اخبار

فرمانداری کامیاران

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری ومبارزه با سرطان با حضور بانوان شاغل در ادارات شهرستان کامیاران

فرماندار شهرستان کامیاران در کارگاه آموزشی پیشگیری ومقابله با سرطان که با حضور بانوان شاغل در ادارت برگزار شد گفت : نقش بانوان در پیشگیری ، اطلاع رسانی و آموزش در این زمینه حائزاهمیت است
برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری ومبارزه با سرطان با حضور بانوان شاغل در ادارات شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران کارگاه آموزشی در راستای پویش ملی مبارزه با سرطان با حضور بانوان شاغل در ادارات به منظور افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه های آن ، اصلاح باورهای نادرست مردم در خصوص سرطان از جمله درمان ناپذیر بودن آن، جلب مشارکت عمومی در کنترل عوامل خطر سرطان در محل فرمانداری شهرستان کامیاران برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این کارگاه گفت : با توجه به مدیریتی که بانوان در محیط خانواده دارند می توانند با تغییر سبک زندگی و نوع تغذیه نقش مهمی دراین زمینه ایفا کنند.

وی افزود : این بیماری مانند سایر بیماری ها قابل پیشگیری و درمان است و به همین منظور لازم است با آموزش های لازم میزان آگاهی عموم را بالا ببریم.

دکتر الماسی در ادامه به آغاز چهل سالگی انقلاب و خدماتی که انقلاب اسلامی در بخش های مختلف به ویژه موفقیت های چشمگیر بانوان در زمینه های علمی وفرهنگی فراهم کرده اشاره کرد و گفت : به لطف شکل گیری انقلاب اسلامی امروز جایگاه بانوان نه تنها کمتر از آقایان نیست بلکه در برخی از زمینه ها بانوان توانسته اند ازآقایان پیشی بگیرند.

فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به حضور بانوان در عرصه های مختلف میزان توقعات از این قشر عظیم از جامعه را افزایش داده و اظهار امیدواری کرد: بانوان نیز با پر رنگ کردن نقش اجتماعی خود واجرای برنامه های مختلف در توسعه جامعه وپیشگیری از آسیب های اجتماعی، افزایش سطح بهداشت و درمان بیمارهای این چنینی نقش بیشتری ایفا نمایند.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه از اجرای برنامه های مختلف به مناسبت ایام ا... دهه فجر ، کنگره ملی 5400 شهید کردستان خبر داد و از بانوان خواست در این برنامه ها مشارکت فعال داشته باشند.

گفتنی است در این کارگاه آموزشی مژگان حسین پناهی مشاور امور بانوان فرمانداری به بیان اهداف کارگاه پرداخت ومدرسان کارگاه سودابه کوهی وسعید امانی  نیز به بیان توضیحات لازم در خصوص عوامل موثر بر شیوع سرطان و نحوه پیشگیری از آن پرداختند.

بازدید [ 820 ]
برچسب ها