اخبار

شهرستان کامیاران

ثبت به موقع وقایع حیاتی در کامیاران 100 درصدی شد

در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان کامیاران به ریاست دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران اعلام شد : صد درصد وقایع حیاتی این شهرستان به موقع ثبت می شود
ثبت به موقع وقایع حیاتی در کامیاران 100 درصدی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی این شهرستان روز یکشنبه 16 تیر ماه 98 به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان و با حضور رئیس ثبت احوال ودیگر ادارات عضو این شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به اهمیت نقش سلامتی در بالارفتن کیفیت زندگی و کاهش مرگ و میر گفت : دولت به درستی در این زمینه هزینه های زیادی انجام داده و اجرای طرح ملی کنتر ل فشار خون اقدام موثری در این زمینه می باشد.

دکتر مسعود الماسی افزود : ثبت به موقع وقایع چهارگانه ولادت ، ازدواج ، طلاق و مرگ و میر و تجزیه وتحلیل عومل اثر گذار در این وقایع می تواند در برنامه ریزی های فرهنگی ، اجتماعی ، سلامت وسایر نیازمندیها ایفای نقش کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اجرای برنامه های نشاط آفرین از مطالبات مردمی و از مواردی است که می تواند در زندگی اجتماعی نقش داشته باشد و آسیب ها ، ناهنجاری ها ، استرس ، فشار و سبک زندگی را تغییر و امید به زندگی را افزایش دهد از مسئولان و دست اندرکاران برگزاری کنگره مشاهیر کرد که در همین راستا صورت گرفته است تشکر کرد.

در ادامه این جلسه محمد شریف امیری رئیس ثبت احوال کامیاران در گزارشی از ثبت 100 درصدی وقایع حیاتی در موعد مقرر در شهرستان خبر داد و با اظهار امیدواری مبنی بر تداوم چنین روندی با همکاری ادارات گفت : در سه ماهه اول سال 97 تعداد 420 واقعه تولد در شهرستان کامیاران رخ داده است که در سه ماهه اول سال 98 این میزان به 394 مورد کاهش یافته است در حالی که در این بازه زمانی واقعه فوت از 128 مورد به 133 مورد افزایش یافته است که ایست قلبی از علل اصلی آن می باشد.

امیری بیان داشت : نسبت ولادت جنسی سه ماهه اول سال جاری تعداد 98 پسر به 100 دختر و فوت جنسی 150 مرد نسبت به 100 زن بوده است.

وی خاطر نشان کرد : در همین زمان یعنی سه ماهه اول سال 98 تعداد 302 مورد ازدواج و 94 واقعه طلاق ثبت شده است.

رئیس ثبت احوال کامیاران با تقدیر از همکاری مردم و ادارات در ثبت به موقع وقایع حیاتی در این شهرستان در خصوص نامگذاری فرزندان در سه ماهه اول سال 98 گفت : بر اساس آمارهای ثبت شده بیشترین نام نوزادان پسر" محمد" و نوزادان دختر "سوژین " بوده است./.

بازدید [ 412 ]
برچسب ها