اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری طرح جامع آموزش مجریان انتخابات 1400 با حضورفرماندار کامیاران

به میزبانی همدان طرح جامع آموزش مجریان انتخابات ۱۴۰۰ وزارت کشور با حضور فرماندار کامیاران برگزار شد
برگزاری طرح جامع آموزش مجریان انتخابات 1400 با حضورفرماندار کامیاران

به گزارشروابط عمومی فرمانداری طرح جامع آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات ۱۴۰۰با حضور معاونین سیاسی استانداری ها،فرمانداران و مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری های استان های کردستان،ایلام،مرکزی و همدان به میزبانی استانداری همدان برگزار شد.

در این دوره آموزشی فرایند انتخابات سال ۱۴۰۰ با حضور  دبیر ستاد انتخابات کشور و رئیس فن آوری اطلاعات وزارت کشور تبیین می شود.

آقای دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران به صورت حضوری و به صورت ویدئو کنفرانس نیز آقایان : باتمانی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی ، مهندس زارع معاون عمران وبرنامه ریزی ، بخشداران مرکزی و موچش وکارشناسان ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان کامیاران نیز در این دوره آموزشی حاضر شدند.

«سید اسماعیل موسوی» دبیر ستاد انتخابات کشور در طرح جامع آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات ۱۴۰۰ استان های همدان ، کردستان، ایلام و مرکزی به میزبانی استانی همدان اظهار داشت: مردم در این شرایط کرونایی به جای مراجعه به فرمانداری و بخشداری ها برای نامنویسی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و صرف وقت طولانی در صف انتظار، از خانه می توانند برای حضور در انتخابات ثبت نام کنند.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور اضافه کرد: برای نامنویسی الکترونیکی سه شیوه در نظر گرفته شده است که ابتدا یک نرم افزار (اپلیکیشن) موبایلی در سایت وزارت کشور بارگذاری شده و متقاضیان حضور در انتخابات می توانند با مراجعه با سایت وزارت کشور و دانلود این نرم افزار اقدام به ورود به این سامانه و بارگذاری اطلاعات درخواستی کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور افزود: با توجه به اینکه آنتن دهی تلفن همراه در برخی از روستاها ضعیف و کُند است بنابراین نسخه «دسکتاب» این نرم افزار آماده شده و بر روی رایانه های شخصی نصب و راه اندازی می شود همچنین سومین شیوه مراجعه به دفاتر پیشخوان بوده که این شیوه هزینه بر است.

موسوی ادامه داد: پس از ثبت نام، وزارت کشور یک پیامک حاوی کد رهگیری برای داوطلب ارسال کرده ، که برای فرد زمان مشخصی به منظور مراجعه به بخشداری یا فرمانداری برای تاییده نهایی ثبت نام و دریافت امضا از داوطلب در نظر گرفته می شود.

وی توضیح داد: با توجه به اینکه احتمال می رود در نامنویسی الکترونیکی برخی مدعی شوند که فرد دیگری با در دست داشتن اطلاعات آنها و بدون اطلاع اقدام به نامنویسی وی در انتخابات کرده است، دریافت تایید نهایی با حضور فرد داوطلب در بخشداری یا فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام الزامی است.

دبیر ستاد انتخابات کشور ادامه داد: در این راستا به منظور جلوگیری از تجمع و ازدحام مردم، روز و ساعت مشخصی برای داوطلب به منظور حضور در شعبه در نظر گرفته می شود و فرد پس از حضور در بخشداری یا فرمانداری در کمتر از پنج دقیقه تایید می شود.

موسوی درباره نحوه رسیدگی به صلاحیت ها و استعلام ها نیز توضیح داد: همه داوطلبان شوراهای شهر نیاز به استعلام از مراجع مسوول دارند اما درباره شوراهای روستا استعلام تنها در مورد افراد مظنون صورت می گیرد.

بازدید [ 58 ]
برچسب ها