اخبار

شهرستان کامیاران

جلسه ستاد بازآفرینی شهری کامیاران با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی برگزار شد

مهندس سید محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور در کامیاران گفت : اجرای طرح های باز آفرینی در این شهر نیازمند بررسی وکار کارشناسی بیشتر است
جلسه ستاد بازآفرینی شهری کامیاران با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه ستاد باز آفرینی شهری عصر روز دوشنبه 10 تیر ماه 98 با حضور مهندس سید محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور ، دکتر مسعود الماسی فرماندار کامیاران ، مهندس شهرام ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ، مهندس سید احسن علوی نماینده مردم سننندج ، کامیاران ودیواندره در مجلس ، معاونین فرماندار ، شورای شهر وشهردار و دیگراعضای ستاد باز آفرینی شهری کامیاران در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با تقدیر از حضور معاون وزیر راه ودیگر مسئولان در این نشست ، گفت : شش طرح بازآفرینی شامل پروژه ساماندهی چهار راه اصلی شهر ، پروژه مدرسه خلیج فارس ، پروژه ساماندهی حاشیه رودخانه ، پروژه  ساماندهی محلات اطراف مسجد جامع ، پروژه  ترمیم تاسیسات فرسوده وناکارآمد شهری و پروژه ساماندهی محلات توبره ریز در کامیاران در نظر گرفته شده است که بعضی از این طرح ها در دست مطالعه وبعضی نیز در حال طراحی واجرا می باشند.

وی با اشاره به تاریخچه 54 ساله شهری کامیاران وفرسوده شدن بخشی از بناها ، مکان های آموزشی و تاسیسات شهری اجرای طرح بازآفرینی در این شهر را ضروری دانست و بیان کرد : اجرای طرح های بازآفرینی شهری به منظور احیاء بافت های فرسوده ، ایجاد رضایت مندی عمومی و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان انجام می شود.

دکترالماسی خواستار همراهی مردم و مجموعه مدیران شهرستانی ، استانی وکشوری در اجرای این طرح ها شد.

در ادامه مهندس شهرام ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت : برای بهسازی معابر کامیاران از محل اعتبارات استانی در سال 97 مبلغ 10 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی از حوزه بازار کامیارن به عنوان یکی از محلات هدف باز آفرینی نام برود و افزود : توجه به سرانه های کابری ایجاد پارک ، معابر و مکان های آموزشی از اولویت هاست.

مهندس ملکی با بیان اولویت های مشخص شده در طرح های باز آفرینی و مشکلات ترافیکی ، حمل ونقل و عبور ومرور از مطالعه وبررسی و تصمیم گیری برای تحقق این امور خبر داد و گفت : ایجاد بسترهای ایمن برای تردد با توجه به موقعیت جغرافیایی کامیاران ضروری است.

سپس مهندس سید احسن علوی نمانده مردم سنندج ، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بعضی از معضلات ترافیکی و طرح های مطرح شده در خصوص بازآفرینی شهری گفت : اجرای چنین طرح هایی در سطح شهر لازم است با استفاده از پیمانکار توانمند و به فوریت صورت گیرد.

وی با خیر مقدم حضور معاون وزیر راه وشهرسازی و تقدیر از پیگیری مسئولان اظهار امیدواری کرد با انجام این طرح ها ضمن حل مشکلات شهری برای آینده کامیاران مفید واقع شود.

در خاتمه این جلسه  مهندس سید محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور در کامیاران گفت : اجرای طرح های باز آفرینی در این شهر نیازمند بررسی وکار کارشناسی بیشتر است.

وی با اشاره به بازدید انجام شده از محل چهارراه اصلی پیشنهاد اجرای پروژه ساماندهی چهارراه اصلی شهر را در حال حاضر غیر ممکن دانست و افزود : بررسی ومطالعه بیشتر در این طرح وسایر طرح ها ودر نظر گرفتن منافع و درآمد مردم و استفاده از فضاهای خالی با اهداف و کاربری های مناسب بایستی مدنظر قرار گیرد.

 معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور گفت : به منظور تصمیم گیری بهتر در خصوص کمک به اجرای طرح های بازآفرینی شهر کامیاران پس از نظر مشاور مجرب وتوانمند بر اساس طرح تفصیلی وبازنگری ضوابط و مقررات این طرح اقدام خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه طرح های پیشنهادی در خصو ساماندهی چهاراه مرکزی شهر مورد حث وبررسی قرار گرفت و مسئولان شهرداری ، مشاور طرح  و رئیس شورای شهرستان وشهر و کارشناسان حاضر به بیان نکته نظرات خود در این خصوص پرداختند.

قبل از شروع این نشست مسئولان از نقاط مختلف  سطح شهراز جمله چهارراه اصلی و طرح های معابر 16 متری ، 34 متری و 45 متری شهر کامیاران بازدید به عمل آوردند./.

ستاد باز آفرینی کامیاران تیر98

بازدید [ 388 ]
برچسب ها