اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری کارگاه آموزشی یک روزه تبدیل ایده به کسب وکار با استقبال خوب علاقمندان کامیارانی

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران درجمع حاضران در کارگاه آموزشی تبدیل ایده به کسب وکار گفت : هدف از تشکیل چنین کارگاهی شروع تغییر رویکرد به منظورمدیریت صحیح منابع با افکار جدید ، هزینه کم ومنافع اقتصادی بالا است.
برگزاری کارگاه آموزشی یک روزه تبدیل ایده به کسب وکار با استقبال خوب علاقمندان کامیارانی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران روز چهارشنبه 23 آبان ماه 97 کارگاه آموزشی تبدیل ایده به کسب وکار از ساعت 8 صبح الی 18 عصر با حضور جمع کثیری از علاقمندان برگزار شد

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران درجمع حاضران در کارگاه آموزشی  تبدیل ایده به کسب وکار با تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اسلام (ص) گفت : هدف از تشکیل چنین کارگاهی شروع تغییر رویکرد به منظورمدیریت صحیح منابع با افکار جدید ، هزینه کم ومنافع اقتصادی بالا است.

وی با اشاره به حضور مشتاقانه جوانان در این کارگاه افزود : نسل جوان تعیین کننده است و دولت با فراهم کردن شرایط لازم فضا را برای ایجاد کسب وکارهای جدید بر گرفته از ایده و ذهن خلاق آماده کرده است.

دکترالماسی تصریح کرد : کارهای زیادی هست که می توان با هزینه اندک انجام دید و چنین اقدامی تنها با تغییر دیدگاه و رویکرد ممکن خواهد بود هرچند نباید تجربه ها را نادیده گرفت.

فرماندار شهرستان کامیاران با تاکید بر اینکه از زمان به عنوان مهمترین سرمایه استفاده شود ، اظهار امیدواری کرد : با ریشه یابی بعضی از فعالیتهای گذشته در بخش صنایع دستی و گردشگری زمینه آشتی بین سنت ومدرن فراهم شود.

سپس جمال افضلی معاون پارک علم و فناوری کردستان گفت : پارک علم وفناوری سازمانی دولتی با هدف تولید علم وثروت است.

وی افزود : مقطع ، مدرک ورشته تحصیلی برای پارک علم وفناوری ملاک نیست و افرادی که ایده دارند و می توانند آنرا به شکل تجاری در آورند وتولید ثروت نمایند می توانند در قالب تیم های مختلف مشاوره های لازم را دریافت نمایند.

افضلی خاطرنشان کرد : در طول 5 سال فعالیت پارک علم وفناوری کردستان 92 شرکت و واحد فناور پذیرفته شده و 813 مورد اشتغالزایی ایجاد شده است.

معاون پارک علم و فناوری از ارائه بسته های تشویقی شامل 20 سال معافیت های مالیاتی ، معافیت های گمرکی ، و امکان انجام خدمت سربازی در مجموعه پارک برای صاحب های ایده ها وشرکت های زیر مجموعه خبر داد و گفت : شرکت های فعال توانسته اند علاوه بر دریافت تسهیلات قرض الحسنه 11 میلیارد تومان درآمد کسب ، 214 هزار دلار صادرات ، 240 ثبت اختراع ، 30 محصول را تجاری سازی و 2 میلیارد تومان خدمت وسرویس ارائه نمایند.

جمال افضلی معاون پارک علم وفناوری کردستان هدف نهایی از برگزاری کارگاه تبدیل ایده به کسب وکار در کامیاران را شناسایی ظرفیت های و در نهایت ایجاد مرکز رشد عنوان کرد و خواستار همکاری ادارات در این زمینه شد.  

گفتنی است این کارگاه توسط پارک علم وفناوری کردستان با همکاری فرمانداری و سایر ادارات برگزار و مدرس این کارگاه آقای ارشد حسینی در دو نوبت صبح وعصر ضمن بیان نکات لازم در این خصوص و توجیه حاضران ، ایده های مختلف  مطرح و در قالب تیم های چند نفره نحوه تبدیل این ایده ها به کسب وکار مورد بررسی قرار گرفت.

کارگاه آموزشی ایده به کس وکار

بازدید [ 1684 ]
برچسب ها