش گفت : شوراها به عنوان نماینده مردم نقش مهمی در انتقال مسائل ومشکلات به مراجع بالاتر را دارند.

فرهادی افزود : شهرستان کامیاران مجموعا 371 نفر شورا دارد که از این تعداد 7 نفر مربوط به شهر کامیاران ، 5 نفر مربوط به شهر موچش ، 188 نفر مربوط به بخش مرکزی و 171 نفر مربوط به بخش موچش می باشد.

وی با تقدیر از تلاش وپیگیری خالصانه شوراهای اسلامی اظهار کرد : درطول چهل سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی خدمات بسیار خوبی صورت گرفته است که با همکاری ، همفکری و استفاده از توان مشورتی شوراهای اسلامی می توان مسیر توسعه را تداوم داد.

فرهادی به پتانسیل های خوب شهرستان در زمینه های کشاورزی ، باغداری ، گردشگری و احداث مراکز سردخانه ای وصنایع اشاره وتصریح کرد : استفاده مطلوب از از این ظرفیت ها در گرو فراهم کردن شرایط وبهبود زیر ساخت هاست که امیدواریم نمایندگان مردم بتوانند در این راه کمک کار باشند.

معاون فرمانداری از برگزاری نشست با سرمایه گذاران و مدیران شرکت روژین تاک خبر داد و گفت : بدون شک بهبهود فضای موجود نیازمند همکاری جمعی است.

در ادامه این جلسه مرادی وباتمانی بخشداران موچش ومرکزی به بعضی از مشکلات از قبیل حق الزحمه شورها ، مشکل جاده ها ، نامناسب بودن امکانات در حوزه گردشگری و عدم امکان بهره برداری مناسب از آب سد گاوشان اشاره کردند.

ماموستا توفیق قربانی امام جمعه شهرستان کامیاران در این جلسه با خیر مقدم حضور میهمانان اظهار امیدواری کرد چنین گردهمایی هایی تداوم داشته باشد.

ماموستا قربانی گفت : بحث شورا در اسلام وقرآن اهمیت زیادی دارد تا آنجا که تاکید شده است تمام کارهای مهم با مشورت انجام شود.

وی افزود : پیامبر اسلام به امر مشورت همت می گماشت و آن را مقدمه ای برای شروع و اتمام کار به نحو احسن می دانست و امروزه هم سایر کشورهای غیر اسلامی با بهره گیری صحیحی از نظریه های اسلامی توانسته اند به رشد وتوسعه دست یابند.

امام جمعه شهرستان کامیاران ضمن تاکید لازم مبنی بر بهره گیری از دستورات دین مبین اسلام که می تواند مایه سعادت دنیا وآخرت باشد ، اظهار کرد : در حالی که دنیای غیر اسلام توانسته است با استفاده از برنامه های اسلام مسیر پیشرفت را فراهم نماید چرا ما از این برنامه ها استفاده نکنیم.

ماموستا توفیق قربانی در ادامه گفت : رای ومسئولیتی که مردم به شوراهای اسلامی می دهند امانت الهی است که حفظ این امانت و کسب رضایت مردم موجب رضایت خداوند خواهد بود.

ابوبکر درویشی رئیس شورای اسلامی استان کردستان گفت : در حال حاضر در کل استان 4300 نفر به عنوان شورا فعالیت دارند که استفاده از ظرفیت فکری این شورها می تواند به خوبی در حل مشکلات و توسعه فعالیتها موثر باشد.

وی افزود : در طول شکل گیری شوراهای اسلامی تقویت جایگاه این نهاد مردمی می توانست در حل مشکلات و توسعه بیشتر موثر باشد ، اما بعضی کم لطفی ها مانع از تقویت این جایگاه شده است.

درویشی به برخی از مشکلات استان علیرغم وجود منابع سرشار از جمله تامین ده درصدی  آب کشور درکردستان وخاک مستعد و مناسب کشاورزی اشاره و اظهار امیدواری کرد : با همکاری مطلوب در دفاع از حقوق مردم، انتظاراتی که هست برآورده شود.

رئیس شورای اسلامی استان خاطرنشان کرد در حال حاضر 33درصد مردم در استان تولید کننده و 67 درصد مصرف کننده هستند که اگر به امکانات روستایی از قبیل جاده ها وراههای مواصلاتی، فضای ورزشی ، مراکز آموزشی و سایر موارد توجه نشود در آینده مشکل آفرین خواهد بود.

ابوبکر درویشی در ادامه بر لزوم ایجاد برنامه های نشاط آفرین در جامعه با برنامه ریزی شوراهای اسلامی تاکید کرد و گفت : اجرای برنامه های فرهنگی شاد می تواند در پیشگیری از آسیب ها اثر گذار باشد که انتظار می رود شوراهای کامیاران این موارد را مدنظر داشته باشند.

هلاله امینی عضو شورای عالی استان ها در ادامه این جلسه گفت : مسائل ومشکلات مربوط به شوراهای اسلامی در جلسات استانی مطرح و با انتقال به هیئت رئیسه شورای عالی استان ها و طرح در صحن شورای عالی مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

وی افزود: مشکلاتی که وجود دارد به نمایندگان محترم مجلس به منظور پیگیری منتقل خواهد شد .

 

خلیل عزیزی رئیس شورای شهرستان کامیاران در ابتدای این جلسه با خیر مقدم مقدم وتقدیر از حضور مهمانان ، به مسائل ، مشکلات و نیازهای شهرستان اشاره کرد و گفت : شهرستان کامیاران بسترهای لازم برای توسعه را داراست.

وی افزود : شوراهای اسلامی تلاش خواهند کرد تا با شناسائی مسائل ومشکلات وانتفال آن شرایط توسعه بیشتر را فراهم نمایند.

عزیزی خاطر نشان کرد : شوراهای اسلامی به عنوان نماینده مردم آماده همکاری لازم برای کاستن از مشکلات و ایجاد شرایط بهتر برای رفاه وآسایش مردم عزیز شهرستان هستند ودر این راه تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهرستان کامیاران با ابراز خرسندی از حضور اعضای شورای استان در کامیاران اظهار امیدواری کرد : چنین جلساتی بتواند زمینه وشرایط طرح مسائل ومشکلات وانتقال آن به مراجع بالاتر و در نهایت حل آنها را فراهم نماید.

گفتنی است در این جلسه شهرداران کامیاران و موچش و روئسای شوراهای شهر کامیاران و موچش وبخش مرکزی و موچش به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

 

 

شوراها

بازدید [ 563 ]
برچسب ها