اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری مراسم روز ملی شوراها در فرمانداری کامیاران

به مناسبت ۹ اردیبهشت روز ملی شوراها همایشی در محل فرمانداری شهرستان کامیاران با حضور دکتر الماسی فرماندار، باتمانی و مهندس زارع معاونین فرماندار ، بخشداران مرکزی و موچش ، رئیس شورای اسلامی شهر کامیاران ، موچش ، بخش مرکزی و کامیاران و شهردار موچش و نمایندگان شوراهای اسلامی شهرستان، شهر و روستاهای کامیاران برگزار شد
برگزاری مراسم روز ملی شوراها در فرمانداری کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران به مناسبت ۹ اردیبهشت روز ملی شوراها همایشی در محل فرمانداری شهرستان کامیاران با حضور دکتر الماسی فرماندار، باتمانی و مهندس زارع معاونین فرماندار ، بخشداران مرکزی و موچش ، رئیس شورای اسلامی شهر کامیاران ، موچش ، بخش مرکزی و کامیاران و شهردار موچش و نمایندگان شوراهای اسلامی شهرستان،  شهر و روستاهای کامیاران برگزار شد

 

شورا نهادی مردمی در راستای توسعه مناطق شهری و روستایی است

فرماندار شهرستان کامیاران با تبریک ۹ اردیبهشت ماه روز ملی شوراها گفت : شورا نهادی مردمی در راستای توسعه مناطق شهری و روستایی است و این نهاد بایستی با تقویت جایگاه خود منشاء خدمات بیشتر و تاثیرگذار به منظور توسعه سیاسی،  اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و عمران و آبادانی جامعه باشد.

دکتر مسعود الماسی افزود: کارهای خوبی که توسط شوراها انجام می شود لازم است برجسته و به نحو شایسته ای اطلاع رسانی شود.

وی به دیگر مناسبت های اردیبهشت ماه شامل هفته سلامت ، روز کارگر و هفته معلم اشاره و با تبریک این ایام تصریح کرد: شوراهای اسلامی به واسطه نقش ویژه ای به عنوان نماینده مردم دارند می توانند در خصوص این مباحث همفکری و هم اندیشی نمایند وبا طرح های خود زمینه ارتقاء سلامت شهروندان ، فعال نمودن پتانسیل های تولید واشتغال و تقویت برنامه های علمی و آموزشی ،  حوزه تعلیم و تربیت و آموزش وپرورش را با همکاری و همراهی دیگر مجموعه ها فراهم نمایند.

 

اهتمام دولت برای توسعه و توزیع گلخانه های کوچک روستایی

دکتر مسعود الماسی در ادامه با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان در زمینه تولید و اشتغال گفت : دولت اهتمام جدی به منظور توسعه و توزیع گلخانه های کوچک روستایی و هیدروپونیک در راستای تحقق شعارسال دارد که نباید این فرصت طالیی را از دست داد.

وی ضمن توصیه لازم جهت همکاری به منظور تحقق برنامه های اشتغال اظهار کرد : شوراهای اسلامی توان خوبی برای اجرای کارهای بدون هزینه دارند و می توانند با شفافیت درکار ، حساسیت نسبت به حوزه های فرهنگی ، جلب اعتماد مردم به عنوان سرمایه اجتماعی و فراهم کردن شرایط حضور ومشارکت آنان در کارهای مختلف به منظور تضمین موفقیت ، ایجاد امنیت پایدار ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد جامعه پاک تلاش نمایند.       

دکتر الماسی با اشاره به خطای 55 درصدی انسانی در وقوع تصادفات تصریح کرد : رعایت قانون ومقررات یک ضرورت است و همه ما باید نسبت به مسایل جامعه و رعایت حقوق شهروندی تلاش نماییم تا مشکلات جامعه به حداقل برسد.  

فرماندارشهرستان کامیاران در خاتمه با توجه به دغدغه های مطرح شده توسط نمایندگان شوراها گفت :کار خوب زمان بر است و ممکن است اجرای بعضی از برنامه ها در کوتاه مدت ممکن نباشد اما تلاش هایی در زمینه های زیست محیطی ، جمع آوری زباله ، ایجاد سپتینک ، حوزه آب شرب و آب کشاورزی ، گردشگری و ... در جریان هست و انتظار می رود با همکاری شوراها ودهیاران ضمن تحقق این برنامه ها نسبت به اصلاح بعضی از فرایندها در زمینه کشاورزی و دامپروری ، تولید چوب صنعتی ، رفع تداخلات و اختلاف با منابع طبیعی و توسعه بیمه به عنوان تنها راه دریافت کمک بدون منت اهتمام لازم به عمل آید.

