اخبار

تجلیل از آزادگان شهرستان کامیاران

در مراسمی به مناسبت 26 مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی از آزادگان شهرستان کامیاران تجلیل شد
تجلیل از آزادگان شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ، این مراسم در محل سالن آمفی تئاتر سد گاوشان وبا حضور فرماندار کامیاران ، مسئولان نظامی وانتظامی ، مسئولان بنیاد شهید و در راستای تکریم وبزرگداشت مقام آزادگان برگزار شد.

دکتر  الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با تبریک 26 مرداد ماه سالروز ورود آزدگان به آزادگان و مردم ایران گفت : آزادگان سند زنده فداکاری و ایثار دفاع مقدس هستند.

وی افزود : این عزیزان شاهد زنده فداکاری و ایثار شهدا بوده و به عنوان سندی از دفاع این مردم در برابر دشمن برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهند بود.

دکتر مسعود الماسی با اشاره به مقاومت ، صبر، ایستادگی واز خودگذشتگی آزادگان در دوران اسارت اظهار کرد: یکی از فصول مهم کتاب دفاع مقدس فصل اسارت است.

وی خاطرنشان کرد: آزادگان با ایستادگی و رشادت های خود در زمان اسارت تهدید را به فرصت تبدیل کرده و فرهنگ جدیدی را به وجود آوردند.

فرماندار کامیاران ، تبیین و انتقال این فرهنگ از جبهه های جنگ به پشت جبهه ها را از رسالت های بزرگ عزیزان آزاده در حال حاضر بیان کرد.

در ابتدای این مراسم احمدرضا لطفی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کامیاران ضمن خیر مقدم به میهمانان گرامی و گرامی داشت این روز به همه مردم ایران ، آزادگان و خانواده ی آنها که به دیدار آنها  در این روز شاد شدن گفت : امنیت امروز ما مدیون خون شهدا و ایثارگران و از خودگذشتگی آزادگان و جانبازان است.

وی افزود : محنت و رنجی که آزادگان در دوران اسارت متحمل شدن  و با ایثار جسم و جان در راه این سرزمین واسلام از تمام وجود مایه گذاشتند جز با الطاف الهی با هیچ وسیله دیگری قابل جبران نیست.

احمدرضا لطفی تصریح کرد : هدف از تشکیل چنین مراسمی تداعی، گرامیداشت یاد و خاطره آزادگان و قدردانی وقدرشناسی از رشادت های آنان است

رئیس بنیادشهید وامور ایثارگران شهرستان کامیاران  اظهار امیدواری کرد با اجرای چنین برنامه های ضمن ادای دین به مقام آزادگان دستاوردهای این عزیزان به نسل های بعد منتقل و جامعه از هرگونه آسیبی مصون بماند.

پخش کلیپ وسرود از دیگر برنامه های پایانی این مراسم بود.

بازدید [ 623 ]
برچسب ها