اخبار

برگزاری چهارمین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران به ریاست فرماندار شهرستان

چهارمین نشست اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان کامیاران به ریاست فرماندار وبا حضورامام جمعه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ودیگر اعضا و میهمانان شورا ی آموزش و پرورش به میزبانی دبیرستان دخترانه فاطمه الزهرا (س) برگزار شد
برگزاری چهارمین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران به ریاست فرماندار شهرستان

فرماندار کامیاران  تاکید کرد: لزوم توجه به ظرفیت آموزش و پرورش در مقوله تربیت و آموزش دانش آموزان در ابعاد مختلف

فرماندار کامیاران در جلسه شورای آموزش و پرورش کامیاران گفت: با توجه به ظرفیت آموزش و پرورش لازم است  از این ظرفیت ها در مقوله تربیت وآموزش دانش آموزان  در ابعاد مختلف استفاده شود تا این افراد در زندگی شخصی و آینده جامعه بتوانند به خوبی ایفای نقش نمایند.

وی با اشاره به بعضی از مسائل ومشکلات ناشی از عدم شناخت و آگاهی نسبت به مسائل اعتقادی اضافه کرد: اعتقاد رکن اساسی و گام نخست در ایمان و دینداری افراد است که خواستگاه به فعلیت رسیدن آن در آموزش وپرورش است.

رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان کامیاران در ادامه اهمیت اعتقاد ونقش آن در کاهش آسیب ها را یادآور و خاطر نشان کرد: توجه بیشتر به جایگاه وظرفیت های آموزش وپرورش در تربیت دینی فرزندان می تواند بنیه اعتقادی نسل آینده را تقویت و استحکام ببخشد.

فرماندار شهرستان کامیاران دربخشی دیگر از سخنان خود  نیز به جایگاه آموزش و پرورش در تربیت و پرورش شخصیت افراد و توسعه فرهنگی جامعه اشاره کرد و با توجه به نزدیک شدن به شروع آغاز سال تحصیلی گفت : از اهدافی که لازم است از طریق آموزش و پرورش در مدارس مورد تاکید قرار گیرد، رشد شخصیت و انتقال آداب و ارزش ها به نسل نوپا و آینده سار جامعه است، باید بر اصلاح رفتارهای اجتماعی و ایجاد نگرش مثبت منجر به عملکرد صحیح در افراد و پرورش شهروند خوب آگاه به حقوق خود و قوانین مدنی در عرصه زندگی اجتماعی تاکید گردد  .

 

 در ابتدای این جلسه اله ویسی " مدیر آموزش و پرورش شهرستان کامیاران"با ارایه آماری از وضعیت آموزش و پرورش اظهار داشت : برابر پیش بینی آماری جمعیت دانش آموزان شهرستان در سال تحصیلی 97/98حدودا 17188 نفر می باشد که در 194 مدرسه و 751 کلاس(دولتی و غیر دولتی) مشغول به تحصیل می شوند و مسئولیت آموزش این عزیزان بر عهده 1415همکار فرهنگی می باشد .

وی همچنین به انجام برنامه ریزی های لازم و شروع خوب پروژه مهر97 در شهرستان توسط مدیریت آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت : امسال زودتر از زمان مقرر برنامه ریزی و تصمیمات مقتضی در خصوص شروع مهری با نشاط در مدارس را آغاز نموده ایم و طرح هایی همچون آماده سازی فضای فیزیکی مدارس ، تمهیدات لازم برای استقرار پایه دوازدهم ، طرح محدوده بندی مدارس براساس محدودیت های شهرستان و برپایی کلاس های جبرانی در تابستان و ... از جمله اقداماتی است که در این راستا صورت گرفته .

اله ویسی، با اشاره به وجود مشکلات در حوزه آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشت : وجود 27مدرسه تخریبی در سطح شهرستان، 45مدرسه نیازمند مقاوم سازی،نبود سند مالکیت برای 34عرصه آموزشی و نیز نبود فضای آموزشی دولتی در محل مسکن مهر ژوان از جمله مشکلات پیش رو آموزش و پرورش است .

مدیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در برنامه های آموزش و پرورش بر لزوم حضور صاحبنظران در برنامه ریزی های آموزشی و پرورشی تاکید نموده و همچنین در خصوص پروژه های در دست احداث در آموزش و پرورش اعلام کرد : هم اکنون 13پروژه نیمه کاره در شهرستان وجود دارد که با پیگیری های انجام گرفته و قول مساعد اداره کل نوسازی قرار است که 4پروژه تا اول مهرماه سال جاری تحویل آموزش و پرورش گردد.

وی در پایان از همراهی خیرین در اجرای برنامه های آموزش و پرورش تشکر کرده و اظهار داشت : در سال تحصیلی گذشته همراهی صاحبنظرانی همچون همکاران فرهنگی، اساتید دانشگاه و ... در برنامه های آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش موجب دستیابی به نتایجی ارزشمند در حوزه های مختلف تعلیم و تربیت در شهرستان گردد که از همراهی و تلاش های آنان   قدردانی می گردد.

مدیر آموزش و پرورش همچنین اعلام کرد : هم اکنون پروژه ساخت چهار مدرسه در روستاهای پالنگان ، مروارید، زیویه و تخت زنگی با مشارکت خیرین در حال انجام است.

در ادامه این نشست اعضای حاظر در جلسه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداخته و مصوباتی نیز جهت پیگیری و اجرا در شهرستان به تصویب اعضا رسید .

بازدید [ 849 ]
برچسب ها