اخبار

کامیاران

برگزاری نشست هم‌اندیشی فرماندار شهرستان با سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه کامیاران

نشست هم اندیشی فرماندار شهرستان کامیاران و معاون سیاسی واجتماعی فرماندار با مدیران سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه کامیاران برگزار شد
برگزاری نشست هم‌اندیشی فرماندار شهرستان با سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران عصر روز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 نشست هم اندیشی با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان ، باتمانی معاون سیاسی و اجتماعی وکارشناس سازمان های مردم نهاد فرمانداری با مدیران عامل تشکل های مردم نهاد و موسسات خیریه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران نقش سازمانهای مردمنهاد را در تحقق توسعه و مداخلات اجتماعی قابل توجه و توانمندسازی آنها را ضروری دانست و گفت:  اگرچه سمنها می توانند بسیاری از مشکلات اجتماعی را حل کنند اما بهنظر میرسد عدم بسترسازی مناسب در این زمینه ، عدم آگاهی دقیق مردم از فعالیتهای این تشکلها اثربخشی فعالیتهای آنها را کم رنگ کرده است و و اگذاری امور به سمنها در حوزههای مختلف باید اولویت مسئولان باشد .

وی با اشاره به نامگذاری 20 تا 26 مرداد ماه به نام هفته مشارکت ها بر لزوم تقویت فعالیت سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه تاکید کرد وافزود : با توجه به اهمیت مشارکت در توسعه بخش های مختلف لازم است در این هفته برنامه های مختلفی به منظور آگاهی عمومی از فعالیت این تشکل ها برگزار و برای جلب همکاری های مردم تلاش شود.

فرماندار شهرستان کامیاران گفت : کار انجمن های مردم نهاد که در زمینه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، امور آموزشی ، فرهنگی و ورزشی و خدمت به نیازمندان  فعالیت می کنند  عملی خیر در جهت منافع عمومی است که بایستی پررنگ تر شود.

در ابتدای این جلسه باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار شهرستان کامیاران از هماهنگی لازم برای برگزاری برنامه های مختلف از قبیل نشست های تخصصی ، برپایی نمایشگاه ، اجرای جنگ شادی و برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه های مختلف خبر داد که با همکاری انجمن های مردم نهاد برگزار خواهد شد.

 در این نشست مدیران سازمانهای مردمنهاد و موسسات خیریه کامیاران با بیان گزارشی از فعالیتهای خود اظهار داشتند:  سازمانهای مردم نهاد و موسسات خیریه مردمی  به صورت داوطلب و مستقل در خدمت مردم هستند و ظرفیت مطلوبی برای فعالیتهای اجتماعی در کنار نهادهای دولتی  می باشند که با هدف جذب مشارکت های مردمی ، ایجاد انگیزه جهت انجام امور خیر و خداپسندانه ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و پیشرفت وتوسعه جامعه فعالیت می نمایند.

لازم به ذکر است در این جلسه مدیران عامل انجمن های : سلامت روان ئامانج ، سلامت روان بانوان ، روناک بیران ، اختلالات اتیسم و موسسات خیریه :  احسان ، نیشتمان ماسان ، مرکز نیکوکاری مسجد حضرت امام حسین (ع) ، مرکز نیکوکاری مسجد خلفای راشدین ، آبشار عاطفه ها و باقیات صالحات حضور داشتند.

بازدید [ 438 ]
برچسب ها