اخبار

فرمانداری کامیاران:

برگزاری همایش شوراهای امر به معروف ونهی از منکر ادارات

معاون فرماندار کامیاران در این همایش گفت: توجه به مقوله امر به معروف ونهی ازمنکردر سطح تمامی ادارات ودر زندگی فردی واجتماعی ضروری است بنا براین نگاه به مقوله پسندیده امر به معروف ونهی از منکر باید به عنوان گفتمان غالب قرار بگیرد.
برگزاری همایش شوراهای امر به معروف ونهی از منکر ادارات

معاون فرماندار کامیاران در همایش شوراهای امر به معروف ونهی از منکر ادارات با اشاره به اجرای امر به معروف ونهی از منکر در اکثر جوامع به شیوه های  مختلف ودر اسلام به صورت ویژه ، گفت: توجه به مقوله امر به معروف ونهی ازمنکردر سطح تمامی ادارات ودر زندگی فردی واجتماعی ضروری است بنا براین نگاه به مقوله پسندیده امر به معروف ونهی از منکر باید به عنوان گفتمان غالب قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در کنار هم بودن دولت و مردم راه را برای پیشرفت، توسعه و برون رفت از مشکلات در هر کشور باز می کند اظهار کرد: در این راه مردم می تواندد ایفاگر نقش مهمی درکنار دولت باشند.

فرهادی اضافه کرد: با توجه به اینکه امروز بنای  دنیای غرب بر این است که جوانان را از درون تهی کنند باید هوشیار باشیم تا با استفاده از فریضه امر به معروف و نهی از منکر در این راستا اقدامات خوبی انجام دهیم.

معاون فرماندار کامیاران خواستار تقویت احساس مسئولیت فرد وجامعه در جهت پیشبرد وترویج معروفات وپرهیز از منکرات را مورد تاکید قرارداد ودر پایان ویژگیهای همچون : ایجاد رابطه حسنه ، نیت خیرخواهی ، اخلاق در عمل درک موقعیت طرف مقابل و ... را از خصوصیات عاملان امر به معروف ونهی از منکر برشمرد.

در ادامه این همایش رئیس مجمع هیئت اندیشه ورزی امر به معروف ونهی از منکر استان کردستان گفت: دشمن با برنامه ریزی و هدفمند در فضای مجازی با ایجاد 180 هزار کانال در زمینه های مختلف مشغول تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی جوانان ما است.

علی اصغر حسینی روز سه شنبه در جلسه روسا، دبیران و رابطین شوراهای امر به معروف و نهی از منکرادارات شهرستان کامیاران دنیای کنونی و پیشرفت های تکنولوژی را رودخانه خروشان توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه خلاف جهت رود خروشان حرکت کردن کار عاقلانه ای نیست برای همراهی مثبت با این سیل خروشان نیاز به برنامه و راهکارهای علمی است.

وی اظهار کرد: هرچند این نسل ها، نسل های باهوشی هستند اما خانواده ها باید بداند که آنها عاقل نیستند و بر این اساس بیشتر از نسل های گذشته نیاز به مراقبت و راهنمایی دارند.

حسینی در ادامه در خصوص اهمیت وجدان کاری اضافه کرد: وجدان کاری باید در رئیس یک اداره رعایت شود تا کارمندان او نیز این امر را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهند.

وی مصلحت اندیشی در کارهای اداری را عامل مهم عدم پیشرفت کشور عنوان کرد گفت: کسانی که عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات هستند باید بداند قانون از آنها در برابر مقابل آنها با منکرات و رواج معروفات حمایت خواهد کرد.

در ادامه این نشست امامان جمعه شهرستان به راهنمایی و بیان احادیث از بزرگان دین در این راستا پرداختند.

بازدید [ 221 ]