اخبار

شهرستان کامیاران

تجلیل از تولید کنندگان نمونه بخش کشاورزی شهرستان کامیاران

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی و در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان کامیاران، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کردستان ، امام جمعه کامیاران ، بخشداران مرکزی وموچش ، رئیس شورای اسلامی کامیاران ، مدیر وکارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان و جمعی از مسئولان ادارات از 28 نفر از تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی این شهرستان تجلیل شد
تجلیل از تولید کنندگان نمونه بخش کشاورزی شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران روز دوشنبه 27 خرداد ماه 98 مراسمی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی و با هدف تقدیر از تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی در این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرهنگسرای کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، بخشداران مرکزی و موچش ، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی کردستان ، امام جمعه کامیاران ، رئیس شورای اسلامی شهرکامیاران ، مدیر وکارشناسان جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان ادارات شهرستان برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این مراسم گفت : نخبگان کشاورزی و کشاورزان زحمت کش که نقش تعیین کننده ای در تولید دارند به عنوان تامین کنندگان نیازهای اساسی جامعه شایسته تقدیرند.

فرماندار شهرستان با اشاره به سیاست های خصمانه دشمنان به ویژه آمریکا بر ضد ملت ایران و مقاومت و تصمیم گیری درست مسئولان در برابر چنین سیاست هایی اظهار کرد : ایران در جایگاه قدرت حق مسیر درستی را به پیش می برد و با توجه به توانایی های داخلی ، ظرفیت و پتانسیل های طبیعی و خدادادی در بخش آب وخاک به ویژه کشاورزی چنین سیاست هایی منجر به شکست است.   

وی با تبریک هفته جهاد کشاورزی و تقدیر از تولید کنندگان بخش کشاورزی و مدیریت و کارشناسان و دست اندرکاران جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران افزود : کشاورزان ما اگر می خواهند به بهره وری کافی دست یابند و از حالت روز مرگی خارج شوند بایستی با تغییر رویکرد ، حرکت به سمت کشاورزی مدرن و استفاده از دانش روز و بهره گیری از مدیریت و نظرات کارشاسان این حوزه محصولات سالم و با کیفیت را تولید و به بازار مصرف عرضه نمایند.

دکتر الماسی با اشاره به اجرا ودر درست اقدام بودن بعضی از طرح ها از قبیل احداث سیستم های آبیاری تحت فشار و نوین ، تبدیل زمین های دیم به آبی در پایاب سدها ، مطالعه طرح پمپاژ آب سد گاوشان به بیش از 1400 هکتار از اراضی خامسان ، احداث سیلوی 30 هزار تنی توسط بخش خصوصی در مدت 6 ماه و احداث تصفیه خانه های فاضلاب در نقاط شهری و روستایی فضای کسب وکار در بخش کشاورزی را مناسب دانست و تصریح کرد : با ذهن خلاق و بهره مندی از فکر وبرنامه ریزی به دنبال تولید محصولاتی باشیم که در کنارصرفه اقتصادی و اشتغالزایی مطمئن استانداردهای لازم را داشته باشد.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه این مراسم با تقدیر از اقدام دولت در ارائه لایحه جامع حفاظت از خاک به مجلس شورای اسلامی به عنوان طرحی مهم در راستای حفاظت از محیط زیست بیان کرد : اجرایی شدن این طرح باعث حفظ محیط زیست ، حفظ و جلوگیری از فرسایش خاک ، بهره برداری مناسب از زمین های کشاورزی و تولید محصولات سلامت محور خواهد شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه سخنان خود با ابراز خرسندی از حضور در جمع کشاورزان نمونه و با اشاره به اقدامات منابع طبیعی شهرستان کامیاران در اجرای طرح های جنگل کاری 614 هکتاری اطراف سد گاوشان و آبخیزداری با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان و نقش آن در حفظ آب وخاک از کشاورزان خواست به منظور پیشگیری از هرگونه آسیب به زمین های زراعی با حساسیت بیشتری نسبت به تولید محصولات کشاورزی همت گمارند.  

در ادامه این مراسم حجت الاسلام علی دوستی نژاد مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به حاکم بودن تفکر جهادی و خدایی در سازمان جهاد کشاورزی گفت : هر کاری که رنگ خدایی داشته باشد و با هدف رضایت خداوند انجام شود به نتیجه لازم خواهد رسید.

وی با اشاره به  نقش کارکنان و کارشناسان حوزه جهاد کشاورزی در تولید افزود: خدمت به مردم در حوزه جهاد کشاورزی فلسفه تشکیل این نهاد است و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند باید از نظر علمی، تخصصی، اخلاقی و با احساس مسئولیت بیشتری حضور داشته باشند.

حجت الاسلام دوستی نژاد در ادامه بر لزوم حفظ عزت و توانایی های داخلی جهت رسیدن به خودکفایی با مدیریت جهادی تاکید و اظهار کرد : در این راه رهنمود ها و دستورات رهبری بایستی معیار و ملاک عمل قرار گیرد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی کردستان در خاتمه سخنان خود داشتن عنایت ویژه به بخش کشاورزی به عنوان مهمترین عامل در رونق تولید را ضروری دانست وگفت : همانطورکه تا کنون این بخش به عنوان مهمترین عامل تولید و اشتغال در استان مطرح بوده امید است با تلاش وکوشش جهادی و مسئولیت پذیری بیشتر چنین روندی ارتقاء یابد.

در ابتدای این مراسم بهرام کوشکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران در گزارشی با اشاره به وابستگی معیشت و اقتصاد اکثر مردم این شهرستان به کشاورزی گفت : شغل اول حدود 35 درصد مردم شهرستان کامیاران کشاورزی و در مجموع 70 درصد به عنوان شغل اول و دوم در این بخش حضور دارند.

وی توسعه و ارتقاء بخش کشاورزی ، صنایع وابسته و سرمایه گذاری در این بخش را یک ضرورت دانست و افزود : در این راستا در سال 97 مبلغی بالغ بر 30 میلیارد تومان به صورت تسهیلات در این شهرستان جذب شده است.

کوشکی از راه اندازی خط اعتباری ویژه برای مکانیزاسیون بخش های تخصصی کشاورزی به مبلغ 120 میلیارد تومان خبر داد و از متقاضیان خواست برای جذب این تسهیلات به مراکز و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران در خاتمه با اشاره به بارندگی ها و سیرمای شدید و اثرات آن بر محصولات زراعی و باغی و سایر زیر مجوعه های کشاورزی در بعضی از نقاط شهرستان گفت : خسارت وارده ناشی از بارندگی و سرما زدگی در بخش کشاورزی این شهرستان بالغ بر 16 میلیارد تومان برآورد و پرونده های خسارت دیدگان ضمن ثبت در سامانه سجاد و تایید کارگروه شهرستانی در مسیر معرفی به بانک های عامل قرار گرفته است.

گفتنی است در پایان این مراسم با اهداء لوح و هدایایی از 28 تولید کننده نمونه بخش کشاورزی شهرستان کامیاران تجلیل شد./.

تجلیل از تولید کنندگان نمونه بخش کشاورزی خرداد 98

بازدید [ 484 ]
برچسب ها