اخبار

تجلیل از کارکنان نمونه ادارات شهرستان کامیاران

در جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران با حضور حسین فیروزی معاون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ، سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ، کامیاران ودیواندره در مجلس شورای اسلامی و مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران از 29 کارمند نمونه وبرتر ادارات شهرستان کامیاران با اهداء لوح و هدایا تجلیل به عمل آمد.
تجلیل از کارکنان نمونه ادارات شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ظهر روز چهارشنبه 21 شهریورماه 97 جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران با حضور حسین فیروزی معاون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ، سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ، کامیاران ودیواندره درمجلس شورای اسلامی و مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ومسئولان ادارات شهرستان کامیاران ابه منظور تجلیل از کارکنان نمونه و برگزیده ادارات برگزار شد

فرماندار شهرستان کامیاران : تفکر کارشناسان و کارمندان بایستی در جهت حل مشکلات و توسعه باشد.

دکترمسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه شورای اداری این شهرستان ومراسم تجلیل از کارکنان نمونه با تاکید لازم مبنی بر بهره مندی از قوانین جهت اجرا وتسریع در کار گفت : تفکر کارشناسان و کارمندان بایستی در جهت حل مشکلات و توسعه باشد.

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، هفته امر به معروف ونهی از منکر وتسلیت ایام سوگواری ماه محرم و خیر مقدم حضور آقایان مهندس علوی ودکتر فیروزی به وقایع روز منطقه اشاره کرد وافزود : ایران کانون جغرافیایی جهان اسلام ا ونقش مهمی در ثبات منطقه ایفاء می کند.

الماسی تصریح کرد : سیاست کشور ما در راستای امنیت پایدار منطقه و جهان اسلام بوده و برداشتن گام های عملی در این زمینه بوده است.

دکتر الماسی به راهپیمایی 20 میلیونی اربعین به عنوان اقتدار امنیتی ایران در کشورهای پیرامون نام برد و اظهار کرد : امنیت همسایگان ارتباط مستقیمی با امنیت ایران داشته و امنیت ما تلقی می شود.

وی با اشاره به قرار گرفتن در ایام ماه محرم ، هفته امر به معروف ونهی از منکر وهفته دفاع مقدس گفت : ایام پیش رو به خوبی به ما این فرصت را می دهد تا در بحث دفاع مقدس به اهمیت امنیت پایدار و نقش آن در توسعه که بحث آن شد نام ببریم و با بهره مندی ازفضائل معنوی ایام سوگواری ماه محرم و عاشورا وتاسوعای حسینی و هفته امر به معروف ونهی از منکر در جهت تقویت معروفات و کاستن از منکرات اقدام نمود.

دکتر مسعود الماسی خاطرنشان کرد : همه به صورت فطری در حال امر به معروف ونهی از منکر هستند و در 41 روستا شوراهای امر به معروف ونهی از منکر تشکیل شده است.

فرماندار کامیاران در ادامه به اهمیت رسیدگی به حل مسائل ومشکلات ، بهره مندی از قوانین در جهت اجرای کار و داشتن تفکر توسعه ای کارشناسان اشاره و اظهار امیدواری کرد با افزایش سطح آگاهی و مطالعه ضمن مقابله با پیده های منفی حرمت ارباب رجوع را در هرشرایطی حفظ کرد.

الماسی به بخشی از نیازهای کامیاران از جمله ایجاد کمربندی و بلوار 45 متری با استفاده از منابع ملی ، بازگرداندن 8 هکتار زمین در تملک آب منطقه ای کرماشناه به منظور انجام امور ضروری در شهرستان هرچند پیگیریهای لازم در این زمینه شده ، احداث تصفیه خانه آب شرب و توجه به بودجه ترمیمی جبران هزینه های ادارات اشاره و اظهار امیدواری کرد نمایندگان محترم در این راستا پیگیری لازم در سطح عالی داشته باشند.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه از ساخت شهرک صنعتی موچش خبرداد و با تقدیر از همکاری صمیمانه ادارات وکارکنان خواستار تقویت و توسعه ارتباطات درسیستمی به منظور توسعه بیشتر شد.