 

مهندس صلاح الدین زارع معاون عمرانی فرماندار شهرستان کامیاران به مباحث مطرح شده در خصوص حق الزحمه ، وظایف شوراها و توزیع کالاهای اساسی اشاره کرد و گفت : براساس قانون ، شورا به عنوان شغل تعریف نشده و تنها در صورت وجود اعتبار می تواند حق جلسه دریافت نماید و افرادی که به عنوان شورا انتخاب می شوند با نیت خدمت به مردم و کسب رضایتمندی و به واسطه اعتباری که دارند در این جایگاه قرار می گیرند.

وی در مورد وظایف شوراها افزود: این وظایف گسترده است و انتظار هست شوراهای محترم بتوانند بر اساس وظایف محوله در جهت توسعه جامعه تلاش بیشتری نمایند.

مهندس زارع در خصوص توزیع کالاهای اساسی اظهار کرد : با برنانه ریزی انجام شده و از طریق تعاونی ها اقدامات خوبی جهت توزیع این اقلام در شهرستان انجام شده است.

معاون عمرانی فرماندار تصریح کرد : مطالبات مطرح شده به صورت مصوبه پیگیری خواهد بود.

 

بخشداران مرکزی و موچش نیز قول پیگیری مسائل و مشکلات مطرح شده را داده و اظهار امیدواری نمودند با همکاری و اتحاد وهمدلی شوراها و دهیاران و شفاف سازی در کار معضلات روستایی به حداقل برسد.

 

آزاد شیروانی رئیس شورای شهر کامیاران در این مراسم گفت: عشق به مردم ، آب وخاک و تعهدی که ایجاد شده ما را دلگرم به کار می کند.

وی ضمن توصیه به حفظ حرمت و جایگاه شورا به واسطه نقشی که از طرف مردم به آن واگذار شده افزود : ما با رای مردم انتخاب  وبایستی اولویت کاری خود را خدمت به مردم قرار دهیم.

شیروانی در ادامه خواستار حمایت بیشتر دولت و مجوعه استانداری از این نهاد مردمی شد.

 

گفتنی است مهمترین موارد مطرح شده که توسط نمایندگان شوراهای اسلامی شهرستان ، شهر و روستاهای کامیاران مطرح شد شامل : مشکلات سایت زباله روستایی ، تسهیل گری در مجوز طرح ها و واحدهای تولیدی و پاسخدهی به استعلام ها در کمترین زمان ، عدم واگذاری بستر رودخانه ها به افراد ، حل اختلاف اراضی بین روستاها ومنابع طبیعی، تقویت آنتن دهی موبایل و اینترنت روستاها، تقویت برق موچش ، حل مشکلات بهداشتی این بخش و بافت قدیم آن ، استفاده از آب سد ژاوه برای کشاورزی بخش موچش ، اجرای طرح هادی در روستاها ،  توسعه وبهسازی راهها ، حل مشکلات راههای بین شهرستانی و بین استانی ، ایجاد شانه خاکی در مسیر راهها و آسفالت جاده موچش ، تقدیر از راه اندازی میز خدمت در روستاها و تاکید بر تداوم آن ، پرداخت تسهیلات کم بهره و اطلاع رسانی در خصوص آن ، توجه به چرای دام ها و واگذاری های منابع طبیعی ، تقویت موُسسات خیریه مردمی ، واگذاری مسئولیت آتش سوزی ها به مردم ، معرفی جاذبه های گردشگری،  توجه به اشتغال دهیاران ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر در روستاها ، استفاده از جوانان تحصیلکرده مرتبط در مراکز خرید گندم ، تقویت سیستم های آبیارای بارانی و طرح های توسعه کشاورزی و دامپروری ونظارت بر اجرای این طرح ها ، ممانعت از تصرف راههای روستایی و بین مزارع ، کمک به تقویت نهاد شورا و توجه به وظایف آن ، همراهی با مصوبات و طرح های پیشنهادی شورا ، حل مشکل اسناد مالکیت ، ساماندهای خودروهای مسافرکش روستایی ، حل مسائل و مشکلات دهیاری ها ، تحویل سهمیه قیر روستاها ، تکمیل طرح های بهداشتی و ... بود.

در خاتمه این مراسم از نمایندگان شوراهای اسلامی شهرستان،  شهر و روستاهای کامیاران با اهداء لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد./.


مراسم روز شوراها اردیبهشت98

بازدید [ 516 ]
برچسب ها