اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کامیاران

سومین نشست کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان کامیاران به ریاست دکتر الماسی فرماندار وبا حضور معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ، مدیر شبکه بهداشت ودرمان و دیگر اعضای این کارگروه برگزار شد
برگزاری سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران، در تاریخ 25 آذر کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان با محوریت کانون سلامت محلات و پیگیری مشکلات مربوطه با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار ، باتمانی معاون سیاسی واجتماعی ، هاشمی نسب مدیر شبکه بهداشت و درمان ، رئیس مرکز بهداشت و رؤسای و نمایندگان ادارات و نهادهای این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری کامیاران تشکیل جلسه داد.

فرماندارشهرستان  ضمن تقدیر از افراد، نهادها و سازمان‌های موثر در توسعه فرهنگ سلامت و امنیت غذایی، رسیدگی به این مقوله را وظیفه بنیادین عموم مردم و همه دستگاه‌ها برشمرد.

دکتر مسعود الماسی  گفت: پرداختن به مباحث سلامت و امنیت غذایی جامعه امری بدیهی، مهم و بسیار خطیر است که جای هیچ‌گونه مماشات و کوتاهی ندارد.

وی افزود:  ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه درگرو تلاش همگانی و احساس مسئولیت آحاد مردم علی‌الخصوص مسئولین و دست‌اندرکاران است و می‌بایست جهت ارتقای شاخص‌های سلامت در سطح جامعه همکاری مردم نیز دوشادوش ادارات و نهادهای اداری و اجرایی، در راستای تحقق برنامه‌های پیش‌بینی شده دولت، به شکلی موثر و گسترده صورت پذیرد.

در ادامه هاشمی نسب مدیر شبکه بهداشت، به اهمیت تشکیل کانون سلامت محلات و جلب مشارکت کلیه سازمان‌ها، در راستای اجتماعی‌سازی سلامت پرداخت .

در این جلسه همچنین پیرامون مشکلات مربوط به پیشگیری از بیماری آنفلوآنزا ،بیماریهای مقاربتی از جمله ایدز و نیز پیگیری مادران باردار پرخطر در فصل زمستان بحث و تبادل نظر گردید و در پایان مصوباتی در این خصوص و همچنین نحوه انتقال زباله های عفونی پس از بی خطر سازی به تصویب اعضای حاضر در جلسه رسید.

کارگروه سلامت آذر98

بازدید [ 182 ]
برچسب ها