اخبار

برگزاری سمینار سلامت روان در کامیاران

جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران در سمینار سلامت روان که به مناسبت هفته بهداشت روان در کامیاران برگزار شد گفت : با ایجاد فضای لازم برای نشاط اجتماعی و استفاده از شیوه های موثر سلامت روان را ارتقاء دهیم.
برگزاری سمینار سلامت روان در کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران وبه مناسبت هفته بهداشت روان سمینار سلامت روان با همکاری ادارات و انجمن های مردم نهاد در محل فرهنگسرای کامیاران برگزار شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان کامیاران در این سمینار به عوامل ایجاد ناراحتی در افراد و تاثیر آن بر سلامت روان پرداخت و گفت : با ایجاد نگاه مثبت ، احساس آرامش و رضایت مندی از زندگی نسبت به سلامت روان خود به عنوان ضرورتی انکارناپذیر اهمیت قائل باشیم.

جمال ارشدی با بیان نقش قشرهای مختلف در ارتقاء سلامت روان افراد جامعه به ویژه معلمین به عنوان سرمایه اجتماعی افزود : معلمین با داشتن ارتباط موثر در جامعه ، نقش کلیدی در سلامت روان دانش آموزان به عنوان بخش عظیمی از جامعه دارند.

وی اضافه کرد : بر اساس آمار وضعیت کل کشور و استان در سال 95 حدود 12.3 درصد به دلایل مختلف اختلالات افسردگی داشته ایم.

ارشدی در خصوص مطالعات انجام شده در خانواده های کامیارانی ومیزان نمره ای که در زمینه امید به زندگی به خود داده اند ، گفت : بر اساس این مطالعات 23.8 درصد در زمان حال به خود نمره 8 تا 14 و حدود 45 درصد در خصوص آینده نمره 8 تا 14 را داده اند .

وی با اشاره به آمار 29.9 درصدی افسردگی ومشکلات روانی شناسایی عوامل افسردگی ، اضطراب وترس را به منظور کاستن اختلالات روانی لازم دانست

سرپرست فرمانداری کامیاران در ادامه بر پر رنگ شدن نقش مدیران و مشاوران مدارس تاکید کرد و گفت : مدیران ومشاوران به منظور کمک به دانش آموزان بایستی مجهز به دانش و آگاهی روز باشند.

وی نوع تغذیه ، سبک زندگی ، سلامتی جسم ، نشاط اجتماعی ، روابط خوب والدین وفرزندان و داشتن ظاهر ، رفتار وگفتار را از دیگر موارد موثر در سلامت روان عنوان کرد.

در ادامه حسن قربانی کارشناس روانشاسی درسمینارسلامت روان اعلام کرد : روابط اولیه درزندگی افراد ، درزمان کودکی تاثیربسزایی درآینده شخصیت وشکل گیری شخصیت افرادداردوبهترین زمان آموزش برای پیشگیری بایدازمهدکودک هاشروع شود.

دکترفکورنیا متخصص اعصاب وروان درسمیناراعصاب وروان درارتباط بانقش تربیتی دربیاناتی وجدان راعامل اصلی درتربیت دانست وگفت همه پیامبران مردم رابه رعایت وجدان متذکرشدند.

در ابتدای مراسم حبیب اله ابراهیمی رئیس بهزیستی خواستار حذف موانع فیزیکی آسیب های اجتماعی شد وگفت : امسال شعار روز جهانی سلامت روان هم «سلامت روان در محیط کار» است و ما در ایران، طی یک هفته (۲۴ تا ۳۰ مهرماه) به زوایای مختلف این موضوع می‌پردازیم.

بازدید [ 1266 ]
برچسب ها