اخبار

کامیاران

جلسه بررسی مسائل و مشکلات پیش روی تسهیلات بانکی

مسائل و مشکلات پیش روی تسهیلات اشتغال به ریاست جمال ارشدی سرپرست فرمانداری در جلسه کارگروه اشتغال مورد بررسی قرار گرفت .
جلسه بررسی مسائل و مشکلات پیش روی تسهیلات بانکی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ظهر روز چهارشنبه 20 دی ماه جلسه کارگروه اشتغال با روسای بانک های عامل جهت پرداخت وام های اشتغال فراگیر برگزار شد. فرماندار کامیاران در این جلسه گفت: میزان اعتبارات اختصاص یافته از طرح اشتغال زایی فراگیر به استان کردستان 640 میلیارد تومان است که شهرستان ها می توانند به میزان ظرفیتی که دارد از آن بهره مند شوند.

جمال ارشدی اظهار کرد : از محل اعتبارات طرح اشتغال زایی فراگیر به کل استان کردستان مبلغ 640 میلیارد تومان تعلق گرفته است که در این بین سهم کلیه شهرستانهای از این میزان شناور بوده و شهرستانها میتوانند در قالب ایجاد طرح های اشتغال زایی از این منابع  بهره مند گردند.

ارشدی افزود : طی سه ماه گذشته این میزان اعتبارات از سوی دولت به استان کردستان تخصیص یافته و تا اکنون 8 جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران در محل فرمانداری  به صورت منطم برزگار  و طی آن 140 طرح تصویب و برای پرداخت مبالغ به بانک های عامل ارجاع داده شده اند.

ارشدی تصریح کرد : این اعتبارات در قالب طرح های اشتغال زایی به دوصورت تقسیم بندی شده اند که شامل طرح های زیر 250 میلیون و  بالای 250 میلیون تومان است  وطرح هایی که نیازمند اعتباراتی کمتر از 250 میلیون تومان باشند در شهرستان به بانک های عامل برای گرفتن تسهیلات معرفی و مابقی نیز به مدیران کل استان و بانک های استانی ارجاع می شوند.

بانک های عامل هر کدام گزارش های عملکردی خود را در اجرای این طرح ها به  فرماندار توضیح و ارایه دادند.

ارشدی  تصریح کرد : بررسی طرح های توجیهی ارایه شده به ادارات صنعت و معدن و اداره کار باید کاملا کارشناسی شده و در جهت پیشبرد اهداف طرح انتخاب شوند تا طرح هایی که اشتغال زایی بیشتری دارند در اولویت پرداخت قرار گیرند.

 

برخی از بانک های کامیاران همکاری مطلوب را در جهت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ندارند.

ارشدی با انتقاد از عملکرد برخی از بانک های عامل این شهرستان عنوان کرد : در جلسات کارگروه اشتغال فراگیر شهرستان کامیاران 100 طرح زیر 250 میلیون تومان به تصویب رسیده و برخی از بانک های عامل شهرستان کامیاران برای اعطای این مبلغ اعلام امادگی نموده اند اما متاسفانه برخی دیگر از بانک های موجود همکاری های لازمه را ندارندو متاسفانه با سنگ اندازی در پرداخت این تسهیلات و دلسرد کردن مردم از عدم پیشبرد طرح های ارایه شده سدی در راستای اشتغال زایی در شهرستان شده اند و غالبا با پیشبرد این افکار در بانک های سطح شهر امر اشتغال زایی در کامیاران را با کندی مواجه نموده اند.

سرپرست فرمانداری با تقدیر از عملکرد بانکها کشاورزی،  صادرات و رفاه از سایر بانکها خواست به منظور فراهم کردن اشتغال بیشتر جوانان در شهرستان نهایت تلاش خود را به عمل آورند.

وی برای مثال با انتقاد از نحوه عملکرد بانک ملی کامیاران در این زمینه اظهار کرد :کمترین پذیرش طرح اشتغال زایی شهرستان کامیاران مربوط به بانک ملی بوده است که کمترین همکاری را داشته است .

جمال ارشدی در پایان ضمن تاکید لازم مبنی بر همکاری بیشتر بانک ها و تسریع در انجام پرداخت تسهیلات ، از مخترعین، تولیدکنندگان ،کشاورزان و سایر اقشار مردم خواست  که با ارایه ی طرح های خود به دستگاهای ذی ربط زمینه اشتغال وتولید بیشتر را فراهم نمایند.

 

بازدید [ 1136 ]