اخبار

کامیاران

جابجایی خط انتقال گاز کامیاران – مریوان در مسیر سد زیویه به طول 500 متر به دلیل رانش کوه

فرماندار شهرستان کامیاران ، مدیر کل مدیریت بحران استانداری ، معاون امورعمرانی فرماندار ، بخشدار مرکزی ، مسئولان امور آب وشرکت گاز وکارشناسان ذی ربط از محل رانش کوه در کنار سد زیویه بازدید به عمل آوردند
جابجایی خط انتقال گاز کامیاران – مریوان در مسیر سد زیویه به طول 500 متر به دلیل رانش کوه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران عصر روز شنبه 21 مهر ماه فرماندار شهرستان کامیاران ، مدیر کل مدیریت بحران استانداری ، معاون عمرانی فرماندار ، بخشدار مرکزی ، مسئولان امور آب وشرکت گاز وکارشناسان ذی ربط  از محل رانش کوه در کنار سد زیویه بازدید به عمل آوردند.

دکتر مسعود الماسی در این بازدید گفت : در راستای اصول پدافند غیر عامل و مدیریت بحران با بررسی محل رانش کوه پیگیری لازم جهت جابجایی خط انتقال گاز کامیاران – مریوان و سایر موارد به عمل آمد تا ایمنی لوله های انتقال گازو مسیر تردد کنار سد با چالش مواجهه نشود.

وی افزود : این مسئله حائز اهمیت است که ما بتوانیم قبل از وقوع هرگونه حادثه ای راههای لازم را بررسی و ایمنی را به سطح  قابل اطمینانی برسانیم.

دکتر الماسی تصریح کرد : با همکاری امور آب وشرکت گاز کار انتقال خط گاز کامیاران به مریوان به طول 500 متر در حال اتمام می باشد که اجرای این پروژه خطر و حوادث احتمالی ناشی از رانش مجدد کوه و امکان آسیب رساندن به لوله های گاز را به حداقل می رساند.

فرماندار شهرستان کامیاران خاطر نشان کرد : مسیر وجاده عبوری نیز با خطراتی مواجه بود که در حال حاضر دیوارهای بتنی قرار داده شده است اما از آنجایی که ریزش کناره های جاده ادامه خواهد داشت لازم است راهداری و حمل ونقل جاده ای با همکاری امور آب ضمن بررسی جوانب ایمن سازی مسیر  را به طور کامل انجام دهند.

ارتیکاس اقبال مدیر کل مدیریت بحران استانداری ضمن تقدیر از پیگیری فرماندار ومدیریت بحران شهرستان کامیاران گفت : با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما ضروری است که ادارات و نهادها پیش بینی لازم به منظور اجرای برنامه های خود را داشته باشند تا در زمان بارندگی با مشکل مواجهه نشوند.

وی افزود : پیش بینی ها حاکی از بارندگی های مطلوب  و احتمال وقوع سیل و آبگرفتی معابر در بعضی از نقاط استان است.

اقبال ضمن بررسی مسیر رانش کوه در کنار سد زیویه کامیاران و تبادل نظر با فرماندار و مسئولان وکارشناسان حاضر تصریح کرد : پیشگیری از وقوع هرگونه اتفاق مهمترین اقدام است که خوشبختانه ما شاهد انجام آن هستیم.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری کردستان در خاتمه بر لزوم آمادگی ادارات عضوستاد بحران به منظور مقابله با هرگونه حوادث احتمالی تاکید کرد.  

گفتنی است حاضرین در این بازدید طی نشستی به بررسی راهکارهای لازم به منظور پیشگیری از خطر ات احتمالی ناشی از تداوم ریزش کوه پرداختند.

بازدید [ 516 ]
برچسب ها