اخبار

کامیاران

جلد اول کتاب تاریخ مفصل کامیاران اثرمحمد باقر پیری به زودی رونمایی می شود

فرماندار شهرستان کامیاران در نشستی با حضور جمعی از مسئولان گفت : جلد اول کتاب تاریخ مفصل کامیاران اثر محمد باقر پیری به زودی رونمایی می شود
جلد اول کتاب تاریخ مفصل کامیاران اثرمحمد باقر پیری به زودی رونمایی می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران صبح امروز یکشنبه 13 مرداد ماه 98 جلسه ای با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، بخشدار مرکزی ، رئیس شورای شهر و مسئولان ادارات ارشاد اسلامی ، ورزش وجوانان ، صنعت و معدن وتجارت ، کتابخانه های عمومی و کارشناسان اجتماعی وفرهنگی به منظور برنامه ریزی وهماهنگی در خصوص رونمایی از جلد اول کتاب تاریخ مفصل کامیاران در محل فرمانداری برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی با ابراز خرسندی از چاپ و انتشار کتابی ارزشمند با نام تاریخ مفصل کامیاران گفت : جلد اول این اثر تاریخی در 400 صفحه چاپ شده و به زودی و طی مراسمی خاص رونمایی خواهد شد.

وی افزود: این کتاب حاصل 25 سال زحمت نویسنده توانمند کامیارانی دکتر محمد باقر پیری است که در 4 جلد تالیف شده و دارای مستندات دسته اول از تاریخ این شهرستان است.

دکتر الماسی ضمن تاکید لازم مبنی بر حمایت از نویسندگان وفعالان فرهنگی وادبی این شهرستان اظهار داشت : فعالیت در حوزه های فکری وفرهنگی یک ضرورت برای جامعه است  و کامیاران با وجود چنین افرادی ظرفیت لازم برای کار در این راستا را دارد.

فرماندار شهرستان کامیاران اظهار کرد : پتانسیل های فرهنگی  و توانائیها ، تلاش و زحمات نویسندگان بومی به عنوان آثاری فاخر وماندگار بایستی حفظ و نسل به نسل منتقل  شود.

در ادامه مسئولان حاضر در این نشست آمادگی خود را برای همکاری در برگزاری این برنامه مهم فرهنگی اعلام نمودند.

گفتنی است دکتر محمد باقر پیری با مدرک تحصیلی دکترای تاریخ دارای تحقیقات بسیار ارزشمندی در زمینه تاریخ و فرهنگ منطقهٔ کامیاران  می باشد ودر حال حاضر در آموزش و پرورش سنندج به عنوان معلم و فرهنگی و مدرس دانشگاه در همین شهر مشغول به کار است./.

بازدید [ 370 ]
برچسب ها