اخبار

کامیاران

تجلیل از روابط عمومی ادارات شهرستان کامیاران

به مناسبت هفته ارتباطات واطلاع رسانی توسط دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران از روابط عمومی ادارات این شهرستان تجلیل شد
تجلیل از روابط عمومی ادارات شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران عصر روز شنبه 28 اردیبهشت 98 مراسمی به مناسبت 27 اردیبهشت ماه روز ارتباطات واطلاع رسانی وآغاز هفته روابط عمومی به منظور تجلیل از زحمات روابط عمومی ادارات با حضور کتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان ، حسین پناهی رئیس فرهنگ وارشاد و مسئولان روابط عمومی ادارات در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار کامیاران در این جلسه با تبریک روز جهانی ارتباطات وروابط عمومی با اشاره به لزوم پرداختن به موفقیت های ایران اسلامی درعرصه های مختلف به منظور ایجاد امید در جامعه توسط روابط عمومی ها گفت : ایران در بسیاری از بخش ها دارای سرآمد بوده و به عنوان نمونه جزء یکی از موفق ترین کشورها در حوزه بهداشت وسلامت است.

دکتر مسعود الماسی افزود: روابط عمومی ها با توجه به اهمیتی که دارند باید با بیان واقعیت گاهی تلخ و گاهی شیرین صحبت کنند وبه گونه ای زیرکانه عمل نمایند که جایگاه سازمان ارتقاء و حوزه نفوذ اجتماعی گسترش یابد.

وی با اشاره به اینکه کارکنان دولت مجموعه ای از دولت هستند و لازم است در جهت درک درست از واقعیت ها تلاش نمایند، خاطر نشان کرد: فرمانداری به عنوان زیر مجموعه و نماینده دولت نشست های هم اندیشی متعددی با صاحب نظران و فعالان حوزه های مختلف در زمان های خاص و با هدف ایجاد ارتباط ، تبادل نظر و دریافت نکته نظرات به منظور پیگیری مطالبات عمومی انجام داده تا در خروجی این نشست ها امید آفرینی و نشاط حاصل شود.

دکتر الماسی بر لزوم اجرای برنامه های متعدد تاکید کرد و افزود : این تنها برنامه های شاد نیستند که ایجاد شور ونشاط می نمایید بلکه گاهی وقتها یک برنامه علمی با برطرف کردن بسیاری از ابهامات می تواند افراد را اغناء وانبساط خاطر ایجاد نماید.

فرماندار شهرستان کامیاران تصریح کرد : دستگاههای اداری اگر می خواهند موفق باشند بایستی با اتکاء بر توانمندیهای روابط عمومی خدمات خود را به مردم به درستی ارائه دهند تا حلقه ارتباطی خود با مردم را مستحکم تر نمایند.

فرماندار کامیاران به بعضی ازبرنامه های در حال اجرا در سطح شهرستان اشاره کرد وگفت : احداث کشتارگاه صنعتی طیور ، فعالیت سردخانه ، پیگیری احداث کارخانه تولید گریس در موچش ، طرح پیشنهادی تبدیل آهن قراضه ، طرح های گردشگری زیویه وپالنگان ، پیگیری مشکلات صنوف مزاحم و طرح های توسعه کشاورزی می تواند در آینده شهرستان نقش مهمی داشته باشد.

وی بعضی از اقدامات را نیازمند فرهنگسازی دانست و با اشاره به درصد بالای خطاهای انسانی در تصادفات که به حدود 85 درصد می رسد ،  گفت : اگر فرهنگ برخورد با پدیده های انسانی را نشر دهیم بسیاری از آسیب ها کاهش پیدا می کند.

وی به بعضی از موضوعات مطرح شده در جامعه اشاره کرد واز جمله بالا بودن نرخ تورم در کردستان نسبت به استان هایی همچون تهران را غیر واقعی خواند و گفت : گاهی وقتها مطالب نادرست به گونه ای نشر پیدا می کند که به عنوان یک واقعیت بر روی آن تبلیغ می شود در چنین شرایطی ضروری است روابط عمومی ها با دیدگاه مدرن وبا اسناد ومدارک جریان اخبار واطلاعات را به نحوی پوشش دهند تا واقعیت ها به درستی مطرح شود.  

فرماندار شهرستان کامیارن در خاتمه بر لزوم تقویت امید در جامعه واجرای برنامه هایی که موجب تولید شادی ونشاط  در جامعه می شود تاکید کرد.

زبیر حسین پناهی رئیس فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای روابط عمومی ادارات شهرستان کامیاران در ابتدای این نشست با اشاره به اهمیت نقش روابط عمومی گفت : مدیری موفق است که برای جایگاه روابط عمومی ارزش قائل باشد.

وی با اشاره به نیاز روابط عمومی ها به دانش روز و آموزش لازم خواستار حضور مسئولان روابط عمومی ادارت و رابط روابط عمومی ها در برنامه های آموزشی تدارک دیده شده شد.

حسین پناهی خاطر نشان کرد : روابط عمومی ادارات باسیستی حلقه ارتباطی مردم و سازمان خود را تقویت نمایند تا آنچه که مورد انتظار هست محقق شود.

رضا چشمه کبودی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان در این نشست از اجرای طرح ملی کنترل فشار خون خبر داد و خواستار اطلاع رسانی در این راستا شد وگفت: تمام افراد بالای 30 سال لازم است با کنترل فشارخون خود زمینه پیشگیری از بسیاری از بیماریه های قلبی وعروقی وسکته های قلبی ومغزی را که عامل بسیاری از مرگ ومیرها می باشند جلوگیری به عمل آید.

سایر مسئولان روابط عمومی های حاضر در این نشست با تقدیر از اهمیتی که فرماندار شهرستان کامیاران به موضوع روابط عمومی قائل است و در راستای فعال نمودن روابط عمومی ادارات تلاش زیادی در طول خدمت در شهرستان داشته اند گفتند: مخاطب شناسی ، انعطاف پذیری ، حسن ارتباط با سایر همکاران و مردم، داشتن دانش به روز ، توانایی طرح خواسته ها و ارائه طرح ها به مدیر را لازمه کار روابط عمومی دانسته و خواستار توجه بیشتر مدیران به جایگاه روابط عمومی شدند.

 

 

روابط عمومی 98

بازدید [ 606 ]
برچسب ها