اخبار

کامیاران

تصویب 127 طرح اشتغالزایی با اعتبار 43 میلیارد تومان در کامیاران

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران با حضور مدیر کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی و اعضای کارگروه به ریاست سرپرست فرمانداری برگزار شد
تصویب 127 طرح اشتغالزایی با اعتبار 43 میلیارد تومان در کامیاران

نشست اعضای کارگروه اشتغال با حضور مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، تعدادی از مسئولان و روئسای بانک های شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلسه کارگروه اشتغال شهرستان به ریاست سرپرست فرمانداری به منظور بررسی مشکلات پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و ارائه راهکارهای لازم به منظور تسریع در پرداخت وام ها به متقاضیان برگزار شد.

دکتر جمال ارشدی در ابتدای این نشست با تقدیر از همکاری برخی از بانک ها به ویژه بانک کشاورزی که با پرداخت به موقع تسهیلات در جهت اشتغالزایی و افزایش سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقدام نموده اند ، گفت : تا کنون 10 جلسه توسط اعضای کارگروه( 7 جلسه ) وکارشناسان فنی (3 جلسه) در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر برگزار و 127 طرح با اعتبار 43 میلیارد تومان مصوب شده است.

وی افزود : این طرح ها به بانک های عامل معرفی و تا کنون 5 طرح موفق به دریافت تسهیلات در حدود 1 میلیارد و 400 میلیون تومان توسط بانک کشاورزی شده اند و بقیه طرح ها در سطح استان به منظور بررسی و کارهای کارشناسی در حال رسیدگی هستند.

ارشدی با انتقاد از عدم همکاری بعضی معدودی  از بانک ها به بهانه های مختلف ، تصریح کرد : زمان وفرصت برای انجام این کار محدود و غیر قابل تمدید است و هرگونه تعلل و کم کاری قابل قبول نیست و انتظار می رود در این زمینه با پیگیری جدی کارشناسان مربوطه شاهد پرداخت حداکثری تسهیلات و به تبع آن اشتغالزایی مورد انتظار باشیم.

جمال ارشدی خاطرنشان کرد : شهرستان کامیاران در بخش های مختلف کشاورزی ، صنعت ، گردشگری و صنایع تبدیلی دارای ظرفیت های مطلوب برای سرمایه گذاری است و این پتانسیل ها با همکاری مطلوب دستگاههای ذی ربط محقق خواهد شد و بانک ها نیز می توانند با تامین سرمایه مورد نیاز در توسعه شهرستان سهم بزرگی داشته باشند.

سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه به موضوع بیکاری به عنوان یک معضل بزرگ در جامعه نام برد ولزوم حساسیت همگان به ویژه دستگاههای مسئول را یاد آور شد واظهار امیدواری کرد با کارهای تخصصی و علمی و نظارت دستگاههای نظارتی بتوان به نتیجه دلخواه و رونق کسب وکار درشهرستان دست یافت.

در ادامه این نشست برهان صلواتی مدیر کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی با انتقاد از عملکرد ضعیف معدودی از بانک ها در سراسر استان گفت : بانکها نباید خود را با قوانین دست  و پاگیر داخلی گرفتار کنند بلکه می بایست همانند سایر استان ها در این زمینه عمل شود.

وی افزود : با توجه به اینکه قوانین پرداخت تسهیلات بانکی در تمامی استان ها ودر سطح بانکهای عامل مشابه هم است لازم است مسئولان بانکی با درایت و استفاده از تجربه همکاران خود زمینه پرداخت آسان تسهیلات مصوب کارگروه اشتغال را ضمن بررسی های مورد نیاز فراهم نمایند.

صلواتی خاطرنشان کرد : استان آذربایجان شرقی با توجه به همین قوانین بانکی و احساس مسئولیت در برابر مردم وتوسعه استان خود توانسته اند بیشترین پرداخت را داشته باشند وما نیز بایستی با الگو برداری از سایر استانها به این مهم برسیم.

مدیر کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی کردستان در خاتمه از آمادگی لازم برای رسیدگی به  امور مربوط در این زمینه خبر داد و اعلام کرد به منظور دریافت تسهیلات بیشتر پیگیری لازم از طریق وزارتخانه به عمل خواهد آمد.

گفتنی است در پایان این جلسه داریوش رستمی زاده به عنوان سرپرست جدید اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی معرفی واز زحمات کورش باتمانی رئیس قبلی این اداره تجلیل به عمل آمد.

 داریوش رستمی زاده با حکم برهان صلواتی مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی به این سمت منصوب شده است.

بازدید [ 722 ]
برچسب ها