اخبار

کامیاران

تشریح دستورالعمل تشکیل پارلمان زنان توسط مدیر کل بانوان و خانواده استانداری کردستان

لیلا آژیر مدیر کل بانوان و خانواده استانداری کردستان با تشریح دستورالعمل تشکیل پارلمان زنان در جلسه کمیته بانوان در فرمانداری کامیاران گفت : به دنبال تحقق 30 درصدی سهم بانوان از پست های مدیریتی در استان کردستان هستیم
تشریح دستورالعمل تشکیل پارلمان زنان توسط مدیر کل بانوان و خانواده استانداری کردستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران ظهر چهارشنبه 30 مرداد ماه 98 جلسه کمیته بانوان در محل سالن جلسات فرمانداری وبا حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان ِ فریدون باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار ، لیلا آژیر مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری، مژگان حسین پناهی مسئول امور بانوان فرمانداری و 80 نفر از بانوان فعال در حوزه های مختلف با هدف تشکیل پارلمان زنان در کامیاران برگزار شد.

لیلا آژیر مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری کردستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص انتصاب مدیران زن در استان کردستان در پست های مختلف گفت : با تلاش های صورت گرفته به دنبال تحقق سهم 30 درصدی بانوان از پست های مدیریتی هستیم.

وی با بیان تصویب سند ارتقاء و توسعه وضعیت زنان وخانواده استان در شورای توسعه نامه ریزی استان افزود : این سندوضعیت زنان وخانواده در تمام شهرستان ها و در تمام شاخص ها از جمله سلامت ، اقتصاد ، اشتغال ، آسیب های اجتماعی و پتانسیل ها و سایر موارد بررسی و نقشه راهی در این راستا ارائه می دهد.

آزیر تصریح کرد : با توجه به این سند یکی از مشکلات بانوان ضعف مشارکت های سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی است که در این زمینه تشکیل پارلمان زنان به عنوان طرحی جهت افزایش مشارکت زنان در 10 شهرستان کردستان اجرا می شود.

وی گفت : توسعه اقتصادی بدون توسعه اجتماعی وفرهنگی اتفاق نمی افتد و توسعه اجتماعی وفرهنگی بدون حضور زنان ممکن نیست و دولت با هدف افزایش مشارکت زنان به دنبال توسعه همه جانبه است که این پارلمان ، محلی برای معرفی پتانسیل ها وظرفیت های بانوان و پررنگ کردن نقش آنان در نظام تصمیم گیری ، افزایش سرمایه اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده با حضور موثر در جامعه با حمایت اسناد بالادستی است.

آزیر افزود : این مجمع در استان 115 عضو و در شهرستان ها بسته به جمعیت از 35 تا 95 نفر اعضا خواهد داشت که از بین 18 گروه شناسایی شده از زنان فعال در عرصه های ممختلف با انتخابات معرفی می شوند.

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری در خاتمه خواستار اجرای این طرح در اسرع وقت شد و گفت : انتظار داریم سازمان های متولی ضمن دعوت از مخاطبین خود وبرگزاری انتخابات نسبت به معرفی نمایندگان گروههای مشخص شده اقدام تا درنهایت این مجمع با حضور 45 نفر در کامیاران تشکیل وضمن انتخاب هیئت رئیسه از بین این اعضاء که 7 تا 9 نفر می باشند فعالیتهای آن با برگزاری جلسات هم اندیشی هر 45 روز یکبار شکل می گیرد.

بازدید [ 256 ]
برچسب ها