اخبار

کامیاران

تقدیر وتشکر فرماندار شهرستان کامیاران از برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری هوره وسیاچه مانه

تقدیر وتشکر فرماندار شهرستان کامیاران از برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری هوره وسیاچه مانه
تقدیر وتشکر فرماندار شهرستان کامیاران  از برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری هوره وسیاچه مانه

اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ آن میسر نیست. تلاش های اقتصادی و اجتماعی زمانی می توانند شاهد مقصود را در آغوش بگیرند که الزامات مورد نظر آنها در فرهنگ جامعه نهادینه شده باشد. ابعاد فرهنگ و تأثیر آن، بر خلاف باور برخی، به احداث مراکز آموزشی خلاصه نمی شود. گستره فرهنگ و کار فرهنگی از جزئی ترین فعالیت های فردی تا جدی ترین مسئولیت های اجتماعی کشیده شده است.به تعبیر رهبر معظم انقلاب «فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است»

اجرای جشنواره های فرهنگی وهنری در شهرستان کامیاران که چند سالی است به همت دولت محترم و به عنوان مطالبه مردمی رونق گرفته اقدامی مثبت در راستای زنده نمودن سنت ها و آیین های نیاکان وگذشتگانی است که با زبان هنر و فرهنگ افتخاراتی بزرگ در حفظ تمامیت ارضی این میهن داشته اند.

برگزاری جشنواره فرهنگی هوره وسیاچه مانه که با توجه به نزدیکی کامیاران به دوعرصه هنری هوره وسیاچه مانه و مرکز تلاقی آن به درستی به عنوان محل برگزاری این رویداد مهم و با استقبال بی نظیر مردمی انتخاب شده است و کامیاران به عنوان دبیرخانه دائمی وبرگزار کننده این جشنواره هر ساله در ایام یلدا وشب چله می تواند نقطه عطفی در راستای توسعه فرهنگی شهرستان باشد.

در 29 آذر ماه سال جاری به همت دستگاههای مختلف این مراسم برای دومین بار در محل سالن ورزشی استقلال ، علیرغم برودت هوا با استقبال خوب وبا نظم وترتیب خاصی برگزار و موجب خرسندی هنردوستان شد.

 جا دارد به پاس برگزاری هنرمندانه این مراسم مراتب تقدیر وتشکر خود را ازاعضای محترم شورای تامین، نیروهای محترم نظامی وانتظامی که موجبات تامین امنیت مراسم و فراهم کردن شرایط برگزاری آن،  دبیرخانه جشنواره و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کامیاران که هماهنگی و مدیریت اجرا را برعهده داشته ، اعضای محترم شورای اسلامی شهر وشهرداری که امکانات مورد نیاز را تدارک دیده اعلام نماییم.

لازم هست تقدیر ویژه ای هم از مردم علاقمند به هنر ، فرهنگ وموسیقی  که علیرغم نامساعد بودن هوا حضوری باشکوه در این مراسم داشتند و تا پایان همراه بودند داشته باشیم.

همچنین از هنرمندان حاضر در این مراسم ، اصحاب رسانه ، صدا وسیما و کانال های اطلاع رسانی که نقش مهمی در اجرا داشته اند تقدیر به عمل می آید.

معتقدیم که استقبال خوب همشهریان از این جشنواره و سایر برنامه های فرهنگی و هنری معنی ومفهومی جز این ندارد که مردم علاقمند به توسعه چنین برنامه هایی هستند و مسئولان هم تمام توان خود را بکار خواهند گرفت تا توسعه فعالیتهای فرهنگی وهنری رابه عنوان مطالبه ای مردمی بیشتر از گذشته مد نظر قرار داده واسباب برگزاری جشنواره های این چنینی را با همت خود آنان فراهم آورند.

 

مسعود الماسی - فرماندار شهرستان کامیاران

بازدید [ 687 ]
برچسب ها