اخبار

شهرستان کامیاران

برگزاری دومین جلسه ستاد امر به معروف شهرستان کامیاران در سال جاری

دومین جلسه ستاد امر به معروف ونهی از منکر شهرستان کامیاران در سال جاری با حضور باتمانی معاون فرماندار کامیاران ، الله مرادی دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان ، ائمه جمعه ، فرمانده سپاه شهرستان ، جانشین انتظامی و سایر اعضای این شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد
برگزاری دومین جلسه ستاد امر به معروف شهرستان کامیاران در سال جاری

باتمانی معاون سیاسی وامنتی فرماندار شهرستان کامیاران در ابتدا با خیر مقدم از حضور اعضای حاضر در این جلسه به بیان اهمیت مقوله امر به معروف ونهی از منکر پرداخت و گفت : در سیستم اداری خدمت رسانی شایسته به مردم یکی از بهترین روش های اجرای امر به معروف است و مجموعه مدیریت شهرستان ودر راس آن فرمانداری نیز تمام تلاش خود را در این راستا بکار خواهند گرفت.

وی افزود : انتظار ما هم از ادارات تکلیف و عمل به قانون در این زمینه بوده و بر همین اساس از وظیفه نظارتی خود بهره گیری لازم را خواهیم برد تامسایل ومشکلات به حداقل برسد.

در ادامه این جلسه ماموستا قربانی امام جمعه کامیاران با اشاره به اهمیت امر به معروف ونهی از منکر در دین مبین اسلام گفت : اگر به امر به معروف ونهی از منکر توجه جدی شود معروفات جای بسیاری از منکرات را در جامعه خواهد گرفت.

وی در این راستا خواستار استفاده از راهکارهای دینی و بر گرفته از مفاهیم قرآنی شد.

سپس حجت لاسلام زارعی امام جمعه اهل تشیع گفت : قرآن کتاب هدایت است واستفاده از این ظرفیت بزرگ منشا خیر ونیکی خواهد بود.

وی با اشاره به آیات واحادیث الهی که روشنگر وظایف در اجرای این فریضه هستند بر لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی و بهره مندی از تکنولوژی روز در اجرای امر به معروف ونهی از منکرتاکید کرد.

در ادامه این جلسه سرهنگ پاسدار حسین ملکی فرمانده سپاه ودبیر ستاد امر به معروف شهرستان کامیاران با اشاره به اینکه امر به معروف محدود به بخش خاصی نیست گفت : امر به معروف هر چیز خوب و خیر و نهی از منکر هرچیز بد و شر است.

وی خواستار استفاده از پتانسیل خوب ائمه وروحانیون در اجرای این فریضه شد.

سپس محمود الله مرادری دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر کردستان گفت : اعضای ستاد امر به معروف ونهی از منکر 18 نفر می باشند وبه تناسب می توان برای حضور سایر افراد در جلسه ستاد دعوت کرد.

وی هدف از برگزاری جلسات ستاد های امر به معروف ونهی از منکر را ایجاد هماهنگی وبرنامه ریزی در راستای ترویج معروفات و کاستن از منکرات و اثرات مثبتی که اجرای این فریضه در جامعه خواهد داشت عنوان کرد و بر لزوم فراگیر کردن آن تاکید کرد.

الله مرادی با اشاره به مزایای اجرای امر به معروف ونهی از منکر در جامعه و موارد قانونی حمایت از آمران به معروف افزود : اگر با رضایت خداوند در اجرای این فریضه اقدام شود نه تنها بسیاری از مشکلات حل خواهد شد هزینه تامین امنیت که با ایثارگری های زیاد به دست می آید کم خواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف نهی از منکر کردستان در ادامه از اجرای طرح عیون خودرویی با ساماندهی حدود 500 نفر در سطح استان خبر داد و گفت : هدف از اجرای این طرح کاهش ناهنجاری های اخلاق و اجتماعی و جلوگیری از نقص قانون است.

محمود الله مرادی دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر کردستان در خاتمه با اشاره به در پیش بودن فصل تابستان بر لزوم ساماندهی طلایه داران، استفاده از تذکر لسانی در دو بخش بانوان و آقایان ، فضاسازی فرهنگی سطح شهر و خارج از شهر ، برنامه ریزی جهت اوقات فراغت جوانان، فعال کردن شوراهای امر به معروف ونهی از منکر ادارات و سایر برنامه ها شد./.

امر به معروف شهرستان

بازدید [ 398 ]
برچسب ها