اخبار

تا کنون 15200 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در کامیاران خریداری شده است

روز سه شنبه 19 تیر ماه 97 مرکز خرید گندم موچش مورد بازدید دکتر الماسی فرماندار ؛ مهندس علوی نماینده مجلس و مسئولان جهاد کشاورزی قرار گرفت.
تا کنون 15200 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در کامیاران خریداری شده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ؛ دکتر الماسی فرماندار کامیاران در این بازدید گفت : تا کنون 15200 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان شهرستان کامیاران توسط 8 مرکز خرید گندم در این شهرستان خریداری شده است.

وی افزود: مبلغ قابل پرداخت برای هر کیلو گندم 1300 تومان می باشد که 50 درصد آن پس از ثبت درسامانه پرداخت و مابقی آن نیز در آینده پرداخت خواهد شد.

فرماندار شهرستان کامیاران با ابراز خرسندی از تولید محصولات با کیفیت ومورد نیاز در این شهرستان در ادامه از خرید 1215 تن کلزا خبر داد وپیش بینی کرد : میزان گندم و کلزای تولید شهرستان پس از برداشت کامل به ترتیب به میزان تقریبی 60 هزار تن و 1500 تن برسد.

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ؛ کامیاران ودیواندره در این بازدید گفت ؛ استان کردستان به عنوان یکی از استان ها و قطب های مطرح در تولید محصولات کشاورزی است.

وی افزود : کشاورزی استان با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی که دارد نیازمند توجه بیشتر است و ما تلاش خواهیم کرد با بررسی مسائل ومشکلات این بخش پیگیری لازم جهت حل مشکلات کشاورزان به عمل آوریم.

نماینده مردم سنندج ؛ کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : امکان تبدیل زمین های دیم به آبی و افزایش تولید و بهره وری بیشتر در بخش کشاورزی استان وجود دارد و بر همین اساس تلاش خواهد شد میزان تخصیص منابع آبی استان افزایش یابد.

کوشکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران در این بازدید گفت : کارشناسان جها کشاورزی با هماهنگی سازمان غله و تعاون روستایی بر نحوه خرید گندم نظارت خواهند داشت.

وی افزود : با توجه به ظرفیت محدود انبارها و به منظور پیشگیری از هرگونه مشکل ؛ گندم های خریداری شده با مدیریت سازمان غله به سایر نقاط منتقل خواهد شد.

کوشکی تصریح کرد : از 8 مرکز خرید گندم یک مرکز در شهرک ورمهنگ ،یک مرکز در چیابراله، یک مرکز در خامسان ، یک مرکز در موچش ، یک مرکز در سطح شهر کامیارن ، یک مرکز در توبره ریز ،  یک مرکز در گشکی و یک مرکز در کارخانه آرد کار خرید گندم را انجام خواهند داد.

بازدید از مرکز خرید گندم موچش

بازدید [ 667 ]
برچسب ها