در ادامه این جلسه

سید احسن علوی : جنگ نامتقارنی که دشمن آغاز کرد قدرت ایران را به جهان شناساند

    نماینده مردم شهرستان های کامیاران، دیواندره و سنندج در مجلس شورای اسلامی گفت: در جنگ نامتقارنی که علیه ایران ایجاد شده، دوست و دشمن بر قدرت ایران در خاورمیانه و جهان پی بردند.

سید احسن علوی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان کامیاران، اظهار داشت: اقدامات اخیر نظامی نشان داد که به قدرت بازدارنده فوق العاده ای دست پیدا کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه بحث سوئیفت تحت کنترل قرار گرفتن همه مسائل مالی کشور در تمام بانک های دنیا را در پی دارد، افزود: نگران بودن در این خصوص مساله منطقی است که باید با در نظر گرفتن آینده ایران در این راستا اقدام شود.

وی اظهار داشت: از آنجا که مشکلات تحریم بر وضع اقتصادی کشور و معیشت مردم اثر گذاشته است و تحریم های نفتی نیز این مسائل را تشدید می کند، ایران باید در مقابل این وضعیت پاتک داشته باشد.

علوی وجود جنگ نرم علیه کشور را مربوط به گذشته های دور دانست و افزود: دشمن به این آگاهی رسیده است که جنگ های سخت در خاورمیانه فایده ای جز اسیر شدن آنها در باتلاق و شکست خوردن ندارد.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس تاکید کرد: دشمن برای ضربه زدن به نظام از سه راه تحریم اقتصادی، حمله سایبری و کمک به مخالفان داخلی و خارجی وارد شده است که برای جلوگیری از رسیدن آنها به اهداف شوم خود باید مردم و نظام در کنار هم و آگاه از این موارد تلاش کنند.

وی با بیان اینکه در این شرایط نباید پیشرفت ها و دستاوردهای نظام را فراموش کرد، یادآور شد: در عرصه پزشکی، حوزه نانوتکنولوژی، هوا فضا، مهندسی، ساخت زیردریایی، امنیتی، تولید انرژی و هسته ای در حال رسیدن به رتبه های برتر جهانی و قرار گرفتن در لیست کشورهای برتر جهان هستیم.

علوی توسعه و پیشرفت هر کشوری را نیازمند داشتن جامعه ای سالم با سطح فرهنگی بالا و آموزش اصولی در تمام حوزه ها دانست و گفت: در این راستا اگر از آموزه های الهی استفاده و در انتخاب مسئولان و مدیران از سخنان بزرگان دین بهره مند شویم مطمئنا به مشکل برنخواهیم خورد.

وی با اشاره به اینکه آمار بهره وری در ادارات کشور نگران کننده است، افزود: رفع این مشکل نیازمند تقویت روحیه وحدت، همدلی و دلبستگی به کار در مدیران و کارمندان است.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس علت عدم رغبت سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در کردستان را با توجه به پتانسیل های بالای این استان در حوزه های مختلف کاری نبودن مردم دانست و اظهار داشت: کار کردن باید به عنوان یک مزیت و فضلیت در هر انسانی در جامعه نهادینه شود.

وی پیشرفت در هر کشوری را وابسته به رعایت قانون دانست و تاکید کرد: یکی از بزرگترین مشکلات کشور ما در راستای رسیدن به توسعه و پیشرفت قانون گریزی مردم و مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار تملک زمین بیمارستان 100 تخت خوابی کامیاران تامین شده است، افزود: اعتبار ساخت 18 بیمارستان در قانون بودجه تصویب شده که یکی از آنها بیمارستان کامیاران است.

علوی با اشاره به اینکه ساخت میدان مرکزی شهر کامیاران تا یک ماه آینده کلنگ زنی خواهد شد، اظهار داشت: طرح بسیار خوبی در نظر گرفته شده که می تواند منظر و زیبایی شهر را تغییر و ترافیک شهری را تسهیل کند.

وی گفت: از دیگر اقدامات خوبی که قرار است در شهر کامیاران انجام گیرد، احداث کمربندی این شهر است که از سوی وزیر راه و شهرسازی در سفر اخیر وی به استان مصوب شد.

در ادامه این مراسم

دکتر حسین فیروزی : خرید یک میلیون و 30 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان و کسب رتبه دوم استان کردستان درسطح کشور در زمینه تولید گندم نوید خوبی برای بخش کشاورزی است.

