اخبار

کامیاران

تاکید معاون استاندار کردستان مبنی بر فراهم کردن شرایط تحقق سرمایه گذاری واشتغال در شهرستان کامیاران

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان در جلسه شورای اداری کامیاران با اشاره به محدویت های منابع دولتی ، گفت : مسئولان شرایط تحقق سرمایه گذاری وحضور موثر بخش خصوصی در فعالیتهای اقتصادی واشتغال پایدار را فراهم نمایند.
تاکید معاون استاندار کردستان مبنی بر فراهم کردن شرایط تحقق سرمایه گذاری واشتغال در شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران روز چهارشنبه 25 بهمن با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری ، سرپرست فرمانداری ، مدیر کل سیاسی ، ائمه جمعه و مسئولان شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری کامیاران برگزار شد.

حسین خوش اقبال معاون سیاسی وامنیتی استانداری کردستان در جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران با تقدیر از حضور با شکوه مردم کردستان در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن گفت : مردم ما با حضور گسترده خود نشان دادند علیرغم تمام مشکلات پشت سرنظام ایستاده و از اهداف خود کوتاه نمی آیند.

خوش اقبال بر لزوم ایجاد رابطه بهتر و توجه  بیشتر به نیازهای ملت توسط مدیران تاکید وتصریح کرد : نه تنها نظر مردم توسط کارگزاران شنیده شود بلکه مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی و امنیتی وظیفه مسولان را قدرشناسی و پاسخگویی به مطالبات به حق مردم عنوان و ضمن تاکید بر لزوم نقدپذیری مسئولین، گفت: نقد منصافه حق و پاسخگویی وظیفه است.

وی از سفر به شهرستان های استان به منظوربررسی مسائل ومشکلات و دریافت گزارش عملکرد از سوی مسئولان هرچند مدت یکبار خبر داد و افزود: توقعی که از مسئولان داریم این است که با حضور آگاهانه وشبانه روزی در راستای حل وفصل مشکلات تلاش نمایند.

خوش اقبال در ادامه سخنان خود به بیان نکاتی در خصوص اهمیت اشتغال و سرمایه گذاری پرداخت وگفت : تحقق این امر مهم با امکانات محدود دولتی امکان پذیر نخواهد بود به همین دلیل مسئولان بایستی شرایط تحقق سرمایه گذاری وحضور موثر بخش خصوصی را در فعالیتهای اقتصادی واشتغال پایدار فراهم نمایند.

 

وی تاکید کرد : شناسائی فرصت های سرمایه گذاری ، نشست با سرمایه گذاران ودعوت از صاحبان سرمایه با توجه به ظرفیت های هر منطقه از اقداماتی است که انتظار می رود مورد توجه مدیران باشد.

خوش اقبال سپس بر لزوم تقویت جایگاه نظارتی فرمانداری وسطح خدمات سایر ادارات تاکید واظهار امیدواری کرد : با هماهنگی وهمکاری بیشتر روز به روز شاهد افزایش رضایتمندی و و تحقق برنامه هایی در جهت منافع عموم باشیم.

معاون سیاسی وامنیتی استانداری کردستان در ادامه بیانات خود در خصوص مسائل ومشکلات مربوط به انتخاب شهردار کامیاران هماهنگی وهمکاری اعضای شورا جهت حل این مشکل را ضروری دانست وگفت : متاسفانه کامیاران تنها شهری است که فاقد شهردار می باشد واین مشکل می تواند اجرای برنامه های توسعه شهری کامیاران را با کندی واختلال مواجه نماید.

حسین خوش اقبال معاون سیاسی وامنیتی استانداری کردستان در خاتمه از تعیین تکلیف مدیریت ارشد شهرستان ظرف مدت 15 روز آینده خبر داد.

در ابتدای این جلسه جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران در گزارشی به مهمترین اقدامات صورت گرفته در شهرستان اشاره وبر لزوم توجه بیشتر به این شهرستان با توجه به ظرفیت های مطلوب در بخش های مختلف از جمله سرمایه انسانی تاکید کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان کامیاران در اظهار داشت: شهرستان کامیاران دارای 165 روستا بوده که از این تعداد 13 روستا خالی از سکنه است.

جمال ارشدی با اشاره به کاهش جمعیت این شهرستان نسبت به 11 سال گذشته، افزود: این شهرستان در حوزه باغات، کشاورزی، گردشگری و بخصوص صنایع تبدیلی دارای پتانسیل‌های بسیار خوبی است.

وی با اشاره به وجود 272 مدرسه در سطح شهرستان گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود راه‌اندازی دانشکده کشاورزی و فنی از نیازهای کامیاران است.

سرپرست فرمانداری شهرستان کامیاران با اشاره به ظرفیت و سرمایه‌های انسانی بسیار قوی این شهرستان تصریح کرد: در حال حاضر در این شهرستان 17 سازمان مردم نهاد  فعال بوده و تلاش برای افزایش کمی و حمایت کیفی از آنها با توجه به نیاز جامعه را در دستور کار داریم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ثبت دائمی دبیرخانه فستیوال منطقه‌ای "هوره" و برگزاری جشنواره‌های موسیقی کردی، شعر و کتاب در این شهرستان اشاره کرد و گفت: نوروز 97 جشن‌های نوروزی در 10 روستای مرکز گردشگری این شهرستان برگزار می‌شود.

ارشدی با اشاره به باسواد بودن 89 درصد از جمعیت این شهرستان افزود: متأسفانه 1200 نفر معتاد در این شهرستان داریم.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم اظهار کرد: در این شهرستان 88 واحد رسمی مرغداری، 77 واحد مزرعه پرورش ماهی داریم و نخستین مرکز پرورش کبک نیز در حال راه‌اندازی و شروع به فعالیت است.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان کامیاران خاطر نشان کرد: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی، تولیدی و راه‌اندازی واحدهای بسته‌بندی گیاهان دارویی از اولویت‌های این شهرستان است.

در این جلسه ولی وفایی رئیس شورای شهر کامیاران با اشاره به وجود افراد دارای صلاحیت در شهر کامیاران جهت شهردار شدن خواستار دخالت استانداری جهت گزینش افراد تحصیل کرده کامیارانی به عنوان شهردار شد.

اداری

بازدید [ 850 ]
برچسب ها