اخبار

کامیاران

تجلیل از خبرنگاران خبرگزاری های رسمی در شهرستان کامیاران

به مناسبت روز خبرنگار و در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان کامیاران از خبرنگاران خبرگزاری های رسمی در این شهرستان تجلیل شد
تجلیل از خبرنگاران خبرگزاری های رسمی در شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران ظهر امروز یکشنبه 20 مرداد ماه 98 مراسمی به مناسبت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران این شهرستان در محل فرمانداری و با حضور دکترمسعود الماسی فرماندار ، باتمانی معاون سیاسی واجتماعی ، حسین پناهی رئیس ارشاد اسلامی ، الله ویسی مدیر آموزش وپرورش و صادقی معاون جهاد کشاورزی برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این مراسم با تبریک روز خبرنگار گفت : خبرنگاری شغلی ارزشمند ، حساس همراه با استرس و تاثیر گذاری زیاد در جامعه است.

دکتر مسعود الماسی افزود : خبرنگار با احساس مسئولیت در انتقال اخبار و پیام ها و جزئیات نرم خبری به مردم می تواند  افکار عمومی را به سمت های درستی هدایت و تنظیم کند.

وی با اشاره به اهمیت نقش مردم در برنامه های مختلف فرهنگی واجتماعی و لزوم ارتقاء فرهنگ عمومی اظهار داشت : پوشش مناسب اخبار و بیان واقعیت های جامعه از قبیل آتش سوزی های اخیر در مراتع ملی و منابع طبیعی به منظور پررنگ شدن مسئولیت اجتماعی مردم در این راستا ضروری است.

دکتر الماسی در ادامه بر لزوم همکاری مسئولان و دستگاههای مختلف با خبرنگاران و توجه به رسانه های مکتوب وخرید نشریات و استفاده از مطالب آنها تاکید و تصریح کرد : ما بایستی قدردان زحمات خبرنگاران باشیم وشرایط لازم برای فعالیت بهتر و بیشتر آنان را فراهم نماییم.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه از تلاش لازم برای راه اندازی ماهنامه توسط فرمانداری به منظور حرکت و اقدامی موثر در حوزه فرهنگ و رسانه خبر داد و اظهار امیدواری کرد : روز به روز شاهد رشد و توسعه شهرستان در بخش های مختلف به ویژه توسعه فرهنگی باشیم.

فریدون باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار در این نشست برای اصحاب رسانه آرزوی موفیت در راستای اهداف و برنامه ها نمود.

در ابتدای جلسه زبیر حسین پناهی با تبریک این روز تعاریفی از شغل خبرنگاری ارائه کرد و به بیان ویژه گیها ، رسالت ، تخصص ، اولویت ها ، ملزومات و نیازمندی های یک خبرنگار اشاره و صداقت ، اخلاق حرفه ای و مسئولیت پدیری را لازمه کار خبری دانست.

سپس هادی اله ویسی مدیر آموزش و پرورش کامیاران با گرامیداشت روز خبرنگار گفت : خبرنگاران بایستی با رسالت خبری وکار حرفه ای در چهارچوب مشخص دغدغه های مهم جامعه را بیان ودر جهت منافع عمومی عمل کنند.

وی با بیان موفقیت های دانش آموزان کامیاران در کنکور امسال و کسب رتبه های تک رقمی منطقه 3 توسط دو دانش آموز در رشته های علوم تجربی وهنر یکی از مسائل ومشکلات امروز دانش آموزان در شهرستان وحتی استان را عدم حضور آنان در دانشگاه وبه ویژه دانشگاههای معتبر کشور علیرغم وجود استعدادهای خیلی خوب عنوان کرد و افزود : مهمترین این عامل قانون بومی گزینی و ظرفیت کم دانشگاههای کردستان می باشد که امیدواریم خبرنگاران با تجزیه وتحلیل درست این موضوع استعدادها را در کسب موفقیت با لغو چنین قانونی یاری دهند.

در پایان این نشست از چهار خبرنگار رسانه های رسمی به نام های آقایان : حسین جشمه کبودی و احمد وکیلی و خانم ها: آوات یوسفی و ژاله گرگانی که در کامیاران فعالیت می کنند تجلیل شد.

مراسم روز خبرنگار 20 مرداد 98

بازدید [ 294 ]
برچسب ها