اخبار

کامیاران

جلد اول کتاب تاریخ مفصل کامیاران رونمایی شد

آیین رونمایی از جلد نخست کتاب تاریخ مفصل ۱۲۰ساله کامیاران اثرمحمد باقر پیری درفرهنگسرای کامیاران با حضور فرماندار شهرستان برگزار شد
جلد اول کتاب تاریخ مفصل کامیاران رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران آیین رونمایی از جلد نخست کتاب تاریخ مفصل ۱۲۰ساله کامیاران اثردکتر محمد باقر پیری درفرهنگسرای کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان ، معاون سیاسی واجتماعی فرماندار ، جمعی از مسئولان و اساتید دانشگاهی ، هنرمندان ، نویسندگان و مردم فرهنگ دوست برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان با ابراز خرسندی از اجرای چنین مراسمی در رابطه با اثر دکتر محمد باقر پیری گفت:این کتاب از اهمیت بسیاری در زندگی اجتماعی برخوردار است و می تواند رابطی میان نسل های گذشته و آینده باشد.

وی ادامه داد:این اثر یک نمونه بالغ از تاریخ شهرستان کامیاران در۴۰سال گذشته بعد از انقلاب به حساب می آید.

دکتر الماسی دتصریح کرد: یکی از برنامه های مدون ما حفظ روستاها و حوزه های تاریخی شهرستان کامیاران است.

وی در رابطه با این اقدام تاریخی خاطر نشان کرد:این کتاب در ۷فصل و یک هزار تیراژ  به چاپ رسیده است.

دکتر الماسی اظهار کرد:کتاب تاریخ مفصل شهرستان کامیاران در ۴جلد تالیف می شودکه امروز شاهد رونمایی از جلد اول آن هستیم.

فرماندار شهرستان کامیاران گفت: تاایف این کتاب ۲۵ سال زمان برده است و یکی تز خصوصیات بارز آن به کار بردن بیش از هزار عکس تاریخی از شهر کامیاران در آن است.

 در ادامه مراسم دکتر محمد باقر پیری نویسنده کتاب ناریخ مفصل کامیاران گفت:برای نوشتن این کتاب از تاریخ روستاهای کرد نشین که از اهمیت جغرافیایی،فرهنگی برخوردار هستنداستفاده  و برای گرد آوری مطالب  از روش میدانی و کتاب خانه ای استفاده شده است.

در ادامه این مراسم جمعی از صاحب نظران واساتید دانشگاهی به بیان نکته نظرات خود در خصوص این اثر تاریخی وماندگار پرداختند.

در خاتمه از جلد اول کتاب تاریخ مفصل کامیاران اثر دکتر محمدباقر پیری رونمایی و نقش تمبر اداره پست کردستان به آن اهداء شد.

رونمایی از کتاب تاریخ مفصل کامیاران شهریور98

بازدید [ 354 ]
برچسب ها