اخبار

تشکیل جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی وخانواده شهرستان

کارگروه اجتماعی ، فرهنگی وخانواده شهرستان به ریاست معاون فرماندار ظهر یکشنبه 1 مرداد تشکیل جلسه داد.
تشکیل جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی وخانواده شهرستان

در جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی وخانواده به ریاست معاون فرماندار و حضور اعضای ، کارگروه آسیب های اجتماعی در مناطق روستایی بررسی و مقرر شد در این زمینه برنامه هایی تدوین واجرا شود.
معاون فرماندار کامیاران در این جلسه به بیان دستور کار جلسه پرداخت و گفت : در این نشست در خصوص آموزش مهارتهای اجتماعی و کاهش آسیبها در میان نوجوانان مناطق روستایی  و عوامل و راهکارهای مقابله با ترک تحصیل دانش آموزان دختر وساماندهی وکاهش آسیب های ازدواج های زودهنگام برنامه های لازم تدوین و تصمیم گیری لازم به عمل خواهد آمد.
عطاء اله فرهادی افزود : امروزه متاسفانه دامنه آسیب های اجتماعی در نقاط مختلف روستایی به ویژه روستاهای پرجمعیت افزایش یافته و می تواند زنگ خطری برای این مناطق  باشد .
وی ضمن تاکید لازم مبنی برهمراهی و همکاری دستگاهها جهت اجرای برنامه های مدون به منظور کاهش این آسیب ها به بعضی ازعلل وعوامل دراین زمینه اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر تغییرات سریع در زمینه های مختلف از جمله تکنولوژی رخ داده است که این تغییرات اگر به درستی ارزیابی نشود می تواند با شکافی که بین خانواده ها ایجاد می کند مشکل آفرین باشد.
فرهادی فاصله نسلی بوجود آمده بین والدین و فرزندان را باعث عدم هم فهمی وناسازگاری عنوان واظهار کرد : در روستاها به دلیل پایین بودن سطح دانش والدین و سایر موارد این فاصله بیشتر و امکان آسیب هم زیاد تر هست.
معاون فرماندار کامیاران درادامه مواردی از قبیل بلوغ زودرس ، ازدواج های زودهنگام و بدون آگاهی وشناخت  ، اعتیاد و گرایش به سمت مواد مخدر ، بزهکاری و رفتارهای خلاف اصول انسانی را به عنوان آسیب هایی عنوان کرد که می تواند تهدید کننده باشد.
معاون فرماندار کامیاران آموزش تمام افراد در معرض آسیب و افراد آسیب دیده به ویژه نوجوانان روستایی در زمینه افزایش مهارت های فردی واجتماعی وبالابردن توان آنها به منظور مقابله در برابر بسیاری از مسائل آسیب زا را ضروری دانست.
فرهادی در ادامه  خواستار بهره گیری از توان وظرفیت کارشناسان علمی ومذهبی با همکاری دهیاران ، شوراهای اسلامی ومردم در زمینه مهار آسیب های اجتماعی شد.
در ادامه این جلسه ماموستا قربانی امام جمعه کامیاران بر لزوم ایجاد پیوند عمیق با آموزه های دینی و پیروی از کتاب و سنت به منظور از بین بردن و کم اثر کردن آسیب های اجتماعی تاکید کرد.
وی ضمن اعلام آمادگی مبنی بر همکاری در این زمینه به عنوان یک امر به معروف ،  نقش تربیتی والدین در درجه اول و در درجه دوم مراکز آموزشی را حائز اهمیت دانست.
سپس حجت الاسلام علیمحمدی امام جمعه اهل تشیع کامیاران با مقایسه جوامع غربی با ایران اسلامی میزان آسیب های اجتماعی در کشور ما را نسبت به غرب ناچیز برشمرد وگفت : آنچه موجب آسیب می شود کمبود کارشناس نیست بلکه فاصله گرفتن از مسائل دینی ومذهبی است.
وی بر لزوم رعایت معیارهای اسلامی در ازدواج و استفاده از کارشناسانی که دارای تربیت اسلامی هستند شد.
در ادامه دکتر فرهمندی مدیر شبکه بهداش ودرمان با اشاره به وجود بعضی از آمارها از مشکلات در جامعه به ویژه نقاط روستایی خبر داد و بر لزوم مداخله به منظور درمان افراد آسیب دیده و آموزش افراد در معرض خطر تاکید کرد.
وی همکاری دستگاههای مختلف ، روحانیون ، دهیاران ، شوراهای اسلام و خانواده ها در این زمینه را ضروری دانست.
در ابتدای این جلسه محسن مرادی دبیر کارگروه به موضوع وموارد قابل طرح درجلسه اشاره کرد و گفت : آسیب های اجتماعی اگر به خوبی برای مردم کالبدشکافی نشود ممکن است برای تمام جامعه خطر آفرین باشد.
وی مهمترین علت وجود اسب های اجتماعی را عدم آموزش صحیح افراد به واسطه تفکر سنتی و رایج به منظور مقابله و ایستادگی در مقابل آن بر شمرد. 

بازدید [ 904 ]
برچسب ها