اخبار

کامیاران

برگزاری دومین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران

دومین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران در سال جاری با حضور فرماندار شهرستان ، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش و مدیر کل آموزش وپرورش استان کردستان در محل فرمانداری برگزار شد
برگزاری دومین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران دومین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران در سال جاری با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار کامیاران ، دکتر رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش ، دکتر قربانی مدیر کل آموزش وپرورش استان ، دکتر سیفی مشاور معاون وزیر، صدیقه عبدالهی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کردستان ، اله ویسی مدیر آموزش وپرورش کامیاران ودیگر اعضای این شورا در محل سالن جلسات فرمانداری کامیاران برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با تبریک هفته معلم و تقدیر از زحمات تمامی دلسوزان حوزه تعلیم وتربیت ، گفت :  آموزش ابتدایی اهمیت خاصی در نظام تعلیم و تربیت دارد، چرا که پایه‌های اولیه تربیت کودکان دراین مقطع طرح ‌ریزی و شخصیت و رشد همه جانبه آنان در این دوره شکل می گیرد.

دکتر مسعود الماسی افزود:مقطع ابتدایی دورانی است که بایستی خلاقیت ها ، استعدادها ، مهارت ها ، قوای جسمانی و توانایی های دانش آموزان در زمینه خواندن ونوشتن وارتباط موثر جهت یادگیری پرورش یابد بر همین اساس لازم است ضمن تدارک امکانات مورد نیاز و تخصیص به موقع اعتبارات و سرانه های آموزشی تدابیر لازم به منظور استفاده از نیروهای توانمند ، کارآمد با ظرفیت اجتماعی و فرهنگی بالا اندیشیده شود.

وی اظهار کرد : برگزاری جلسات متعدد با حضور وزیر کشور و معاونان رئیس جمهور به منظور حل مسائل ومشکلات سیستم آموزشی ، افزایش چشمگیر بودجه و تغییر رویکرد دولت تدبیر و امید در بها دادن به جایگاه آموزش نسبت به سایر دولت ها به حدی بوده که ما امروز اثرات مثبت آنرا به خوبی می بینیم.

دکتر الماسی در ادامه به مشکلات مربوط به مدارس فرسوده و سطح پوشش مدارس شهرستان اشاره کرد وگفت : تلاش لازم برای تملک مدارس طی جلسات متعدد با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در جریان است و ما امیدواریم با حمایت های استانی وملی بتوانیم به آنچه که منافع عموم را تضمین می کند برسیم.  

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان در خاتمه با تقدیراز دکتر قربانی مدیر کل آموزش پرورش استان کردستان که با وجود مشکلات و نبود امکانات لازم و کافی نهایت سعی و تلاش خود را در جهت اجرای برنامه های دولت وارتقاء عملکرد سیستم آموزشی به کار برده اند خواستار کاهش و حذف هزینه های غیر ضرور در سیستم آموزش و پرورش جهت افزایش بهره وری و توجه به کارهای نرم افزاری که از اهداف دولت هست و بیشتر از کار های سخت افزاری نمود عینی در جامعه بخصوص مقطع ابتدایی  دارد ، شد.

 

قربانی مدیر کل آموزش وپرورش کردستان در این جلسه گفت : با تلاش مدیریت و شورای آموزش وپرورش تارکان تحصیل در مقطع ابتدایی در کامیاران به صفر رسیده است.

وی با اشاره به افزایش 3 برابری بودجه عمرانی در آموزش و پرورش اعلام کرد:  همین افزایش درصد به شهرستان کامیاران نیز اختصاص خواهد شد .

دکتر رشید قربانی اظهار کرد : تشكیل شوراها درراستای تحقق خرد جمعی، مشاركت ونظارت مردم در امر تعلیم و تربیت می باشد، و هدف از تشكیل شوراهای آموزش و پرورش استفاده بهینه از كلیه ی منابع و امكانات در جهت تاسیس، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی در چارچوب تعالیم اسلامی و پرورش تجلی مشاركت مردم و مسئولین در امر مقدس تعلیم و تربیت است.

مدیر آموزش و پرورش استان کردستان هدف از برپایی این جلسه را برنامه ریزی و هم اندیشی به منظور ارتقاء و جایگاه آموزش ابتدایی و اهمیت آن به عنوان پایه و اساس آموزش عنوان کرد.


