اخبار

کامیاران

تشکیل جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کامیاران

شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کامیاران با حضور دکتر جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران ، مسعود سعادت رئیس دادگستری ، علیرضا جعفری دادستان و سایر اعضای این شورا در محل فرمانداری تشکیل جلسه داد.
تشکیل جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کامیاران

در این نشست که ظهر چهارشنبه 26 دی ماه برگزار شد راههای پیشگیری از وقوع جرائم مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپرست فرمانداری کامیاران دراین جلسه با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در راستای پیشگیری از وقوع انواع جرم  گفت : پیشگیری از وقوع جرم اقدام مهمی است که می تواند زمینه ساز کاهش جرم و آسیب باشد.

جمال ارشدی افزود : با شناسایی عوامل آسیب زا وجرم خیز در جهت پیشگیری از وقوع جرم باید برنامه ریزی کرد.

وی در ادامه به آسیب های اجتماعی ونقش آن در وقوع جرم اشاره وتصریح کرد: پیشرفت و توسعه ی جامعه در سایه ی کنترل آسیب های اجتماعی و ایجاد امنیت پایدار محقق خواهد شد.

ارشدی بر لزوم هماهنگی و همکاری دستگاههای مختلف در این راستا تاکید واز ادارات خواست در صورت مشاهده جرم بدون چشم پوشی بر اساس قانون عمل نمایند.

سرپرست فرمانداری کامیاران بعضی از تصمیم ها را در زمینه ارتقاء امنیت شهروندان بیان داشت و گفت : به  همین منظور و درجهت کنترل آسیب ها و با هدف کاستن از پیامدهای منفی در سطح شهر و با رعایت موارد خاص خدماتی به سکونتگاههای غیر رسمی داده شد.

جمال ارشدی در خاتمه حضور و فعالیت دستگاههای فرهنگی  در مناطقی که احتمال شیوع آسیب و وقوع جرم در آن ممکن است را ضروری دانست.

 

مسعود سعادت رئیس دادگستری شهرستان کامیاران در این جلسه گفت : اولویت مهم دستگاه قضایی پیشگیری از وقوع جرم و ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان است.

وی افزود : زمینه های جرم متنوع بوده ودر کامیاران به گونه های مختلف وقوع پیدا می کند که در صورت همکاری وهمراهی مستمر دستگاهها با هم می توان ضمن بکارگیری اقدامات پیشگیریانه از حجم پرونده های قضایی کاست.

سعادت ازسرقت به عنوان یکی از جرائم مطرح و قابل پیشگیری نام برد وتصریح کرد : مواردی که می تواند برای سارقان ایجاد فرصت نماید شناسایی شده و ما پیگیرخواهیم بود تا با همکاری دستگاههای دولتی واماکن خصوصی تدابیر لازم را به منظور از بین بردن این فرصت ها بکار بگیریم.

رئیس دادگستری گفت : اخیرا یک فقره قتل مالک خودرو رخ داده که منشاء آن سرقت بوده و مجرمین 2 نفر و از اهالی کرمانشاه می باشند که خوشبختانه توسط عوامل انتظامی دستگیر شده اند.

مسعود سعادت بر لزوم حساسیت ادارات ونهادها در حفظ اموال خود با بکارگیری اصول مناسب حفاظتی و انجام وظایف نظارتی تاکید و توصیه کرد : با نصب دوربین ، تامین نگهبان ، تعیین تکلیف ساختمان های نیمه کاره ، مخروبه و قدیمی ، استفاده از سیستم های نوین ضد سرقت در خودروها ، عدم نگهداری وسائل و تجهیزات در خانه باغ ها ، جلوگیری از ساخت وسازهای غیر مجاز ، توجه به بحران آب و جلوگیری از حفر چاههای غیر مجاز زمینه وقوع جرم را کاهش دهند.

رئیس دادگستری شهرستان از راه اندازی سامانه سجام وفعالیت ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به منظورکاهش جرم خبر داد.

علیرضا جعفری دادستان شهرستان کامیاران در این جلسه گفت : توهین ، سرقت ، ضرب وجرح عمدی ، تصادفات و کلاهبرداری از 5 جرم برتر شهرستان می باشد.

وی اظهار امیدواری کرد : با اجرای برنامه های فرهنگی و تلاش دلسوزانه مسئولان ومعتمدین بتوان از وقوع جرم به نحو قابل چشم گیری کاست.

سرهنگ بیگی جانشین نیروی انتظامی شهرستان در این نشست گفت : نیروی انتظامی به منظور پیشگیری از وقوع جرم دارای برنامه های روزانه ، ماهانه و هفتگی است.

وی افزود : حضور مستمر گشت های انتظامی ، اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و جمع آوری معتادان و پاکسازی مناطق مختلف در همین راستا در حال انجام است.

 

بازدید [ 1209 ]
برچسب ها