اخبار

فرمانداری کامیاران

تشکیل جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان کامیاران با موضوع آسیب های اجتماعی

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کامیاران با موضوع آسیب های اجتماعی به ریاست دکتر الماسی فرماندار و حضور سایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار شد
تشکیل جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان کامیاران با موضوع آسیب های اجتماعی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با اشاره به نقش جوانان در آینده کشور گفت: توجه به جوانان از اولویت های اساسی دولت است و در این راستا تلاش خواهد شد با استفاده از ظرفیت های مختلف برنامه هایی به منظور افزایش توانمندی جوانان انجام شود.

وی افزود : امروزه نسل جوان جامعه با تهدیدهایی از قبیل خطر اعتیاد و گرایش به مصرف مواد مخدر، بیکاری ، افسردگی واستفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی رو به روست.

دکتر الماسی داشتن برنامه جهت کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آن را یک ضرورت دانست واظهار کرد : دستگاههای فرهنگی ومتولی حوزه جوانان بایستی با تلاش جدی تر نسبت به فراهم کردن شرایط برگزاری همایش های پیشگیری ، آگاه سازی ، کارگاههای آموزشی ، آموزش زوجین جوان واطلاع رسانی مناسب برنامه ها با استفاده از ظرفیت هایی از قبیل مربیان مدارس، اساتید دانشگاه سمن ها و استفاده از افراد متخصص وتوانمند در مدیریت سمن ها  و سایر نهادهای اجتماعی اقدام نماید.

وی همچنین چالش های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را یک حقیقت اجتناب ناپذیر خواند و اظهار داشت: بدیهی است که کنش های ما الگوی فرزندان ما در جامعه بوده و میتواند بازخورد منفی داشته باشد،بنابراین با بهره برداری اصولی و آموزش استفاده صحیح از فضای مجازی می توان در پیشبرد اهداف و دستاوردهای سازمانی نقش بسزایی ایفا نماییم.

وی برقراری روابط سالم بین اعضای خانواده و قشر جوان و نوجوان را زمینه ساز عدم گرایش افراد به سمت اعتیاد دانست و تصریح کرد: نتایج پژوهش های گوناگون نشان داده، نوجوانانی که از بودن در خانواده شان احساس رضایت و خشنودی داشته و روابط صمیمی و گرمی بین اعضای خانواده و والدین برقرار است، کمتر به دنبال سیگار ، الکل و انواع مخدرها بوده اند.

دکتر الماسی احیای سکونت گاههای غیررسمی و ستاد بازآفرینی شهری در محلات هدف و گسترش فضای ورزشی تفریحی فرهنگی و هنری و اعظای تسهیلات اشتغال و کار آفرینی را از سیاست های دولت اعتدال دانست و تصریح کرد: گسترش فضای ورزشی ، ایجاد نشاط در جامعه  وایجاد اشتغال وکارآفرینی نه تنها جوانان را از گرایش به سمت اعتیاد و دخانیات بر حذر میدارد،بلکه آنان را در دست یابی به موفقیت در آینده ثابت قدم خواهد کرد.

او از تمامی دستگاه ها خصوصا حوزه جوانان اداره ورزش وجوانان خواست تا در جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان با برنامه ریزی های ورزشی ،فرهنگی، هنری، مهارتی و آموزشی، اوقات جوانان و نوجوانان را که آسیب پذیری بیشتری دارند، پرکنند.

بازدید [ 1242 ]
برچسب ها