دکتر رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش درباره مهمترین رویکردها و برنامه های این معاونت در سال تحصیلی جدید گفت: در معاونت ابتدایی چند رویکرد اساسی مد نظر است که یکی از آنها احترام گذاشتن به معلم و ارتقاء سطح توانمندی های او است و در این راستا طرح «کارآمد» را در سال گذشته در سه استان (خراسان شمالی- اصفهان- آذربایجان شرقی) کلید زدیم تا معلم ها به جای آموزش ضمن خدمتی که می دیدند و عملا کارایی لازم را نداشت، خودشان اعلام کنند به چه برنامه های آموزشی نیاز دارند و برای این برنامه هم روش های نوینی برای آموزش پیش بینی شده و حتی ارزشیابی ها نیز در این طرح سنتی نیست.

وی افزود: در معاونت آموزش ابتدایی تلاش بر این است تا از ایده های معلمان برای تقویت شرایط مناسب یاددهی - یادگیری بهره گیری شود.

دکتر حکیم‌زاده با تاکید بر لزوم به رسمیت شناختن کودکان و یادگیرنده محور بودن فعالیت‌های تربیتی و آموزشی در مدارس گفت: ما به دنبال ایجاد فرصت برای دانش‌آموزان هستیم تا با استفاده از دیدگاه‌ها و نظرات آنها و همچنین شناسایی نیازها و علائق آنها، برنامه‌های خود را تقویت کنیم.

معاون وزیر آموزش و پروش در مقطع ابتدایی همچنین با تاکید بر لزوم مشارکت و همکاری دانش‌آموزان در فعالیت‌های آموزشی گفت: رقابت دانش‌آموزان را از اصالت دور می‌کند و بر همین اساس رقابت زدایی یکی از رویکردهای مهم ما در این حوزه است.

دکتر حکیم زاده در ادامه با ابراز خرسندی از سفر به استان کردستان و کامیاران گفت:بزرگترین سرمایه هر ملتی نه توسعه اقتصادی بلکه توسعه انسانی مردم همان دیار است که مشاهده عملکرد آموزش ابتدایی شهرستان در مقایسه با آمار کشوری این نوید را به کامیارانی ها می دهد که درآینده ای نه چندان دور این شهر جایگاه بهتری قرار گیرد.

وی با اشاره به قدرت و توانایی و استعداد ذاتی کرد ها و لزوم تدارک امکاناتی در جهت شکوفایی این استعداد های نهفته خاطر نشان کرد : ما به یقین رسیده ایم که آموزش ابتدایی و حتی قبل از آن نمود رشد ملت های بزرگ حال حاضر جهان میباشد و نیروی انسانی کارآمد توسعه یافتگی را به جایگاه خود سوق میدهد، و به برنامه ریزی های آموزش پرورش در تاکید بر آموزش پیش دبستانی و اهمیت آن در مقایسه با آموزش ابتدایی پرداخت.

دکتر رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش با اشاره به افزایش چمشگیر میزان دختران تحصیل کرده و دانش آموز در این شهرستان بیان داشت: این خبر نوید بخش تغییر نگرش خانواده ها در درون جامعه و این تغییر نگرش ، حاصل تفکر سیستمی جامعه بوده و در آینده بسیار بر بطن جامعه تاثیر گذار خواهد بود .


در ابتدای این جلسه هادی اله ویسی مدیر آموزش پرورش شهرستان کامیاران با ارایه نمودارهای به بررسی آماری و عملکردی در پوشش حداکثری در مقاطع ابتدایی شهرستان پرداخت.

وی افزود : به منظور تقویت سیستم آموزشی در این مقطع که از حساسیت بالایی برخوردار هست تمام توان خود را در نقاط شهری و روستایی بکار گرفته ایم تا همگان بتوانند از آموزش مناسب برخوردار باشند.

 

سایر اعضای شورای آموزش پرورش شهرستان در این جلسه با بیان نکاتی حمایت والدین از مدارس وحوزه تعلیم وتربیت را به منظور حل معضلات آموزشی وارتقاء سطح کیفی فعالیت های آموزشی و پرورشی را ضرروی دانستند./.

دومین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران اردیبهشت 98

بازدید [ 567 ]
برچسب ها