اخبار

کامیاران

جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان کامیاران برگزار شد

با هدف توسعه وترویج فرهنگ نماز ستاد اقامه نماز شهرستان کامیاران با حضور فرماندار شهرستان ، معاون سیاسی واجتماعی فرمانداروامام جمعه کامیاران تشکیل جلسه داد
جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان کامیاران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان کامیاران با حضور دکتر الماسی فرماندار، باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار ، ماموستا قربانی امام جمعه کامیاران و دیگر اعضای این ستاد در محل فرمانداری کامیاران ظهر روز پنج شنبه 10 مرداد ماه 98 برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه گفت: ادارات ونهادها بایستی برنامه ریزی و هماهنگی لازم را برای اقامه نماز در محل ادارات به عمل آورده و امکانات و ظرفیت های خود را برای اجرای این فریضه الهی فراهم نمایند.       

وی  هدف ستاد اقامه نماز شهرستان را نظارت و هماهنگی بین دستگاهی و توسعه وترویج فرهنگ نماز در سطح شهرستان عنوان کرد و افزود: نماز به عنوان بهترین و مؤثرترین وسیله در کاهش و پیشگیری آسیب های اجتماعی مطرح بوده و ما موظف به ایجاد علاقه و انگیزه درونی جهت اقامه این فریضه الهی و تعمیق و گسترش فرهنگ نماز در بطن جامعه به ویژه در بین قشر جوان هستیم .

دکتر الماسی ضمن تاکید لازم مبنی بر ارزیابی مستمر وضعیت اقامه نماز در سطح ادارت وجامعه و ارائه نتایج آن به نهادهای مسئول گفت: برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی به گونه ای که اهمیت نماز جماعت ومشارکت در آن را بیان نماید ضروری است.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه از دستگاههای مختلف خواست تا ضمن تبلیغات محیطی لازم  و فراهم کردن مکان مناسب ادای فریضه نماز به صورت جماعت و استفا ده از ظرفیت های فرهنگی و تواناییهای روحانیون وائمه جمعه تصریح کرد : اداراتی که نقش نظارتی دارند نسبت به بررسی و اعلام نتیجه وضعیت نمازخانه های اقامتگاهها ورستوران های بین راهی و داخل شهر اقدام نمایند.

ماموستا قربانی امام جمعه کامیاران نیز در این جلسه به بیان اهمیت ادای فریضه نماز به ویژه نماز جمعه وجماعات اشاره کرد و گفت : نماز به عنوان برترین آیین عبادی و رکن معنویت و ارتباط با خداوند مطرح بوده و انجام آن در هر شرایطی واجب است.

امام جمعه کامیاران خاطر نشان کرد : اقامه نماز در بعد فردی واجتماعی دارای اهمیت خاصی هست و می تواند علاوه بر ایجاد نشاط درونی جامعه را در مسیر درست وسالم نگه دارد.

سایرمسئولان حاضر در این نشست به بیان نکته نظرات خود در خصوص برنامه های ستاد اقامه نماز پرداختند./.

بازدید [ 268 ]
برچسب ها