اخبار

شهرستان کامیاران

تجلیل از پژوهشگران برتر فرهنگی ، مدارس ومراکز آموزشی آموزش وپرورش کامیاران

در مراسمی با حضور دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران معاون پژوهش اداره کل آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان شهرستانی از پژوهشگران ومحققین برتر کامیاران تجلیل شد
تجلیل از پژوهشگران برتر فرهنگی ، مدارس ومراکز آموزشی آموزش وپرورش کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران مراسم شهرستانی بزرگداشت هفته پژوهش وتجلیل از برترین های این حوزه در شهرستان کامیاران با حضوردکتر مسعود الماسی  فرماندار شهرستان ، طالب محمدی معاون پژوهش،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان ، ، مسئولین شورای اسلامی استان و شهرستان ، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از روسا و نمایندگان ادارات و نهادهای شهرستان در محل سالن اجتماعات کانون ولایت برگزار شد .

در این  مراسم طالب محمدی " معاون پژوهش،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان " با اشاره به تعریف پژوهش و تحقیقات علمی و اهمیت نقش و جایگاه آن در آموزش و پرورش ، بیان داشت :  آموزش و پرورش خاستگاه فرهنگ است و پژوهش یکی از عوامل اساسی و موثر در بسط و توسعه فرهنگی است .

وی اذعان داشت : پژوهشگری زایده آموزش نیست بلکه پژوهش باید پایه و اساس آموزش قرار گیرد و یافته های پژوهشی سبب کیفیت بخشی و ارتقای سطح آموزش گردد .

معاون پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان ، در ادامه اظهار داشت : اگر در پی توسعه پایداریم باید سراغ آموزش و پرورش و پژوهش رفت ، آموزش صحیح نقش مهمی در توسعه پژوهش داشته و به تبع آن توسعه فرهنگی و پیشرفت های علمی و تکنولوژیکی حاصل می گردد، در نتیجه لازم است با ایجاد ساز و کار مناسب زمینه ارتقای کیفیت و کمیت پژوهش و نهادینه کردن آن در سطوح مختلف جامعه خصوصا آموزش و پرورش را مهیا نمود .

در ابتدای این مراسم هادی اله ویسی "مدیر آموزش و پرورش کامیاران" ضمن ارایه گزارشی از موفقیت ها و عنوان های کسب شده توسط فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان در عرصه های مختلف علمی، آموزشی و پژوهشی ، بیان داشت : در سال تحصیلی گذشته دانش آموزان و معلمان پژوهشگر شهرستان موفق به دستیابی به عنوان های ارزشمندی در جشنواره ها و مسابقات علمی ، آموزشی ، پژوهشی و... در سطوح مختلف استانی و کشوری شدند ، که امید است با برنامه ریزی های مناسب و تمهیدات لازم زمینه افزایش سطح کمی و کیفی تحقیق و پژوهشی در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی و تربیتی فراهم آید .

درخاتمه این مراسم که فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان نیز حضور داشتند ، از ۵۴ نفر از فرهنگیان شهرستان که طی سال گذشته در حوزه پژوهش، تالیف کتاب، گروههای آموزشی، جشنواره های آموزشی ، درس پژوهی و... و از تعداد ۴۳نفر دانش آموزان موفق شهرستان که در مسابقات ،جشنواره ها و المپیادهای علمی،آموزشی،پژوهشی و فرهنگی و... حائز رتبه های برتر در سطوح مختلف استانی و کشوری شده بودند تجلیل شد .

همچنین در این مراسم در بخش فرهنگیان (خانم میترا بهرامی در حوزه بهداشت و سلامت و آقای مختار فاتحی در حوزه درس پژوهی ) و در بخش دانش آموزی نیز(آقای پارساکرمی در خصوص ساخت ربات کاوشگر و خانم لاوین فیضی در خصوص طراحی و ساخت وسیله اصلاحی  ناهنجاری جسمی-حرکتی زانو پرانتزی ) طرح ها و فعالیت های خود را ارایه نمودند .

 

تجلیل از پژوهشگران برتر کامیاران دی 98

بازدید [ 290 ]
برچسب ها