اخبار

کامیاران

برگزاری همایش شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای شهرستان کامیاران

همایش دهیاران وشوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی و بخش موچش شهرستان کامیاران با موضوع پیشگیری از وقوع جرم برگزار شد
برگزاری همایش شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران سه شنبه 7 اسفند ماه 97 همایش دهیاران وشوراهای اسلامی روستاهای شهرستان کامیاران با حضور دکتر الماسی فرماندار ، سعادت رئیس دادگستری ، بخشداران مرکزی و موچش ، رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی ، مدیر کمیته امداد و رئیس میراث فرهنگی با موضوع پیشگیری از وقوع جرم در سطح روستاها برگزار شد.

مسعود سعادت ریاست دادگستری شهرستان کامیاران در این همایش گفت: صیانت و حفاظت از آثار تاریخی و میراث فرهنگی به عنوان هویت ملی ما ضروری است.

وی افزود : ایران یکی از کهن ترین تمدن ها و کشورهای دنیاست که دارای آثار فرهنگی وتاریخی بیشمار ، منحصر به فرد وغیر قابل جایگیزین است که برای حفاظت از این آثار بایستی اقدامات مناسبی صورت گیرد.

سعادت خاطرنشان کرد : امروزه در دنیا کشورهایی هستند که با ایجاد آثار فرهنگی وتاریخی برای خود هویت درست می کنند در حالی که ما با آثار فرهنگی وتاریخی که از گذشتگان خود در اختیار داریم دارای هویتی هزاران ساله هستیم.

وی تصریح کرد : شهرستان کامیاران نیز دارای آثار فرهنگی قدیمی زیادی است که ما باید از ظرفیت شوراها ودهیاران به عنوان نهاد غیر دولتی عمومی جهت حفاظت از آین آثار استفاده نماییم.

وی افزود: یکی از وظایف دهیاران همکاری با مراجع قضایی و گزارش وقوع جرم است و انتظار هست به منظور حفاظت از منابع طبیعی و ملی ، بناهای تاریخی وآثار باستانی از هرگونه تصرف  وحفاری غیر مجاز جلوگیر شود .

سعادت اظهار کرد : نگهداری از آثار ملی و تاریخی و تشویق مردم به حفظ و گسترش انجمن های میراث فرهنگی و عدم کتمان واقعیت ها در مواجهه با مجرمین و کسانی که با ایجاد آتش سوزی و یا اقدامات دیگر تخریت اراضی ملی را دارند یک وظیفه همگانی است.

در ادامه این همایش انور عزیزی رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی شهرستان کامیاران گفت : برای پیشگیری از وقوع جرم نیازمند همکاری وهمراهی مردم هستیم و در این راستا شوراهای اسلامی ودهیاران در سطح روستاها می توانند نقش آفرین باشند.

وی با اشاره به بعضی از عوامل موثر در وقوع جرم از قبیل اعتیاد ومواد مخدر در مناطق روستایی افزود : آموزش واطلاع رسانی روستائیان یک ضرورت است و نیروی انتظامی همانند گذشته آمادگی لازم برای آموزش را دارد و در این زمینه انتظار هست از تمام بسترها باید بهره گیری شود.

رئیس پلیس پیشگیری نیروای انتظامی در ادامه گفت : نیروی انتظامی شهرستان کامیاران در راستای پیشگیری از وقوع جرم وحفاظت از شهروندان اقدامات خوبی داشته و درتعطیلات سال نو در طول شبانه روز و در حین برگزاری مراسم های قانونی  نیز کماکان در کنار مردم و حافظ امنیت آنان خواهد بود.

در ادامه سعید اسدی رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی کامیاران در این همایش گفت : 120 آثار تاریخی در شهرستان وجود دارد که 74 مورد آن ثبت ملی شده است.

وی مهمترین تهدید میراث فرهنگی را حفاری های غیر مجاز عنوان وبه منظور از حفاظت از آثار نیاکان خواستار همراهی همگان در جهت حفاظت از بناها و میراث فرهنگی شد.

اسدی در ادامه از کسانی که دارای طرح های گردشگری هستند خواستار ارائه کامل طرح به منظور بررسی و اعلام نظر شد.

بازدید [ 229 ]
برچسب ها