اخبار

کامیاران

برگزاری سومین جلسه شهرستانی کنگره 5400 شهید استان در کامیاران

سومین جلسه کنگره شهرستانی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در محل فرمانداری کامیاران و به ریاست معاون فرماندار عصر روز دوشنبه ۳۰بهمن ماه در محل سالن جلسات فرمانداری با حضور مسئولان کمیته های ستاد برگزار شد.
برگزاری سومین جلسه شهرستانی کنگره 5400 شهید استان در کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران معاون فرماندار کامیاران در این جلسه گفت: تا کنون برنامه‌های مختلفی در راستای این کنگره در شهرستان با مسئولیت ادارات مختلف برگزار شده است.

عطا اله فرهادی افزود: برگزاری یادواره شهدای شهرستان،  یادواره شهدای دانش آموز، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و مستند سازی آثار شهدا بخشی از این برنامه ها بوده است.

فرهادی تاکید کرد تمامی برنامه‌های فرهنگی شهرستان در آینده در راستای این کنگره خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد کامیاران با داشتن ۴۱۴ شهید والا مقام سهم مهمی در دفاع و پاسداری از انقلاب داشته است.

معاون فرماندار کامیاران خاطر نشان کرد قبل از برگزاری کنگره استان پیش کنگره در شهرستان کامیاران برگزار خواهد شد که در حال تدارک برنامه ها هستیم.

در ادامه این جلسه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کامیاران با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین اهداف کنگره 5400 شهید استان مستند سازی، جمع آوری و نگارش کتاب خاطرات و زندگی نامه شهدای این استان است، گفت: سهم شهرستان کامیاران در این راستا 360 کتاب است.

احمد رضا لطفی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ده اکیپ پنج نفره در راستای کامل کردن این کتاب ها در شهرستان تشکیل شده است، افزود: برای شروع این کار هر اکیپ نیازمند اسکن های همراه، دوربین، ریکوردر، هارد، تقدیر از خانواده شهید و تندیس است.

وی با اشاره به اینکه این ملزومات باید از سوی مسئولان کنگره در استان فراهم شود، اظهار کرد: برنامه ریزی های لازم برای تمام اکیپ ها انجام و به محض رسیدن این وسایل به شهرستان هر هفته 2 اکیپ به صورت دوره ای اقدام برای نگارش کتاب ها آغاز خواهد شد.

لطفی به آماده بودن 30 صحفه ای اول این کتاب ها که مربوط به بنیاد شهید است اشاره و اضافه کرد: تامین اعتبار لازم در این زمینه بر عهد شهرستان نیست و تمامی اعتبارات آن در استان تامین می شود.

وی با بیان اینکه تنها هزینه ای که شهرستان در راستای برگزاری این کنگره بزرگ انجام می دهد فراهم کردن ماشین های لازم برای این 10 اکیپ است، گفت: اعضای این اکیپ ها که نیازمند آموزش بوده اند، آموزش های لازم را در استان دیده و کارت برای آنها صادر شده است.

لطفی یادآورشد: برای مستند سازی و جمع آوری اطلاعات مربوط به نگارش هر کتاب که شامل مصاحبه با خانواده، دوستان و همرزمان شهید می باشد 13 ساعت زمان لازم است.

وی به 414 شهید در شهرستان کامیاران اشاره و افزود: برای نگارش این کتاب های در مرحله ای اول به نگارش زندگی نامه و خاطرات شهدای جبهه و جنگ و در مرحله بعدی به شهدای مردمی پرداخت خواهد شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کامیاران مجاهدت ها در استان کردستان را خاموش و  بسیار برجسته دانست، و تاکید کرد: وظیفه مسئولان و مردم استان نشان دادن این مجاهدت ها با چراغ روشن به تمام کشور است.

به گفته او شهرستان کامیاران جز موفق ترین شهرستان های استان در برگزاری پیش کنگره های مختلف و سایر اقدامات مربوط به برگزاری کنگره 5400 شهید استان است.

وی با بیان اینکه فعالیت تمام کمیته ها در شهرستان به نوشتن این کتاب ها ختم می شود، اظهار کرد: برای رسیدن به تمام اهداف این کنگره باید تمام برنامه ها و جلسات استان و شهرستان ها با محوریت کنگره 5400 شهید استان باشد.

در این راستا 5 نفر از خبرنگاران و نویسندگان شهرستان دوره های لازم را از استان دیده و آماده انجام  کار در این راستا هستند.

سایر مسئولان حاضر در جلسه نیز به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته تا کنون پرداختند.

 

5400

بازدید [ 911 ]
برچسب ها