اخبار

کامیاران

برگزاری مراسم روز آتش نشانی در کامیاران

مراسم روز آتش نشانی و خدمات ایمنی و تجلیل از آتش نشانان شهرستان کامیاران با حضور دکتر مسعود حضور فرماندار شهرستان ، مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولان وخانواده آتش نشانی برگزار شد
برگزاری مراسم روز آتش نشانی در کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران ظهر امروز یکشنبه 7 مهر ماه 98 مراسمی به مناسبت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی و تجلیل از آتش نشانان شهرستان کامیاران در محل فرهنگسرای این شهرستان با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار ، سرپرست شهرداری ، اعضای شورای شهر ، جمعی از مسئولان و خانواده آتش نشانی برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این مراسم با تبریک هفتم مهر ماه گفت : این روز یادآور شهادت آتش نشانان در پالایشگاه آبادان است که جان خود را به خطر انداختند تا آتش جنگ را خاموش کنند.دکتر دکتر دکتر مسعود الماسی افزود : ایران جزء 10 کشوری است که در آن حوادث غیر مترقبه زیادی وجود دارد واین نشان می دهد که ما باید همواره آماده مقابله با این حوادث باشیم.

وی وقوع بعضی از حوادث غیر مترقبه را ناشی از برخورد خود انسان دانست و بر لزوم رعایت نکات ایمنی به منظور پیشگیری از آسیب های ناشی از حوادث مترقبه تاکید وتصریح کرد : عملکرد درست انسان ها باعث کاهش حوادث و رویدادهای ناگوار خواهد شد.

دکتر الماسی به تاریخچه آتش نشانی در ایران اشاره و خاطر نشان کرد : اولین بار توسط روس ها و انگلیس ها در ایران احداث شد.

فرماندار کامیاران اظهار کرد : حمایت از آتش نشانی به صورت سیستمی و به گونه ای که سرعت عمل نیروهای آن را بالا ببرد ضروری است.

دکتر مسعود الماسی از آتش سوزی های منابع طبیعی به عنوان بزرگترین آسیب در بحث آتش سوزی عنوان و بیان داشت : متاسفانه 95 درصد این آتش سوزی ها عامل انسانی داشته است که پیشگیری از چنین وقایعی را نیازمند تقویت فرهنگ و حفظ فرهنگ اصیل دانست.

وی تصریح کرد : بی دفاع ترین وقویترین موجود در برابر حوادث غیر مترقبه انسان است که می تواند با استفاده از ویژگیهانی عقلانی خود درست ترین تصمیم را بگیرد.

فرمانداری شهرستان کامیاران در خاتمه اظهار امیدواری کرد : در تمام نقاط شهری و روستایی با استفاده از ظرفیت های مردمی در کاهش اثرات سوء حوادث غیر مترقبه کاست.

در ابتدای این مراسم ناصر سلطانی سرپرست شهرداری و ناصر کریمی نایب رئیس شورای شهر کامیاران به بیان نکاتی در خصوص عملکرد آتش نشانی پرداختند و خواستار حمایت از سازمان آتش نشانی و تقویت آن شدند.

در پایان این مراسم از آتش نشانان فعال شهرستان کامیاران و بازنشستگان این سازمان تجلیل شد.

مراسم روز آتش نشانی 7 مهر 98

بازدید [ 289 ]
برچسب ها