اخبار

کامیاران

برگزاری دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کامیاران

دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کامیاران به ریاست فرماندار و با حضور معاون سیاسی واجتماعی فرماندار، مدیر شبکه بهداشت وسایر اعضا برگزار شد
برگزاری دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کامیاران به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار و با حضور باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار، هاشمی نسب مدیر شبکه بهداشت وسایر اعضای این کارگروه در محل سالن جلسات فرمانداری ظهر روز چهارشنبه 13 شهریور ماه برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در این ماه گفت : سلامت مردم از مهمترین مقوله های مورد توجه بوده وبایستی با تعامل و همکاری بین مردم و مسئولین، ضمن به حداقل رساندن مسائل و مشکلات این حوزه ، برنامه ریزی لازم به منظور ارتقاء شاخص های سلامت و بهداشتی با توان بیشتری مدنظر قرار گیرد.

دکتر مسعود الماسی افزود : از دستگاههای اداری انتظار می رود با اتکاء به قوانینی که در اختیار دارند بدون چشم پوشی در برابر هر عملی که سلامت شهروندان وامنیت غذایی آنان را تهدید می کند مقابله و برخورد نمایند.

وی  با اشاره به اهمیت گروههای پایش و نظارت مداوم بر لزوم اولویت بندی در اجرای برنامه های نظارتی ، برخورد قانونی با افراد سودجو و جمع آوری اقلام های غیر بهداشتی و خطر آفرین برای شهروندان در مکان های مختلف و  نظارت مداوم بر فروشندگان وخدمات دهندگانی که با سلامت عمومی سروکار دارند و همچنین آگاهی بخشی به مردم در زمینه مصرف محصولات سالم وبهداشتی تاکید کرد.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه این نشست تولید محصولات سالم وبهداشتی به ویژه در زمینه مواد غذایی و محصولات کشاورزی را حائز اهمیت دانست و از دستگاههای مسئول خواست  در این راستا نظارت کافی را به منظور تولید سالم به عمل آورند.

گفتنی است در این جلسه موضوعاتی همچون مشکلات مربوط به بیماری های مشترک بین انسان ودام ، جایگاههای زباله روستایی و قانون ترویج تغذیه با شیر مادر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این نشست هاشمی نسب مدیر شکبه بهداشت ودرمان شهرستان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص مصوبات جلسه قبلی این کارگروه ارائه نمود.

دومین جلسه کارگروه سلامت شهریور98

بازدید [ 304 ]
برچسب ها