دکتر حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در جلسه شورای اداری شهرستان کامیارن ومراسم تجلیل از کارکنان نمونه این شهرستان از خرید یک میلیون و 30 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان و کسب رتبه دوم استان کردستان درسطح کشور خبرداد واظهار کرد : تولید این میزان گندم موجب قرار گرفتن بیش از 1500 میلیارد تومان پول در دست کشاورزان و توسعه بیشتر بخش کشاورزی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: برای ایجاد توسعه و تغییر وضعیت استان مسئولان باید به آن درجه از سواد و آگاهی برسند که به فکر حل مسائل امروز با راه حل های دیروز نباشند.

حسین فیروزی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان کامیاران افزود: شناخت و درک درست از محیط و نیازهای جامعه، بررسی راه های توسعه در مقاطع مختلف، داشتن قدرت پیش بینی و پیش سازی در کارهای مختلف از ویژگی های مهم یک مدیر و کارمند موفق است.

وی سیستم اداری کامیاران را دارای پویایی و بالندگی ویژه ای در استان دانست و اظهار داشت: بهره مندی از فرهنگ سازمانی و بن مایه فرهنگی خوب مهمترین علت این اتفاق در کامیاران است.

فیروزی ذهنیت و نگرش تنگ نظرانه را مهمترین مانع توسعه کردستان دانست و تاکید کرد: تنها راه حل این مشکل تغییر الگوی ذهنی در مدیران و کارمندان است.

معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار کردستان با بیان اینکه در این استان سنگ اندازی در راه کارآفرینان و تولید کنندگان بسیار زیاد است، خواستار لبیک مدیران به درخواست های افراد دغدغه مند توسعه کردستان شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد مدیرانی که دنبال سرمایه گذار و حامی کارآفرین هستند در استان بسیار کم است، اضافه کرد: مدیران تنگ نظر و افکار پوسیده را باید از بدنه مدیریت استان جدا کرد.

فیروزی با بیان اینکه استان کردستان برای رسیدن به نُرم آمار بیکاری و درآمد سرانه کشور نیازمند 40 هزار میلیارد سرمایه است، گفت: جذب این میزان سرمایه نیازمند همت مدیران و مسئولان استان با حمایت از سرمایه گذارهای بخش خصوصی است.

وی کارآفرینان را خدمت گذاران واقعی مردم دانست و تاکید کرد: باید همه خود را موظف به حمایت از این قشر از جامعه بدانند و در کارهای آنها تسهیل گری انجام شود.

فیروزی به پایه کار بودن مردم در راستای رسیدن استان به توسعه اشاره کرد و یادآور شد: رکوردزنی در خرید یک میلیون و 30 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان و کسب رتبه دوم کشور در این راستا با تولید 15 هزار میلیارد ریال ثروت برای استان بزرگترین گواه این ادعا است.

معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار کردستان با اشاره به اینکه استاندار کردستان همه همت و تلاش خود را در راه توسعه استان به کار گرفته است، اظهار داشت: تغییرات حوزه زیرساخت های جاده ها، تغییرات حوزه تخصیص منابع آبی، تصویب منطقه آزاد بانه و مریوان و ورود به باشگاه فولاد کشور از جمله این اقدامات است.

وی توانایی بسیار بالای فرزندان شهرستان کامیاران را در کسب مقام های مختلف علمی ستودنی دانست و افزود: این مهم امکان پذیر نبوده مگر با تلاش معلمان این شهرستان که به راستی باید از آنها به عنوان سربازان پیشگام در مسیر توسعه نام برد.

معاون استاندار کردستان در خاتمه با اشاره به وجود استعدادهای فراوان در شهرستان کامیاران واستان کردستان خواستار پیگیری آقای مهندس علوی از طریق وزیر علوم به منظور رعایت عدالت در پذیرش دانشجو و احقاق حق نخبگان استان وشهرستان کامیاران شد.

در پایان این مراسم از 29 نفر از کارمندان نمونه ادارت مختلف این شهرستان با اهدای لوح وهدایایی تجلیل شد.

 

شورای اداری وتجلیل از کارکنان نمونه ادارات

بازدید [ 996 ]
برچسب ها