اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در کامیاران

به مناسبت روز جهانی معلولان مراسم گرامیداشتی صبح امروز سه شنبه 13 آذر ماه درشهرکامیاران با حضور فرماندار ودیگر مسئولان برگزار شد
برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در کامیاران

فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به توانائیهای معلولان تاکید کرد: فرصت های برابر برای حضور معلولان در عرصه های مختلف باید فراهم شود.

دکتر مسعود الماسی فرماندار کامیاران با گرامیداشت روز جهانی معلولین گفت : این افراد حق زندگی و حق حیات و بهره‌مندی از فرصت‌ها و عرصه‌های زندگی را دارند و این وظیفه همگانی است تا در مدیریت شهری این افراد لحاظ شوند
وی  با اشاره به اینکه کار‌هایی برای معلولان انجام می‌شود، اما کافی نیست، افزود: برخی فعالیت‌ها به هم مرتبط هستند و باید به صورت مستمر انجام شود
فرماندار کامیاران در این مراسم با اشاره به اینکه از کل جمعیت جهان بیش از ۵۰۰ میلیون نفر انسان از معلولیت‌های مختلف رنج می‌برند گفت : این روز‌ها باید مشکلات معلولین را با جدیت بررسی کنیم و در پی راه حل‌های مناسب برای آن‌ها باشیم تا زندگی همواری برایشان فراهم شود.
وی بیان کرد: طی ۲۰ سال گذشته در ایران اقدامات موثری در جهت پیشگیری و کاستن مشکلات ژنتیکی صورت گرفته است، اما با این وجود هنوز از انتظارات معلولین فاصله داریم.

فرماندار شهرستان کامیاران خاطرنشان کرد: در شهرستان کامیاران اقداماتی از قبیل مناسب سازی معابر ، مناسب سازی ورودی ادارات وبانک ها برای رفاه این عزیزان صورت گرفته که در حال تکمیل طرح هستیم.

 

حبیب الله ابراهیمی رئیس اداره بهزیستی شهرستان کامیاران در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در فرهرهنگ ارشاد اسلامی گفت : دسته‌ای از معلولیت‌ها اجتناب ناپذیر و دسته‌ای دیگر قابل پیشگیری وکنترل است

وی با اشاره به اینکه وظیفه دولت‌ها جلوگیری از معلولیت قابل پیشگیری در جامعه است، افزود: از جمله این موارد رعایت مسائل ژنتیکی در امور ازدواج است و باید مورد دقت قرار گرفته و مراعات شود.

ابراهیمی با  اشاره به اینکه شعار خواستن، توانستن است باید مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: زیرساخت‌های شهر و نقل و انتقال باید به نوعی باشد که معلولان دشواری‌های حرکتی نداشته باشند و در مهندسی شهری باید معلولان دیده شوند.

رئیس بهزیستی کامیاران  با اشاره به اینکه براساس آمار نزدیک به ۱۵ درصد جمعیت جهان به نوعی دارای معلولیت هستند و در شهر، کامیاران 2896  معلول وجود دارد ، خواستار توجه به نیازهای این عزیزان شد.

بازدید [ 725 ]
برچسب ها